Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért mondjátok...

Keresztények! Miért mondjátok a katolikus papokra hogy hazudnak?

Figyelt kérdés

Csak a katolikus papok hazudnak?

A többi lelkész, egyéb egyházvezető nem tévedhet?



2015. dec. 22. 16:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%
shamash írd ide névszerint azokat a papokat akikről a bíróság is megállapította hogy gyermekeket rontott meg(találni fogysz de nevetségesen keveset mind arányaiban mind számszerint). az hogy jön egy médiahiszti hogy xy-nak eszébe jut hogy 30 éve állítólag ezt meg azt csinálták vele...nos az vagy igaz vagy nem ...többnyire felkérik őket erre bizonyos körök, hogy csináljanak feszkót mert az egyházzal egyébként nem értenek egyet, kell a nimbuszrombolás.
2015. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus vallás iránti ellenszenvnek több oka van:


A kommunizmus alatt sok ember fejét átmosták az ilyesfajta gyűlölettel, beleültették az emberek gondolkodásába, hogy a papok ilyenek meg olyanok.


Lehetne említeni a reformációt (amiben volt igazság természetesen) és a felvilágosodást, amely egyenesen sötétnek és butának állította be a vallást (meg is lett később az eredménye...)


A mai világban pedig a balliberális média próbálja elhinteni az emberek fejében a gyűlöletet: a katolikus egyházról soha nem szólnak híradóikban, kivéve, ha valami pedofil-gyanús esetről van szó. Pl. arról az országos jelentőségű egerszalóki katolikus ifjúsági találkozóról, melyen több ezer fiatal vesz részt, arról egy szót sem szólnak (mivel ugye ez egy nagyon jó dolog), de az, hogy a világ másik végén, egy ausztráliai kisvárosban történt valami pedofilgyanús eset, azt rögtön elmondják. S érdekes, ha katolikus pap, akkor kihangsúlyozzák hogy katolikus pap, ha pedig nem katolikus, akkor csak annyit mondanak: egy pap, persze hogy mindenki automatikusan katolikus papra fog gondolni. Logikus tehát, hogy aki csak temetésen meg esküvőn lát papot mert nem jár templomba, s semmi mást nem hall a híradóban, csak a pedofil eseteket, jó dolgokat nem, akkor persze hogy el fogja ítélni a katolikus papokat.


Ugyanígy van ez a történelemtanítással: a középkori résznél tanulnak a katolikus egyházról, azon belül iy ilyenekről, mint az inkvizíció, keresztes hadjáratok, ereklyék "imádása", papok gazdagsága (persze ezeket mind elferdítve), de a százszor több pozitív dologról pedig nem tanítanak semmit.


Az imént felsoroltak után ne csodálkozzunk, hogy az emberek nem szeretik a katolikus egyházat, s hazugnak tartják a katolikus papokat.

2015. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
49%

Nekem pl. saját tapasztalataim vannak.


Ott hazudnak, csalnak ahol csak tudnak...


Megbeszéltem többel is egy-egy személyes beszélgetést. Erre Facebookon többször is írok nekik, hogy mikor érnének már rá... elolvassák, azt bejelölik olvasatlannak. (Persze ők nem tudják, hogy mivel én figyelem a párbeszédpanelt, így végig tudom, hogy már elolvasták.)


Másrészt meg letörlik a kommentjeimet ha valami olyan hozzászólást írok a postjaik alá, ami szerintük nem helyes. Pl., hogy szerintem Semjén Zsolt alkalmatlan lenne arra, hogy Orbán után miniszterelnök legyen...


Ilyeneket törölnek, mert csak az éljenzésnek, tapsviharnak van helye...


Aztán meg ha kiderül, hogy már megint valami pedofil-botrányba keveredett a katolikus egyház, és megosztok erről egy cikket, vagy csak beszélek erről valakivel, akkor mondják, azonnal töröljem! Nem szabad erről beszélni! Ne legyek gonosz!


Szóval hazudósak, de megnyugtat a tudat, hogy ugyanakkor agyilag síkok mint az üvegablak... :-)

És persze átlátszók...

2016. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ott hazudnak, csalnak ahol csak tudnak..."


Én erre az egy mondatra szeretnék reagálni. A papoknak egyszerűen nincs lehetőségük csalni az anyagi dolgokban.


A vasárnapi perselypénzt pl. a legtöbb helyen az összeszedés után jól látható helyre teszik az oltár közelébe, hogy véletlenül se gondolja senki azt, hogy a mise alatt a sekrestyében valaki kivesz belőle. A mise után pedig az egyháztanácstagok számolják össze, beírják a nyilvántartásba az összeget.


Továbbá: egy papnak minden forinttal el kell számolni, nyilvántartást kell vezetnie a bevételekről és a kiadásokról. Nemrég az egyik rokonom ajándékozott 5.000 Ft-ot az egyik templomnak, s a pap rögtön írni akarta a nyugtát, hiába mondta a rokonom, hogy nem szükséges a nyugta, de mondta a pap, hogy írásos nyomának kell lennie.


Persze olyan példáról is tudok, ahol a pap nem tudott elszámolni a pénzzel, mert olyan dolgokra költötte, amire nem lehetett volna. El is tiltották a papi szolgálattól később. Az egyházi elöljárók tehát igenis odafigyelnek arra, hogy a papok ne csinálhassanak ilyet.

2016. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
76%
23 tehát akkor miben is hazudtak neked.....mert elég nagyvonalakban írtál kissé csapodár módon
2016. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

# 23.

Milyen ügyben vagy miről szerettél velük beszélgetni?

Én is úgy gondolom, hogy nem állnak szóba az emberrel,

mert "nem érnek rá".Ez nekem is személyes tapasztalatom.

2016. jan. 1. 17:14
 27/31 anonim válasza:

Ott hazudtak nekem, hogy többször is ígérték, hogy beszélhetünk, és nem lett belőle semmi. Első hazugság.


Azzal pedig, hogy törli azt, hogy látta, azt a hamis illúziót kelti, mintha nem látta volna. Második hazugság. (Vagy nevezhetjük megvezetésnek is.)


Az ügy nagyon személyes, ez most ebből a szempontból lényegtelen.


Azt pedig nem hiszem el, hogy két pap közül egyiknek sem lenne egy órája, amit rám tudna szánni... figyelembe véve, hogy már több mint másfél éve (!) kértem tőlük ezt a beszélgetést...


Ha ennyire nincsen idejük, akkor levegőt venni van?


Ráadásul nem pitiáner kis ügyről van szó, hanem életbevágóan fontos lenne.

2016. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

ezeket eröltetetten lehet csak hazugságnak nevezni... megígérték neked, hogy beszélhettek,még nem kizárt hogy sor kerül rá egyszer valamikor....ha meg tényleg nem értek rá....most én is hazugozzak le mindenkit aki elfoglalt, folyamatosan közbe jön ez az, és mégsem ér rá pedig aztat mondta korábban hogy igen???

az hogy megnyitott egy üzenetet még nem biztos hogy végig is olvasta....lehet hogy hasonló stílusban írtál nekik mint most itt róluk....

egyébként még mindig keveset tudunk a történetedről. elvileg életbevágó ügyben akartál velük beszélni....kérdés hogy nem a indítottál -e akkor is túl nagy arccal...

én főleg olyan panaszokat hallottam a papokra hogy házasságon kívül, vagy egyéb rendezetlen családi körbe született gyerekeket nem keresztelnek, meg. elvileg az indok hogy brahira nem keresztelnek, ha nem valószínűsíthető eléggé hogy valóban méltó nevelést kap de ez csak indok... a valódi ok(amit volt szerencsém megtapasztalni személyesen is), hogy keresztvetés térdeplés nélkül úgy jön be a suttyó a templomba mint a kocsmába "Na hunn van a papocska!" felkiálltással. na akkor persze hogy megy a kekeckedés hogy "na lássuk a keresztlevelet, meg meséljen már a családi háttérről is stb"

tartok tőle hogy mások valóban jobban megérdemlik azt hogy a papok rájuk szenteljék az idejüket helyetted, előbb nézz talán magadba!

2016. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Sajnos azt leszámítva, hogy vádaskodsz velem szemben és rágalmazol, semmi érdemlegeset nem tudsz írni...


Az ügyemről senkinek nem fogom beszélni. Amikor nekik elmondtam, akkor biztosítottak róla, hogy titokban tartják és sürgősen beszélünk róla újra...


Ez több mint másfél év után sem történik meg, és annyira sem képesek, hogy annyit odaírjanak, hogy "bocs, leszarom mi van veled".


Szóval lényeg a lényeg, hazudoznak, ígérgetnek, elkérik az egyházi adót meg a pénzt, ha valakit el kell temetni, és amúgy nagyívben.... a fejünkre....

2016. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 jobbikostibi ***** válasza:
Minden papp hazudik. Mer hazudik.
2018. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!