Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti miért hisztek istenben...

Ti miért hisztek istenben vagy miért nem?

Figyelt kérdés
indokokat várok

2015. szept. 21. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Én nem hiszek istenben, mert még semmi bizonyítékát nem láttam a létezésének.
2015. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pietrosol ***** válasza:
53%

Sziasztok!


OFF!


# 1!


Hirtelen ez jutott eszembe.


https://www.youtube.com/watch?v=rYRSuoqzqeE

2015. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszek benne.

Számomra túl félelmetes gondolat, hogy emögött az elcseszett világ mögött egy tudatos tervező áll, akinek teljesen ki vagyunk szolgáltatva.

2015. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
64%
Én nem hiszek Istenben. Isten egy mocskosul primitív és undorító gondolkodásodú entitás lenne, ha létezne. Annak ellenére hogy azt állítják hogy milyen tökéletes, ahhoz képest eléggé középkori (megjegyzendő : középkorihoz képest intelligens) gondolkodásmód jellemezte. Nem mintha emberek írták volna meg a személyiségét vagy valami, dehogy. Másrészt miért imádnák egy ilyen istent? Azért, mert csecsemőket, gyerekeket, nőket, férfiakat, állatokat gyilkol, mert melegellenes, mert amikor átadta a két kőtáblát legyilkoltatta azokat akik másban hittek, mert AZT MONDJÁK HOGY IMÁDJAM? Hell no.
2015. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés és jó válaszok jöttek. Miért nem azt olvasod vissza?
2015. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hiszel Istenben?
2015. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 ceri ***** válasza:
42%

Először definiálni kellene, hogy milyen istenre gondolsz. Hogyan definiálnád? Szerintem ha nem a zsidók által megrajzolt vandál figurával azonosítod -vagy néhány hasonlóan primitív és gonosz elképzeléssel- akkor nem olyan gáz a dolog.

Isten elvileg sokféle entitás lehet. Egy-egy konkrét ember egész mást gondolhat róla mint mások.

Nekem isten a világ törvényszerűségeinek összességét jelenti, amely megelőzte és meghatározta az anyagi megvalósulást. (múlt időt csak az anyagi világban érzékelhető változások miatt használtam)

A világ keletkezésére hipotézisek vannak csak. Innentől kezdve ugyanolyan ésszerű az idealista vagy materialista megközelítés. Meglátásom szerint innen az anyagi létből, materialista megközelítéssel esély sincs a világ lényegének megismerésére, megértésére. Tehát lényegében szimpátia kérdése, hogy melyik alapállásból indulunk ki. Nekem nem szimpatikus az amikor valaki pusztán a külső megjelenésből -vagyis az anyagból- próbálja a dolgok lényegét meghatározni, más okot pedig kapásból elutasít. Teszi ezt annak dacára, hogy a saját nézetrendszerével nem tud megmagyarázni jelenségeket, hanem ezeket bagatellizálja, tagadja, illetve olyan magyarázatokat ad, amely még a materializmushoz is méltatlan. Tipikus középkori maradi hozzáállás. Másrészt mérhetetlen károkat okoz ez a szemlélet az élővilágban, leginkább az emberiségben. Ezt láthatjuk a mindennapi életben is. Az ember tárgy, szám, nemtelen gép- vagyis embertelen lett. Alapvető biológiai törvényszerűségek kérdőjeleződnek meg. A materializmus tehát, embertelen, pusztító eszme. https://www.youtube.com/watch?v=ZTk2tsX7Vv8

Persze megvan a maga pozitív szerepe a fizikai világ leírásában -ez nem kétséges. De azért ne nyeljük be a hipót, mert szépen kifehéríti a fehér inget!

2015. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik istenben?
2015. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Ákos13 ***** válasza:
100%
Én hiszek a keresztény Istenben, elsősorban azért, mert vallásos családból származom, ebbe születtem bele. Arra neveltek mindig, hogy a Biblia igaz. Emellett jó hinni, hogy az élet nem áll meg, hanem máshol folytatódik majd egyszer, a feltámadás után. De a leglényegesebb, hogy a tudományos eredményekkel nem érzem szembenállónak a Biblia lényegi részét, és az istenhitet. A materialista természettudományok kiválóan leírják a megismerhető anyagi világot, de például a halál utáni lét kérdése a teológia hatásköre lehet.
2015. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
hatos én sem hiszek Istenben
2015. szept. 22. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!