Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a történet így már hihető,...

Ez a történet így már hihető, és igasz?

Figyelt kérdés

Vajon, ha isten el akarja pusztítani az embereket vagy az emberiség nagy részét, akkor miért földrengésekkel meg egyéb katasztrófákkal próbálkozik?


Erre a kérdésre válaszolva nem pontosan meséltem el egy eseményt. Most itt van konkrétan:

1908.12.26-án Sziciliában Messzinában a következő hirdetést tették ki: No Bambínó(Jézuska), küldj csak egy kis földrengést -ha tudsz-, a mi házaink mindent kibírnak. Két nappal később 1908.12.28-án 100.000 ember halt meg a romok alatt. Jött a földrengés.



A Titanic felavatásakor a hajó tatján egy óriási plakáton a következő felírat volt: Ezt az Isten se sűlyeszthezi el! A száraz dokban a hajómázolók a víz szint alatti részre ezt festették: No God, no pope! (Se Isten, se pápa!) Ott szakadt be a hajó oldala.


Nem gondolom, hogy az ateisták ettől most hitre jutnak, de ami tény az tény. Lehet az Istent kísérteni, de nem a végtelenségig, és az utolsó szó mindíg az övé lesz.


2010. márc. 18. 11:04
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
80%

Ha tényleg Isten áll mögötte, akkor egy durcás óvodás kisgyerek szintjén áll. Ott divat az ilyesfajta kicsinyes toporzékolás.


Egyébként jóval érdekesebb lenne ez az egész, ha kitérnél arra rengeteg másik hasonló esetre, ahol meg abszolúte semmiféle retorzió nem követett ugyanilyen vagy még durvább káromlásokat, kérkedéseket.


Tudod, a nagy számok törvénye alapján borítékolható, hogy időről időre lesznek ilyen, egyébként tényleg érdekes egybeesések. De ha hozzáveszed azt is, hogy az összes többiben meg nincsenek, akkor máris nem különleges a dolog, mert bőven a statisztikai véletlen határain belül van.

2010. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 vav22 ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem a Sátán műve volt, hogy az emberek azt higgyék, hogy Isten rossz? ;-)

Nem tudom mi a helyes válasz és miért történt, de szerintem ebben a megközelítésben is lehet valami :-)

2010. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
54%
Ezen a Titanikos dolgon én is elgondolkoztam, amikor kb. 20 éve olvastam a Titanicról egy könyvet. Pedig nem voltam hívő, egyáltalán.
2010. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
50%

De akkor mért nem a hajómázolókat süllyesztette el??

A feliratok önálló életre keltek volna??

2010. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
36%

Az a **** isten fogadok hogy nem tudja két nap alatt tropára vágni a gépem egy vírussal!

Nah ez ám a provokáció, ha erre nem reagál, nem is létezik, be van bizonyítva.

...perszeh, az utolsó szó biztos az övé lesz mert a gépem sem örökéletű:D

2010. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Aki nem akarja elfogadni Isten létét annak mindig lesz egy de, mindig lesz egy miért, mindig lesz egy kifogás. Isten léte mellet vannak érvek, de nincsenek bizonyítékok. Isten nem léte mellett vannak érvek, de nincsenek bizonyítékok. Tehát ez egy meddő harc hívők és hitetlenek között. Akkor miért vívom még is? Mert én is ateista voltam, sok miértem, még több de-m, és rengeteg kifogásom volt a hittel, Isten létének elfogadásával szemben. Hidd el küzdöttem becsülettel, de alul maradtam Istennel szemben, és még csak nem is bánom! Tehát kedves ateista, csak azt tudod, most elképzelhetetlen, hogy higgy Istenben. De azt, hogy mi lesz 10-20-30 év mulva, nem tudhatod. Felesleges fogadkoznod, vagy bármi hasonlót tenned, nem tudod mi vár rád holnap, a jövő héten, a jövő hónapban, a jövő évben, a következő évtizedben, és fogalmad sincs, hogyan fogod tudni feldolgozni a bekövetkező eseményeket. Képzeld magad két ember helyébe. Az egyik az, aki kitalálta: 1908.12.26-án tegyék ki azt az ostoba felíratot reklám gyanánt az általa oly sokra tartott épületek hirdetésére. A másik, aki a Titanikra tetette ki szintén igen ostobának tűnő feliratot a tatra. Néhány napig mindenki gratulál, jót mosolyog, ez igen, jól meg mondtad a sok ostoba hívőnek! Bravó! Aztán jön a hír! A Titanic sosem futot be New York kikötőjébe, 1500-an haltak meg. Messzinában 100.00 ember halt meg az álltalad oly nagyra tartott épületek romjai alatt. És most mehetsz az utcára, nézz szembe a sok gyászoló emberrel, akik már nem gratulálnak, hanem vádolnak, hogy képzelted, mit gondoltál magadról, miért kísértetted az Istent? Szóval hogyan tovább? Tudod-e mondani: á csak véletlen egybeesés, tudod, a nagy számok törvénye stb. És ez a válaszom, a miért nem etek az emberek haltak meg kérdésre. Szerintem ezt így túlélni nagyobb büntetés, mint meghalni a tragédiában.
2010. márc. 18. 13:36
 7/58 A kérdező kommentje:
Ha két napon belül tropára megy a géped megígéred, hogy minden vasárnap életed végéig templomba fogsz járni?
2010. márc. 18. 13:38
 8/58 anonim ***** válasza:
Ez érdekes! És vajon ez visszafelé is elsülhet? Én járnék minden vasárnap életem végéig templomba, ha mondjuk hozzám kerülne annyi pénz hogy a tartozásainkat kifizessük.
2010. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
95%

Jönnek a tipikus városi legendák.

És akkor már ne felejtsd ki azt se, hogy egy megátkozott múmiát is szállítottak a Titanicon! Akkor most az ősi egyiptomi átkokban is higgyünk?

Én amúgy vallásos vagyok, de ez szerintem is nevetséges.


L

2010. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező, mindössze két dolgot mondanék Neked:


1.) SOSE voltál ateista, max. egy ideig kételyeid voltak a hitedet illetően. Ateista definíció szerint nem térhet meg, mert szerinte nincsen mihez, épp ez a lényeg.


2.) Ha téged komolyan jó érzéssel tölt el, hogy hiszel egy olyan istenben, aki egy durcás óvodás szintjén áll, és ÁRTATLAN emberek sokaságát öli meg egy-egy kérkedő, nagyszájú alak miatt, akkor meg kell mondjam, a legkevésbé sem irigyellek. Ami engem illet, ha tényleg létezne egy ilyen isten, csak a legnagyobb megvetéssel tudnék vélekedni róla, hogy ilyen kisded játékokra használja a hatalmát és ártatlan emberek sokaságának életét veszi el ahelyett, hogy jobb hellyé tenné a világot (vagy hogy már eleve jobbnak teremtette volna meg).

2010. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!