Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a templomban olyan...

Miért kell a templomban olyan dolgokat tennem, és úgy viselkednem, ahogy azt a hét többi napján nem teszem, nem álszent dolog ez?

Figyelt kérdés
"A vallás az, hogy a dolgokat odáig viszem, hogy fönt reszkessek nyolcezer méter magasban, és lent forrjak a vulkán izzó hasában, odáig viszem, hogy még a bűn is ellenkezőjére fordul. Az az ájtatos pimaszság, amit a szociális hétköznap vallásnak nevez, parfümös hazugság, amivel Istent be akarják csapni." Hamvas Béla
2010. márc. 21. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a hét többi napján is úgy kéne viselkedned.

Az álszent dolog, hogy csak a templomban viselkedsz úgy, de erre nem az a megoldás, hogy ott sem, hanem hogy máshol is.


L

2010. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ki mondta neked azt, hogy egyáltalán el menj a templomba? Gyülekezetbe járni nem kötelező, csak egy lehetőség, és aki érti a lényegét kiváltságnak tartja. De senki nem kér téged arra, hogy képmutatóskodj. Vannak akik valóban álszent módon járnak templomba, de te etől még aludhatdsz nyugodtan, nem téged ver át, nem téged csap be, és nem veled tesz rosszat, hanem magával. Miért gondolod azt, hogy az álszent emberek bizonyítékok Isten nemlétezésére. Ahogy az ateistát sem öti Isten egyből agyon, úgy az álszent embereket is eltűri, meg a pedofil papokat, a korrupt politikusokat, stb. Ha ma este Isten minden bűnös embert elpusztítana, egy ember sem maradna életben, egy sem élné meg a reggelt. Te sem! Istent nem érdekli, te mit tartasz magadról, csak az számít, Ő mit gondól rólad.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kivételesen egyet értek az előttem szólóval.


L

2010. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom én, hogy nem kötelező, de engem érdekel a vallás. De mondjátok meg nekem, a sok istenhívő ember között miért olyan kevés az aki hévvel, magabiztosan, szerelemmel beszél a vallásról? Sok hívő emberrel találkoztam már, és ritkább, hogy valaki ne hebegve-habogva válaszoljon egy-egy "kínosabb" kérdésemre...
2010. márc. 21. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek szerint még nem találkoztunk?! ;-)

Kiváncsian várnám azokat a kérdéseket, akár privátban is...

Egyébként a kérdésre válaszolva, igen álszent dolog ez.

A helyes az lenne, ha ugyanúgy viselkednél a hétköznapokban is , mint a templomban!


Üdv. Péter

2010. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Tudom én, hogy nem kötelező, de engem érdekel a vallás. De mondjátok meg nekem, a sok istenhívő ember között miért olyan kevés az aki hévvel, magabiztosan, szerelemmel beszél a vallásról?"

Az téged miért érdekel? Ők képmutatók, igen. De ez előtted nem kéne, hogy hiteltelenítse az egészet. Miért foglalkozol azzal, hogy ők mit gondolnak? Vagy ha azt akarod, hogy ők is olyan magabiztosan álljanak hozzá, akkor beszélj velük! Mond el nekik az álláspontodat!


"Sok hívő emberrel találkoztam már, és ritkább, hogy valaki ne hebegve-habogva válaszoljon egy-egy "kínosabb" kérdésemre..."

Ez szerintem inkább az emberi félénkség és visszahúzódottság jele lehet, mint a gyenge hité. A mai világban az ember kétszer is meggondolja, hogy kinek mit mond.


Péternek pedig kivételesen igaza van.


L

2010. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kedves 14:09 "ki mondta neked, hogy gyülekezetbe járni kötelező?" engedd meg, hogy válaszoljak. Valóban nem monott ilyet senki, hisz Isten szava, a biblia, egy könyv, ami élő, és erőt fejt ki, de beszélni tényleg nem tud. azonban a héberek 10:25 ezt mondja: (látod, mégiscsak elfogadható az, hogy Isten szava beszél, hisz semmi kivetnivaló nincs abban, ha ezt írom: ezt mondja Isten szava) "NEM HAGYVA FEL EGYBEGYŰLÉSÜNKKEL, MINT SZOKÁSUK NÉMELYEKNEK, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot" kérdés persze, hogy Isten szerint MELYIK gyülekezetbe kell járnunk.
2010. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 21%-os. Én magam 16 éve el nem maradnék a gyülekezetemből, de nem azért járok mert muszály és nem képmutatásból. És még csak másképp se viselkedem ott. Azt a ruhát, amiben a gyülekezetbe megyek hétköznap pont úgy láthatod rajtam, ahogy a mindennapokban beszélek, pont úgy beszélek vasárnap a templomban is. De tudom kikről beszél a kérdező, és neki semmiféleképen sem kell őket követnie. Le nem beszélném őt a gyülekezetbe járásról, de csak akkor menjen, ha az érdeklődése őszinte. Ha emberekre néznék sosem tértem volna meg.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvassátok el:

[link]

[link]

2010. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Zsid 10:25-öt az egyik válaszoló félreértette:

[link]

2010. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!