Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan is szaporodtunk?

Hogyan is szaporodtunk?

Figyelt kérdés

oké h megteremtette iseten ádámot és évát és nekik szöletett két fiuk és az egyik megölte a másik ugyebár. de a fiu mégse szexelhet az anyával és több gyerekről nem számolnak be.meg ha lenne még egy gyerekük akkor ők sem szexelhetnének.

szoval h is van ez??


2007. nov. 7. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Erre milyen választ vársz?

Mi földi halandók ne akarjuk ezt megérteni! :)

Tessék egy lehetőség: Isten megteremtette Ádámot és Évát, s a többiek pedig végigmentek az evolúción.

Azt, hogy pontosan mi a szaporodás folyamata, gondolom ismered te is! (: Vagy lehet felkéne túrni még pár apokrif iratot is! :))

2007. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 JimmyJoe válasza:
79%
Amúgy volt még egy fiúgyermekük, akiről említést tesz a Biblia ez a félreértelmezett fércmű. A fiú neve Seth volt.
2007. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
84%
Én valakitől úgy hallottam,hogy egyes felfogások szerint az ős-szülőknek lányaik is voltak, de a Bibliában nem jegyezték fel a női neveket, mert nem tekintették fontosnak. Persze igy is kicsit sántit a dolog, mert a testvérek közötti szex a mai felfogás szerint bűn, de lehet hogy akkor még nem volt az...?
2007. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan már volt ilyen jellegű kérdés, de azért it is válaszolok, mert azért kissé más a lényege.

A Bibliában több gyermekről is említést tesznek Ádám és Éva kapcsán. (Javaslom olvasásra. A puszta hallomás nem elég.) A probléma nem az, amit gondolsz. Kicsit máshonnan ered.

1. Nincs a Bibliában ezügyben megfelelő időrendiség. Káin már el is vette Nób földjén (ki az a Nób?) a feleségét, sőt, gyermeke is született tőle, mire a Biblia megemlíti, hogy Ádáméknak volt egy Séth nevű fiuk is, majd még sokan mások is. Zavaros nagyon. Ugyan belemagyarázható, és elviekben lehetőség is van rá, de...

2. Vérfertőzés. Ha szó szerint vesszük, másként nemigen volt rá lehetőség. De...

3. Szó szerint kell-e vajon venni a Bibliát? Ki így, ki úgy. Ki pedig mindig azt, ami számára éppen kedvezőbb (ez az eset a leggyakoribb).

Viszont megemlítendő, hogy más írásokban is ősatya és ősanya szerepel, mint a nép/emberiség ősei. És azok is csak ketten voltak. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2007. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
80%

Nos, szerintem is ez egy igen érdekes kérdés, engem is foglalkoztatott, és a pap, akit megkérdeztem azt mondta, hogy a biblia szerint Isten angyalokat küldött a földre, hogy az ember elszaporodhasson.

Tehát, ha minden igaz, szó sincs vérfertőzésről.

Azzal meg tökéletesen egyet értek, hogy nem szabad szó szerint értelmezni a bibliát. Nem könnyű ilyen távlatból megérteni a jelképeket, amiket használ a könyv, dehát erre vannak a papok, hogy megpróbálják közvetíteni.

2007. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Attól még hogy Ádám és Éva lányai nincsenek leírva a Bibliában még kellett hogy legyenek, különben tényleg nem tudtak volna szaporodni. A vérfertőzéssel nem kell foglalkozni ebben a kérdésben. Talán azért nem lettek betegek az utódok, mert Isten az áldását adta a szaporodásra, még ilyen esetekben is, hogy kialakulhasson az emberiség. Máshol is van olyan a Bibliában h valaki egy másnembeli rokonával házasodott össze, ha jól emlékszem: Noé két gyermeke (nem biztos).


Amit a pap mondott az biztos hogy nincs benne a Bibliában. Egy olyan van a Bibliában, amikor a nők angyalokkal kerültek szexuális kapcsolatba, de ezeket az angyalokat nem Isten küldte, hanem maguktól és engedély nélkül hagyták el az égi otthonukat, mert vágyni kezdtek a szexuális vonzalomra (kíváncsiak voltak h milyen a szex)-->ők bűnt követtek el. A nők és az angyalok utódai lettek a nefilek (ők hatalmasra nőtt, erős és gonosz emberek voltak). Nagyon sok gonoszságot hoztak a földre, ezért is pusztította el Isten az embereket Özönvízzel Noén és családján kívül. <---- ez az ami teljesen a Biblián alapszik, amit a pap mondott azt volószínűleg ő maga találta ki.

2007. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
a Töritanárom így mondta"hát de szerintem ők csak egy prototipusok voltak, tehát csinált még többet"
2008. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egy okos ember azt mondta, hogy a bűnbeesés előtt nem volt betegség, öregség, semmi ilyesmi. Vagyis Ádámnak és Évának a hosszú idő alatt rengeteg fia és lánya született. Akkor még nem volt vérfertőzés sem, tehát szaporodtak és sokasodtak, sok örökifjú, egészséges, tökéletes ember. Aztán jött a bűnbeesés és ez a sok ember szétszóratott a világban.


Most már csak azt nem értem, a sok testvérből miért lett az egyik fekete, a másik fehér, a harmadik meg sárga :S

2008. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
A biblia csak egy nagy mesekönyv, amit anno valaki összeállított a saját maga szórakoztatására! Az állatoktól származunk, legközelebbi rokonainak a csimpánzok!
2008. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
74%
ááá teljesen felesleges a vérfertőzésről beszélni, mert tulajdonképpen Éva Ádám klónja volt, hiszen az ő oldalbordájából lett.Ádám meg porból... Én nem értem, de már nem is akarom.Sok helyen sántít a történet az tuti.De egy valami biztos: Pasi írta...
2008. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!