Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Már többször megkérdeztem, de...

Már többször megkérdeztem, de nem kaptam rá választ. Válaszol rá valaki?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik, hogy Isten hogy teremt akkora követ, amekkorát nem tud felemelni, azt mondják rá, hogy Istent emberi logikával nem lehet megérteni.

Akkor miért akarja minden hívő logikával megérteni? Mire jó a Biblia, ha logikán alapul? Miért mondanak bármit Istenről, ha a természetes nyelvek is a logikán alapulnak?


2015. nov. 22. 19:59
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
62%

Én pedig már többször válaszoltam ilyen kérdésekre. :)


"Akkor miért akarja minden hívő logikával megérteni?"


Na itt vagy óriási tévedésben, ez egyáltalán nem így van. Egy hívő egyáltalán nem akarja logikailag megérteni a hitét. Magyarul hülyeséget kérdeztél.


Azért majd megkérdezed még legközelebb is? :D

2015. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Még sose hallottál hívőtől ahhoz hasonló mondatod, hogy például Isten létezik? Ez egy logikán alapuló mondat, hiszen egy természetes nyelven van, ami logikán alapul.
2015. nov. 22. 20:08
 3/60 anonim ***** válasza:
Jaj! Hogy azt nem tudod, hogy mit jelent a "hit" azon már meg sem lepődöm. De hogy azt sem tudod, hogy mi a "logika"... Hányadikos is vagy?
2015. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik te nem tudod.
2015. nov. 22. 22:18
 5/60 anonim ***** válasza:

Logikával meg lehet érteni Istent, az más kérdés, hogy rendelkezzünk-e hozzá elég "logikával".

Bözsi néni is tudja használni a számítógépet, attól mert építeni nem tudna ilyen szerkezetet.

Magyarul a Biblia teljesen emberi nyelvre és értelemre lett megírva, ami emberi logikával abszolút követhető.

Ezzel persze lehet vitatkozni. De a könyv célja akkor sem az, hogy logikailag ismertesse Isten felépítését, hanem hogy bemutassa azt a tartalmat (törvényt), amit Isten az embernek szánt.

Istenben az emberek hisznek, nem a Bibliával vezették le tudományosan a létét.

Isten meg tudja tenni, hogy egyszerre mindenható és nem mindenható. Természetesen véglegesen nem tudja elveszíteni a minden hatás képességét, mert ezzel a lényege sérülne. (persze én is gondoltam már olyanra, hogy a Sátán csak azért létezhet, mert egyszer megbízott valakiben, de az embernél már nem követi el ezt a hibát).


Inkább hallgass jó zenét:)

https://www.youtube.com/watch?v=XFo332Y5uIA

(5:45-től van a kedvenc részem)

2015. nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

"Isten meg tudja tenni, hogy egyszerre mindenható és nem mindenható."

Ezt a mondatot még értettem, a következőt már nem.

De akkor erre visszatérve miért nem lehet azt mondani, hogy Isten egyszerre létezik és nem létezik? Nyilván lehet, de akkor el kell ismerniük a hívőknek, hogy az ateistáknak is igazuk van.

2015. nov. 23. 00:59
 7/60 pelgrim ***** válasza:
Isten nem teremt semmit, Isten mindenné fejlődik. Mindenhatósága pedig nem abban nyilvánul meg, hogy egy akkora követ teremt, … hanem abban hogy mindenre kihat.
2015. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Isten fejlődik? Isten tud fejlődni? Ez nem eretnekség?
2015. nov. 23. 13:37
 9/60 anonim ***** válasza:
0%
Azért mondják ezt, meg legbelül ők is tudják, hogy egy paradox jellemű valami a vallásuk központi figurája és nem szeretik, ha erre rámutatsz erre, mert akkor már nekik kéne magyarázatot adniuk arra, hogy miért tisztelnek egy olyan fantasy tömeggyilkost, aki skizofrén módjára az egyik pillanatban boldogságról beszél, a másikban meg tömegeket gyilkol le. Ez pontosan olyan, mint amikor a kisgyerek megkérdezi, hogy "anyu, hogyan lesznek a babák?", anyu meg mivel kínosnak érzi ezt, így letudja annyival, hogy "pont úgy" és ezzel számára le van zárva a téma. A hívők is nagyjából így viselkednek. Tudják, hogy rohadt kínos lenne beismerni, hogy az istenük egy égi Hitler, szóval elintézettnek tekintik annyival a témát, hogy "te ezt nem értheted, csak ember vagy".
2015. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 pelgrim ***** válasza:

# 7

Igen, Isten fejlődik, Isten tud fejlődni. És ez nem eretnekség, ez az igazság. Te is, én is, és mi mindannyian Isten fejleményei vagyunk, sőt minden ami létezik, mind Isten fejleménye. Még az a kő is amit szerinted nem tud felemelni.


Isten nem egy valaki, nem egy személy. Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, melyből minden kifejlődött. Isten az eredeti Ihlet, mindennek oka és forrása; Isten a mindenható Törvény, a vezérlő Alapelv mindenben. Isten mindenhatósága, és még sok más dolog, így ábrázolva máris érthetőbb.

2015. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!