Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet, hogy vannak...

Hogy lehet, hogy vannak jelentkezők muszlim öngyilkos merénylőnek? Ennyire hisznek a túlvilágban, a reinkarnációban, vagy hogy Allah "megáldja" őket?

Figyelt kérdés

Én nem igazán vagyok vallásos. Az én fogalmaim szerint nincs drágább dolog az életednél, mert ha meghaltál akkor game over, nincs már semmi. Mégis az iszlám vallásban, még egy 15 éves gyerek is öngyilkos merénylő terroristának állt. És ezek egyre gyakoribbak, az ilyen terrortámadások. Miben hisznek annyira?

A keresztények is hisznek a túlvilágban, hisznek abban, hogy van egy mennyország ahova a jók kerülnek haláluk után, illetőleg egy pokol ahova a rosszak. Továbbá a határesetnek számító egyének először valami tisztító tűzön esnek át.

A lényeg az, hogy még sincs keresztény vallási fanatizmus. Nincsenek keresztény öngyilkos merénylők, akik abban hisznek, hogyha ezt a radikális lépést megteszik, akkor biztos, hogy Isten által a mennybe kerülnek.


2015. nov. 14. 20:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg szomorú a világban a helyzet, hogy van aki szegénynek születik és nem segít rajtuk senki.

De akkor most mert nem lettem keleti csöves, gyűlöljem magam és halált érdemlünk?

2015. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha ennyire gonosz emberek, hogy simán meg tudnak ölni ennyi embert, akkor biztos vagyok benne, hogy örömmel fogadják azt az elképzelést, hogy ezt még meg is fogja jutalmazni valaki.

Rossz a megközelítés amúgy, mert nem a vallás miatt gonoszok, hanem eleve azok és ez a vallás felmentést ad nekik arra, hogy kegyetlenek legyenek.

2015. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Lucifer, te akkora agyatlan marha vagy.

Nem azt írtam, hogy egyetértek velük, hanem leírtam a motivációikat, hogy mi hajtja őket.


Fel bírod fogni, hogy egyes emberek belelátnak mások fejébe és megértik, hogy mit és miért tesz a másik, anélkül, hogy közben egyetértenének velük?

2015. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
25%
De mindegy is, láttam már más kérdéseknél is a válaszaidat és már azokból is le tudtam szűrni, hogy nem vagy egy észlény.
2015. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem azt írtam, hogy egyetértek velük, hanem leírtam a motivációikat, hogy mi hajtja őket. "


Nem beszélt rólad senki hülyegyerek.

2015. nov. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!