Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé bárkája mekkora volt,...

Noé bárkája mekkora volt, hogy fért el több 10 millió faj rajta?

Figyelt kérdés
Volt benne akvárium is az édesvízi vagy sósvízi halaknak, attól függően, hogy milyen árvíz volt?Mit csináltak a több tonna ürülékkel?Honnan volt élelem az állatoknak?Ausztráliából a kenguru, hogy ugrált fel Noéhoz vagy a nem tudom milyen giliszta vagy bogár Amerikából, hogy úszott át az óceánon? S ha már itt tartunk isten miért teremtette volna meg Ádámot és Évát ha kipusztitja szinte az egész földet csak Noét és családját hagyja életben, kicsit feleslegessé válik az ez előtti időszak.Nem lenne egyszerűbb istennek egyet csettinteni s mindenkiből hívőt csinálni, hogy ne keljen kiirtsa szinte az egész emberiséget akiket végtelenül szeret?De isten miért is csettintene, miért lenne szükség számára fizikai testre, s akkor hogyan teremtett volna minket saját képmására s még lehetne sorolni...válaszolnátok megkérlek mert túl logikátlannak tűnik ez az egész.
2015. nov. 26. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Reménytelen eset. Én nem hiszek az egészben, és nem lehetne meggyőzni arról, hogy isten létezett. Így a hívőket se lehet elszakítani a véleményüktől. Én amúgy azt sem értem, hogy követhetne valaki erkölcsileg valakit, aki anno minden ártatlan elsőszülött fiút kinyírt az adott városban, a saját fiát halálra kínoztatta, és hagyta hogy a háborúk megtörténjenek. Az ilyen ember szerintem inkább a pokolként emlegetett helyre való.
2015. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

"Nem lenne egyszerűbb istennek egyet csettinteni s mindenkiből hívőt csinálni, hogy ne keljen kiirtsa szinte az egész emberiséget akiket végtelenül szeret?"


De, sokkal egyszerűbb lenne, de unalmas is lenne.

Tudod milyen jó dolog egy átdolgozott nap után leülni a gép elé, és azon szórakozni, hogy vajon ma milyen hülye kérdéseket sikerült kiizzadni magukból a trolloknak?

2015. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Az intelligensebb hívők erre azt mondják, hogy mindez csak metafora... ömmm... hát valamire. Valami erkölcsi tanítást kellene abban látnunk, hogy ez az Isten karakter elköveti a történelem legnagyobb népirtását. Valami ilyesmi. Soha nem foglalkoztatott túlságosan.
2015. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem trollkodásból tettem fel ezt a kérdést, kíváncsi vagyok a hívők mit hoznak fel ezek ellen, elnézést ha azt vette le, hogy trollkodok.Esetleg elolvashatná megint más szemmel nézve s aztán új véleményt alkothat.
2015. nov. 26. 23:07
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

ezekre sokféle válasz van, nyilván mindegyik abból indul ki, hogy ez a bárka tényleg létezett, és csak a hogyant keresi, van aki szerint a vízben élő álatok egyszerűen nem szálltak hajóra, a többi pedig nagyrészt aludt, szerintem belefér a dologba, hogy Isten csodát tesz és nem pusztulnak éhen/szomjan sem az emberek sem az állatok, ha már mindegyik odament magától szerintem ez beleférhet


aztán azt is mondják ,hogy biztos minden állatból a lehető legfiatalabb példányok kerültek be, ezzel is csökkentve a helyigényt


a trágya: hát egyszerűen kidobták a hajóból :D vagy megintcsak csodás módon az állatok(meg gondolom za emberek?) nem ürítettek


hát ilyesmiket szoktak mondani bár én sem mentem bele nagyon


viszont ez már eleve olyan furcsa történet, hogy az k... élet, hogy már egy ókori embernek is fel kelett tűnjön, és választ keljen keressen, biztos találsz a neten erről valami irodalmat, ha keresel

2015. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Nefri ***** válasza:
5%
Ahogy a néhánnyal előttem szóló is említette, a válasz az, hogy fizikailag nem lett volna megvalósítható és éppen úgy, ahogy az Ó-szövetség, különös tekintettel a Teremtés könyve inkább szimbolikus eseményeket tartalmaz, ezt sem szó szerint kell értelmezni. A történet azt mutatja be, hogy Istennek végtelen a hatalma (bármikor bármit megtehet az emberrel), a bűn az, ami a számára nem tetsző (csak a bűnösöket bünteti). Ugyanakkor a Bibliától független kortárs források is rengeteg özönvíz eseményről számolnak be, így feltételezhető, hogy van valami valóságalapja is a cselekménynek.
2015. nov. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 r.sentinel ***** válasza:
34%

Kedves kerdezo !!


Egyszeru a valasz es nem vallas szempontbol. Ha ev vegeig ossze kellene gyujtened hasonlatosan az allatokat faj es nemuk szerint most hogyan tenned ? nem feledni hogy mi a vegso cel veluk. Ha a 21 ik szazadban sem lehet logikus valaszt adni akkor,nem vagyunk elobbre a 2.000 ev elotti emberhez kepest. Ha belegondolunk nem allunk messze a primitiv jelzotol. Varom a logikusnak tuno valaszokat es a vegen en is leirom a sajtomat.

2015. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem lett volna egyszerű egy ember számára, az állatok beterelése. ám Noénak csak az építéssel kellett foglalkoznia a terelést megoldotta a Teremtő.


Óvatos becslés szerint a bárka 134 méter hosszú, 22 méter széles és 13 méter magas volt. Az össztérfogata tehát közel 40 000 köbméterre rúgott, vagyis majdnem akkora volt, mint a Titanic nevű luxus-óceánjáróé.

A bárkának három fedélzete volt, ami erősebbé tette a szerkezetét, és mintegy 8900 négyzetméterre növelte a teljes alapterületét. Az egész bárka gyantatartalmú — ennélfogva vízálló — fából, feltehetően ciprusból épült, és kívül-belül bevonták kátránnyal

A bárka hossza hatszorosa volt a szélességének, és tízszerese a magasságának

A bárka arányai hozzájárultak a stabilitásához, vagyis megakadályozták, hogy felboruljon

Mivel a bárka láda formájú volt, a felhajtóerő, mely lehetővé teszi, hogy egy hajó ússzon a vízen, az egész hosszában egyforma volt. A súlya is egységes lehetett. Noé bizonyára ügyelt rá, hogy egyenletesen legyen elosztva a rakomány, beleértve az állatokat és a több mint egy évre elegendő élelmet is. A jó súlyelosztás minimálisra csökkenti a rakomány okozta pluszigénybevételt a jármű szerkezetén


A könyök ókori mértékegység, mely nagyjából a könyök és az ujjhegyek közötti távolságnak felel meg. Úgy tűnik, az izraeliták idejében a könyök hosszát általában 44,5 centiméterben egységesítették.


azért kellett bevinni az állatokat a bárkába, hogy „maradjon utódjuk az egész föld színén”.1Mózes 7:3

Isten, aki ezeket a vadon élő állatokat megszelídítette annyira, hogy bemenjenek a bárkába, bizonyosan azt is elő tudta idézni, hogy az özönvíz idején szelídek maradjanak

2015. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Don Batten - Ken Ham - Jonathan Sarfati - Carl Wieland közös könyve a " Kérdések a kezdetek - A teremtés logikája"

című könyve választ ad minden kérdésedre.


[link]


De minek kérdezed ha úgy sem hiszed el? írhatnak bármilyen logikus, bármilyen hihető választ, nem fogsz bennük hinni. ez olyan mintha el akarnák hitetni egy hinduval hogy Allah létezik. Hát akkor mi értelme a kérdésnek? Hogy megcáfold a kereszténység igazát? Akkor miért nem inkább a muszlimokét? Vagy a buddhistákét? Soha senki sem fog tudni meggyőzni egy másik embert hogy a vallása egy hülyeség, ha az igazán hisz benne. még te se.

2015. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezek az ószövetségi történetek, nem pedig történeti tények. Évszázadokig éltek a zsidó nép körében, mire valaki papírra vetette őket, így kikristályosodtak (ugyanez figyelhető meg a népmesék, népmondák esetén is). Lényeg az, hogy a Biblia nem arra való, hogy igaz tényeket hozzunk ki belőle, hanem Isten üdvtörténetét tanulmányozzuk.

De ha már történeti adatként akarjuk kezelni: talán Noé idejében még nem létezett annyi állat, a amik voltak, azok befértek a bárkába? Itt talán összekapcsolható az evolúcióval a dolog...

2015. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!