Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi ti miért mondjáto...

Jehova Tanúi ti miért mondjátok azt, hogy ha valaki nem szeret egy bizonyos ételt, akkor már nem is igazán hívő?

Figyelt kérdés
Arra hivatkoztok, hogy minden étel Istentől származik, ezért nem tartozhat közétek. Félreértés ne essen, most nem arra gondoltam, aki válogat, hanem, aki csak egy bizonyos ételt.
2015. szept. 22. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
ne keress logikát egy szektában. Aki halálbiztos abban, hogy hamarosan az oroszlán is csak szénát fog enni stb az egyszerűen olyan szinten agy-mosott, hogy pszichiátriai kezelések kellenének, hogy visszahozd őket erre a bolygóra.
2015. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbálok logikát keresni, de valóban nem igazán találok. Vannak benne gyönyörű szép dolgok (dohányzás tiltása, nem fognak fegyvert, nem mehetnek katonának), amely nézeteket én is propagálnám, de a szülő-gyerek kapcsolatról nem tetszik, ahogyan vélekednek.
2015. szept. 22. 13:17
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
ért gyönyörű dolog az, ha valaki retteg a fegyvertől, és megtagadja a honvédelmet?
2015. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Miért gyönyörű dolog? Azért, mert ellene vagyok az értelmetlen pusztításnak, a gyűlölködésnek, háborúknak. Miért kell valakit arra tanítani, hogyan ölje meg egy másik embertársát? Idealistaként azt vallom, hogy nem kellenek háborúk, építsünk egy boldogabb országok. Horváth Attilának egy dalszövege a hippi korból: "Sokkal békésebb lesz akkor a világ, ha egy napon virággá változnak a fegyverek."

Eleve abból indulok ki, hogy ne legyen vérengzés. "Mikor nagyokat ütnek rajtunk, milyen jó lenne nem ütni vissza." (József Attila). Mióta van nekünk jogunk ahhoz, hogy kioltsuk egy másik embertársunk életét? Remélem elég érthető volt, amit leírtam.

2015. szept. 22. 13:28
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

"Miért gyönyörű dolog? Azért, mert ellene vagyok az értelmetlen pusztításnak, a gyűlölködésnek, háborúknak. Miért kell valakit arra tanítani, hogyan ölje meg egy másik embertársát?"


Ha mondjuk a családodat épp ki akarná valaki irtani, akkor szerinted mi lenne a helyes? Elmenekülni, mert ellene vagy a pusztításnak, vagy megvédeni őket? A jogos önvédelemmel élhetnek a keresztények és ha mások, a gyengébbek megvédése miatt harcol valaki, az az én szememben hős.

2015. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

jehova tanúi 2 dologra vannak ráállva, a "bűn" üldözésére, ha minden "bűnöst" kiközösítettek, vagy jó útra térítettek, kell újakat találni, ahogy egy diktatúrában sem fogyhatnak el az ellenségek úgy egy szektában sem


a másik pedig, hogy "mi valóban úgy élünk ahogy a biblia írja ,ellentétben más egyházakkal" ezért kell minden apróságot felnagyítani, vagy belemagyarázni

2015. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Önvédelemből sajnos néha valóban vissza kell ütnünk, de ettől még nem propagálom a fegyverek gyártását, a testi erőszakról még hallani is borzalmas. Szerintem nagyon is jó dolog, hogy eltörölték a kötelező sorkatonai szolgálatot.
2015. szept. 22. 21:51
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

a szellemi eledelre gondolsz? tudod, az már romlott.


eredetileg 1799 volt a lejárat dátuma, majd átcimkézték 1874-re, majd 1914-re, majd 1925-re, majd 1975-re, majd átírtág úgy, hogy 2000-ig, sokan 2034-re számítottak, de épp a mostani jw-tv ben mondták, hogy 2070-2080-ig is jó az még... ha egy konzervről beszélnénk, már emberi élet veszélyeztetése miatt menne a büntetőeljárás, de mivel csak kb 25-80 millió ember életének irányításáról hamis próféciákalapján, és ugyeők döntöttek így, ráadásul kezükben a bibliával, és az internettel... egyék csak meg, amit főztek nekik...

2015. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tennéd meg, (feltéve, ha nem esik nehezedre), hogy világosan leírod, mire vagy kiváncsi?


[Bocs, nyelvtanból ez egyes: "arra hivatkoztok, hogy minden étel Istentől származik, ezért nem tartozhat közétek)

2015. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tényleg elég idiótán sikerült leírnom. Aki nem eszik meg minden ételt, az nem tartozhat Jehova Tanúi közé. Indokolás: minden ételt Isten adott, nem szabad válogatni, mert az utolsó ítéletnél majd ezt a bűnünket is meg fogjuk bánni.
2015. szept. 27. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!