Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet, hogy vannak...

Hogy lehet, hogy vannak jelentkezők muszlim öngyilkos merénylőnek? Ennyire hisznek a túlvilágban, a reinkarnációban, vagy hogy Allah "megáldja" őket?

Figyelt kérdés

Én nem igazán vagyok vallásos. Az én fogalmaim szerint nincs drágább dolog az életednél, mert ha meghaltál akkor game over, nincs már semmi. Mégis az iszlám vallásban, még egy 15 éves gyerek is öngyilkos merénylő terroristának állt. És ezek egyre gyakoribbak, az ilyen terrortámadások. Miben hisznek annyira?

A keresztények is hisznek a túlvilágban, hisznek abban, hogy van egy mennyország ahova a jók kerülnek haláluk után, illetőleg egy pokol ahova a rosszak. Továbbá a határesetnek számító egyének először valami tisztító tűzön esnek át.

A lényeg az, hogy még sincs keresztény vallási fanatizmus. Nincsenek keresztény öngyilkos merénylők, akik abban hisznek, hogyha ezt a radikális lépést megteszik, akkor biztos, hogy Isten által a mennybe kerülnek.


2015. nov. 14. 20:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
51%
Pedig a halál a legjobb. Az örök álomnál nincs szebb dolog.
2015. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ennyire.
2015. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
38%
Miért, te nem jelentkeztél még?
2015. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Most gondolj bele. Ők mekkora nyomorban élnek már és akkor jön egy lehetőség, hogy feláldozzák magukat és a Paradicsomba kerülnek, ahol minden fsza.

Lehet, hogy te nem akarsz meghalni, mert nem hiszel a túlvilágban és mert arany életed van, de náluk pont fordított a helyzet.

2015. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom, hogy valaki nyomorog. Akkor sem jogosult arra, hogy ártatlan embereken verjen le. Akkor töröljük ki őket és nem fognak nyomorogni. Ha már az emberek képtelenek egymásnak segíteni, szomorú, hogy állítólag ártatlan emberek, ártatlan embereken állnak bosszút.
2015. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

"Sajnálom, hogy valaki nyomorog. Akkor sem jogosult arra, hogy ártatlan embereken verjen le."


De nem ártatlanokat ölnek meg, hanem mocskos, bálványimádó, sátánista hitetleneket, akiket Allah is gyűlöl.

Ha kicsit tudnál a saját világképedtől elvonatkoztatva az ő agyukkal gondolkodni, akkor megértenéd a motivációikat.

2015. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sok embert megértek. Csak úgy gondolom, hogy nincs rájuk szükség.
2015. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Némi agymosással elérik, hogy elhiggye, hogy ő ezzel egy szent mártírrá válik, aki automatikusan és azonnal a hetedik mennyországba kerül. Te nem cserélnéd fel a mostani életedet egy örökké tartó, boldog életre?
2015. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Te megerőszakolnál egy gyengébb nőt, ha nem volna bűn és senki nem védené meg, sőt nem derülne ki? (vagy férfit, ha nő vagy).

Megölnél valakit, ha milliomos lehetnél és nem volna következménye?

2015. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Én értem, hogy nincstelen nyomorgó senkik, akik élni akarnak. De inkább ők hulljanak, mint mások. Megértem őket is. De azt nem tudom mondani, hogy védeni kell.

Három dolgot lehet tenni:

A.) integrálni, oktatni

B.) elzárni

C.) megsemmisíteni

2015. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!