Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívőből ateista lettem....

Hívőből ateista lettem. Szerintetek jogosak az indokaim?

Figyelt kérdés

Belegondoltam hogy Isten vagy Jézus semmi jelet nem mutatott magáról.

Isten kőtábláit Mózes széttörte mert ideges volt... Hát én nem törnék csak úgy szét egy Isten írását tartalmazó táblát.

Jézus azt mondta ő Isten de ő Isten fia

Jézus létezése után 200 évvel írták az evangéliumokat ugye férfiak és ők szerint milyen király lehet ha a víz csak úgy borrá változik.

Jézus elvette a bűneinket de közben mégis olyan imát tanított nekünk amiben az ellenünk vétkezőknek kell megbocsáltani hogy megbocsáltsanak nekünk.

A volt hittan tanárunk azt mondta hogy néhány okos ember választotta ki melyik könyvek legyenek a Bibliában az alapján hogy melyik a legvalósabb.


Szerintetek ateistaként vissza kéne térnem? Szerintetek létezik Isten?



#ateizmus #Biblia #hívő #ateista lettem
2015. júl. 10. 15:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az első érved egyedül ami nem támadható, és az nagyon elgondolkodtató.
2015. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Engem katolikusnak neveltek de 12-13 évesen ahogyan elkezdtem gondolkodni a világ dolgain ateistaként kötöttem ki. Nekem még senki nem tudott semmi meggyőzőt felmutatni a vallásokkal kapcsolatban, ellenben a fizika és főleg a világegyetem tanulmányozása igazán elmélyítette a világnézetem (nem direkt, nem önigazolást kerestem benne). Jó lenne kereszténynek lenni, várni a mennyországot meg ilyenek de sajnos amik a bibliában vannak nem tudom elhinni. Szerintem nincs isten.
2015. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


A te döntésed, hogy ateista leszel-e vagy sem, ezt nem nekünk kell eldönteni. A felhozott érveiddel a probléma azonban ott van, hogy nagyrészt teológiai kérdések, amiket Ó vagy Újszövetségi szakember, simán szét tud cincálni. Pl kezdjük ott, hogy súlyos tévedés azt állítani, hogy az evangéliumokat Jézus után 200 évvel írták. Ma általánosan elfogadott a szakemberek között, hogy a négy evangélium a Jézust követő évtizedekben keletkezett, az első valószínűleg a Márk neve alatt írt volt, megírási ideje kb. Kr.u. a 60-s évek vége. Ez azt jelenti, hogy az általad felhozott 200 évet kb 40-re kell lecsökkenteni. A többi érved is hasonlóan gyenge lábakon áll...


Tévedés ne essék, ettől még lehetsz ateista, de ne hangoztasd, hogy emiatt lettél az :-)))))

2015. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bob the builder ***** válasza:
40%
Szerintem létezik, az hogy vissza térsz e az a te döntsed.
2015. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Magam is ateista vagyok , de szerintem az indokok kicsit gyermetegek. Jézus nem a bűneinket veszi el, hanem megvált bennünket az örök haláltól.

Mózes egy ici-picit személyesebb kapcsolatot ápolt azért Istennel, mint te, sok olyan dolgot sózott rá az , amihez Mózesnek semmi kedve nem volt.

A biblia semmit nem ír a szentháromságról. Jézus egy szóval sem mondta, hogy ő lenne isten fia. Ha ő lenne Isten egy szóval sem nyilatkozott volna így az apokalipszisről : "arrol a napról és óráról pedig senki sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiu , hanem csak az az Atya ". Ezeket mind az egyház tukmálta beléd egy picikét sem próbáltad értelmezni a Bibliát saját szemszögedből.

Én próbálom megfelelőképpen értelmezni a Bibliát, mert fontos és jó erkölcsi útmutatás.

Én azért nem hiszek istenben mert kegyetlennek látom. Ártatlan gyerekek betegednek meg, háborúk dullnak kedvére játszadozik velünk. Mindenki, aki létre hoz valamit arról gondoskodik és nem hagyja tönkre menni. Isten viszont imád velünk szadistáskodni .

Valamint az egy nagy kérdés, h mégis ő honnan van? Semmiből valami nincs, viszont ha nincs isten mi is a semmiből valamik lettünk... ez paradoxon ... sosem tudjuk meg. Mivel az élő tudatában van annak, hogy megfog halni, de aki meghalt az nincs tudatáan annak, h valaha élt. A biblia sort sem említ mennyországról , thát ítéletnap mulva új ember életet ad nekünk , emlékeinket elveszítjük.Soha nem tudjuk meg az igazságot.

Minden esetre én nem hagyom magam behódolni.

(Most sokan megfognak ismerni: igen én vagyok :D )

2015. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%

"A biblia semmit nem ír a szentháromságról."


-->A "Szentháromság" egy teológiai szakkifejezés, aminek használata később vált szükségessé az eretnekség elleni küzdelemben. Ezzel hangsúlyozták azt az ókeresztény szerzők, amit maga a kifejezés is akar sugallni, miszerint három isteni személy létezik. Ez pedig nagyon is bibliai tanítás. Nézz utána ennek a későbbiekben, ha érdekel.


"Jézus egy szóval sem mondta, hogy ő lenne isten fia."


-->Akkor olvasd el a (Márk 14,61-62) szakaszt. Amikor a főpap megkérdezte Jézust a kihallgatásán, hogy Ő-e az Isten fia, akkor igennel felelt erre a kérdésre.


Ha ő lenne Isten egy szóval sem nyilatkozott volna így az apokalipszisről : "arrol a napról és óráról pedig senki sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiu , hanem csak az az Atya "."


-->Ez nem zárja ki az istenségét. Nem szabad elfelejteni ugyanis, hogy Krisztus a testtélételekor megüresítette önmagát, mikor emberré lett. Bizonyos értelemben hozzánk hasonlóvá lett, de egyúttal megőrizte az istenségét is. Ezért mondjuk, hogy Krisztusnak kettős természete van. Az apostoli kör is egyetértett abban, hogy Jézus maga isteni személy, lásd Tamás hitvallását a János evangéliumban, amikor megjelent a feltámadása után.



Ezeket mind az egyház tukmálta beléd egy picikét sem próbáltad értelmezni a Bibliát saját szemszögedből."

2015. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Az Egyház "tukmálására" pedig:


A Biblia értelmezése az megint egy óriási téma. Az Egyház azt az értelmezést képviseli, amit az apostoli egyházak lefektettek. Ebben a tekintetben a lényegi dolgokban Luther sem tért el az Egyháztól.

2015. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%

engem most ért a gyenge hitemre egy nagyon durva megerősítés, ennek az esélye kb lottozáshoz hasonlítható, és nem az első eset :D


amúgy az evangéliumokat 60 és 68 között írták, illetve az utolsót kb 80-ban, bizonyíthatóan olyan emberek akik ismerték, én már sok cikkben és könyvben olvastam ateistákat azt fejtegetni h Jézus vajon "mit csinált valójában" mert azt nem kétlik, hogy akik írták az evangéliumokat el is hitték amit írtak, és ők látták Jézust


sőt olyan okfejtést is olvastam ,h Jézus valószínűleg elhitte h pl tud gyógyítani, ezért is tudott olyan karizmatikus lenni stb stb stb

2015. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
9%

Kicsit nem vagy képben a dolgokkal, amiknek nem àrtana utànanèzni.. De pár példa:

Jézus nem vette el a büneinket, hanem megváltott minket. Tehàt lehetõségünk nyílt üdvözülni. Az emberek ugyanúgy bünösök lehetnek, hiszen szabad akaratuk van választani a jó és a rossz között.

Másfelõl meg nem minden újszövetségi könyv született 200 évvel Jézus után, mert pl. a legkorábbi, Márk evangéliuma az elsõ szàzadi keresztényüldözés alatt íródott.

2015. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Akár évtizedekkel, akár évszázaddal is később íródtak, nem hitelesek a leírt párbeszédek.
2015. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!