Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1) A hívő-ateista vita melyik...

1) A hívő-ateista vita melyik oldalán állsz? 2) Mi az, aminek hatására megváltoztatnád az álláspontodat? (Vagyis ateistából hívő, illetve hívőből ateista lennél)

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 20:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Hívő vagyok és nem hiszem, hogy meg tudná valami változtatni az álláspontomat.
2015. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Ateista vagyok. Ha meghalnék, és a pokolba/mennybe kerülnék, akkor talán elgondolkodnék a dolgon.
2015. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
23%
1. Hát hétfőn érettségizem szóval most hívő vagyok:D de szerintem a legtöbb ember ezzel így van, ha valami fontos dolog jön az életében akkor sokszor mondja hogy "istenem segíts" De amúgy nem vagyok egy templomba járó ember. 2. Ami megváltoztatná a nézetem :D ha nekem isten megjelenne és két szememmel látnám akkor elhiszem.
2015. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
hiszek istenben. nem fognak tudni meggyőzni arról hogy mégsem...
2015. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

1) Ateista.


2) Bizonyítékok. Hozz nekem bizonyítékot és én leszek a legodaadóbb hívő.


------------


Már most látszik, hogy a vallásosak fanatikus, meggyőzhetetlen idióták, míg az ateisták a bizonyítéknak hisznek :D


Bill Nigh vs Ken Ham után most nagyobb merítés is ugyanazt a választ hozta ki XD A vallásosak tökre őrültek!

2015. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Pendulum92 ***** válasza:
33%
Az arany középutat próbálom megtalálni. A kettő közötti egészséges, stabil állást. Így kibillenteni is nehéz.
2015. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

1. Ateista

2. ha Isten odajönne hozzám, hogy megmagyarázná, hogy miért olyan az ő kis teremtett világa amilyen

2015. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

1. hívő

2. Semmi.

2015. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
42%

Meguntam ezt -jobb ha itt nem is nagyon szólok. Még soha egyik oldalról a másikra a vita eredményeképp nem ment át senki. Saját megélés, saját élmény saját reveláció hat csak.

A bizonyítékokról meg annyit: ahhoz, hogy bizonyíték legyen, amire RÁLÁTSZ és azáltal megérted: ahhoz nagyobb kéne hogy legyen -magasabb tudatállapotszinten kéne lennie az értékelőnek. Tehát: Istennél nagyobbnak...

Isten viszont a legnagyobb, ami létezik, a legnagyobb ami elgondolható. Nincs rálátás.

Megérinthet, intuícióban megérezheted magadban: Van.

Elképesztően pontos és szép Weöres verse erről:


Mint fürdőző combját ha hal

súrolta s tovalibbent –

így néha megérezheted

önnön-magadban Istent:


fél-emlék a jelenben is,

és később, mint az álom.

S az öröklétet ízleled

még innen a halálon.


[link]

2015. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem foglalsz állást egyik oldalon sem, sokkal többet látsz a világból.
2015. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!