Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A feministak miert nem voltak...

A feministak miert nem voltak kepesek felfogni, hogy azaltal, hogy ok nem akarnak fozni meg gyereket nevelni, maga a termeszet rendje ellen harcoltak?

Figyelt kérdés
Ez nem ugy alakult ki, hogy egyszer osszeult egy ferfiakbol allo kupaktanacs es eldontotte, hogy a noke legyen a szar melo. Mar az oskorban is megvolt a szerepek szerinti felosztas. A vilag minden kulturajaban igy alakult ki, egymastol fuggetlenul, biologiai adottsagok szerint. Akarmelyik elmaradottab faluban meg ma is igy van. Az allatvilagban (az emlosoknel maradva es ott is altalaban, mielott belekotnek) is megvan ez a munkamegosztas. Az iranyitok, hadvezerek, mernokok, irok, politikusok meg nem azert ferfiak, mert a nok szamara ez tilos lenne, hanem azert, mert biologiailag ezek a szerepek a ferfiakba vannak erosebben kodolva.
2013. jan. 24. 14:37
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
95%
jajj
2013. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

a nők nem azért harcoltak hogy ne kelljen fözniük meg gyereket nevelniük...


azért harcltak mert a legtöbb férj meló után beült kocsmában elitta a fél keresetét, ő meg vezesse a háztartást a semmiből, de persze az ordibálás meg a pofozás az ment ha nem volt kaja az asztalon.


ha a férj meghalt vagy eltünt egy cafkával, és a nő egyedül maradt akkor pedig nem tudott miből megélni, mert nem nagyon dolgozhatot-

2013. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Drága kicsi szívem! Bár reménytelen esetnek tűnsz, azért megpróbálkozom a lehetetlennel. Először is talán jó lenne, ha tisztáznád a feminista fogalmát. ami nem azt jelenti, hogy a nők nem akarnak főzni és gyereket nevelni, hanem azt, hogy egyenlő jogokat akarnak, ugyanazt, ami a férfiaknak is. van. Régebben nem tekintették őket embernek, választójoguk sem volt, évezredeken át az apa, majd a férj hatalma alatt voltak. Ha szerinted mindez normális, akkor légy olyan kedves, és kasztráltasd magad, mielőtt továbbszaporítanád a génjeidet.
2013. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--

2013. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

"hanem azert, mert biologiailag ezek a szerepek a ferfiakba vannak erosebben kodolva."


Ez volt a kedvenc részem :D:D

2013. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy veszem észre, hogy még most is rengeteg téveszme él szinte kőbe vésve az emberi agyakban.

A biológiai nem visszavonhatatlanul meghatározza az embereket bizonyos dolgokra. Eleve elrendelt dolgok, hogy mint a kérdező is írta, az irányítók, hadvezérek, mérnökök, írók, politikusok csak férfiak lehetnek.

Bebizonyosodott, hogy ezek az elgondolások hamisak. Nők is tudnak harcolni, céget vezetni, mérnökök, írók, politikusok lesznek belőlük.

A férfiaknak sem szakad le a karjuk, ha pelenkát kell cserélniük, vagy besegítenek a bevásárlásban, főzésben.

De azok a nők, akik valami olyasmit szeretnének, ami nem illik bele az elfogadott képbe, még most is rengeteg ellenállásba ütköznek.

2013. jan. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"a nők nem azért harcoltak hogy ne kelljen fözniük meg gyereket nevelniük... "


De, azért is. Nem a levegőbe dobálózom az állításokkal, pont ezt a témát érintem a tanulmányaimban. Ha kell, tudok forrást megadni.



"azért harcltak mert a legtöbb férj meló után beült kocsmában elitta a fél keresetét, ő meg vezesse a háztartást a semmiből, de persze az ordibálás meg a pofozás az ment ha nem volt kaja az asztalon." "


Ez tök változó dolog, máshol meg papucsférj van. Alapvetően nem ez a szitu szülte a mozgalmat.



"Először is talán jó lenne, ha tisztáznád a feminista fogalmát. ami nem azt jelenti, hogy a nők nem akarnak főzni és gyereket nevelni, hanem azt, hogy egyenlő jogokat akarnak, ugyanazt, ami a férfiaknak is. van."


Ja, részben. Csak a kérdés nem erről az oldaláról szólt. Merthogy ezzel nekem sincs semmi bajom (ti. az egyenlő jogokkal), nekem egyes más célkitűzéseivel van bajom.



""hanem azert, mert biologiailag ezek a szerepek a ferfiakba vannak erosebben kodolva."


Ez volt a kedvenc részem :D:D"



Ha már eleget nevettél, kérlek mutass nekem 5 jelentős női hadvezért és filozófust!



Én úgy veszem észre, hogy még most is rengeteg téveszme él szinte kőbe vésve az emberi agyakban.

"A biológiai nem visszavonhatatlanul meghatározza az embereket bizonyos dolgokra. Eleve elrendelt dolgok, hogy mint a kérdező is írta, az irányítók, hadvezérek, mérnökök, írók, politikusok csak férfiak lehetnek.

Bebizonyosodott, hogy ezek az elgondolások hamisak. Nők is tudnak harcolni, céget vezetni, mérnökök, írók, politikusok lesznek belőlük. "


Van néhány nő, aki eljut idáig, de nem véletlen, hogy az egész világon mindenhol a nők a családfenntartók, a férfiak a kenyérkeresők, az őskorban pedig a nők voltak a fészek őrzői, a férfiak pedig vadásztak. Nőket nem szokás besorozni katonának, nem a hódítás az életük, nincs bennük a versengést kiváltó tesztoszteron és nem a státusszal igyekeznek boldogulni.


"A férfiaknak sem szakad le a karjuk, ha pelenkát kell cserélniük, vagy besegítenek a bevásárlásban, főzésben."


Nem, de gyereket szülni és szoptatni azért már nem tudnának. Ahogy a nők sem építenek ki hierarchikus, katonai rendszereket.


"De azok a nők, akik valami olyasmit szeretnének, ami nem illik bele az elfogadott képbe, még most is rengeteg ellenállásba ütköznek."



A férfiak is abba ütköznének, csak ők valahogy általában nem akarnak szerepet cserélgetni.

2013. jan. 25. 10:53
 8/26 anonim válasza:
100%

Te itt arrol feledkeztel meg draga, hogy a noknek a fozes es gyerekneveles mellett semmilyen joguk, beleszolasuk nem volt semmibe. Nem szavazhattak, donthettek penzugyi kerdesekben es a ferjuknek/apjuknak teljes mertekben ki voltak szolgaltatva. Egyedul nem utazhattak, nem tanulhattak akarmit, nem nyilvanithattak velemenyt semmirol.

Egy not, ha filozofalni, irni v tudoskodni mert megcsak meg sem hallgattak. Ha megis megprobalkozott valami ilyesmivel fogtak es megegettek.

Ha mar annyira beleastad magad a temaba, akkor kutakodj arrol is, hogy mi tortent egy novel, ha megozvegyult, es mi tortent egy ferfival ugyanabban az esetben.

Keress ra nehany irono eletere, hogy pontosan milyen iroi alneven is sikerult megjelentetniuk a konyveiket. Meg fogsz dobbenni!

Nezz utana annak is, hogy egy nonek milyen eletkilatasai voltak szuletese utan es miert astak el (sot, meg assak el mai napig is egyes kulturakban) a lany csecsemoket.

Ezutan gondolkozz el egy kicsit az empatia fogalman es probald meg magad belekepzelni egy kiszolgaltatott helyzetbe, ahol ugyan nem erzed magad hulyenek, de eselyed sincs kiaknazni a lehetosegeidet mert te ehhez nem erthetsz. Kepzeld el, hogy ertektelen vagy, ahol nem szamit elsz e vagy halsz e. ahol alacsonyabb az erteked egy haziallatnal. Ahol masok dontik el mi lesz veled es neked kussolnod kell. Megszokni sem tudsz, mert a kiszolgaltatottsag ugyanugy megmarad. Ugyanis nem kaphatsz munkat mert no vagy.

Gondolj bele, hogy erdekel a tarsadalomtudomany de nem jarhatsz iskolaba, mert no vagy es neked az a dolgod, hogy fozz.


Szerinted a nok buta fruskak, akiket nem erdekel semmi? Akiknek nem lehet velemenyuk, akik nem szeretnek ugyanugy kiprobalni magukat, mint egy ferfi? Nem szeretnenek tanulni, fejlodni, onalloak lenni? Te hogy erezned magad, ha minden cselekedeted elott engedelyt kene kerned az uradtol/apadtol? Ha nem mehetnel el csak ugy setalni? Ha nem utazhatnal ida, ahova akarnal? Ha nem lenne onallo kereseted, amivel eldonthetned, hogy mit kezdesz? Ha az egyetlen eletcelod az lenne, hogy jol ferjhez menj es nem pedig az, higy kutathass. Te mit szolnal ilyen bekjokhoz?

2013. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Te itt arrol feledkeztel meg draga, hogy a noknek a fozes es gyerekneveles mellett semmilyen joguk, beleszolasuk nem volt semmibe. Nem szavazhattak, donthettek penzugyi kerdesekben es a ferjuknek/apjuknak teljes mertekben..."



Nem feledkeztem meg semmirpol. Mondtam mar: a feminizmusnak ezzel az aspektusaval maximalisan egyetertek. A no nem oldalborda, hanem a ket termeszeti osero egyike. Jin es Jang egyenloek, egyik sincs alarendelve a masiknak. Maximalisan egyetertek a nok azon torekveseivel, hogy egyenlo jogaik legyenek.


(azert nem reagalok arra, amit ezutan irsz, mert nincs ertelme: latszik, hogy felreertesz, mert amiketr leirsz, en sosem vitattam)


De a kerdesem nem errol szolt, hanem arrol a reszrol, mely szerint a feministak az osi noi szerepeikbol is ki akarnak lepni. Azzal egyetertek, hogy a noknek is legyen szavazati joguk es beleszolasuk mindenbe, de miert kene beleeroltetni oket a hadseregekbe? Miert ne maradhatnanak gyereknevelok? A gyerekneveles, hazimunka nem alantas, nevetseges dolog: az en szememben ugyanolyan ertekes mint barmi, amit ferfiasnak tartunk. A noknek nem ferfiva kell valniuk, hanem egyenlo megitelest kell kiharcolniuk az o szerepeikhez. A noket evszazadokig elnyomtak, es ezt a feministak nem azzal kompenzaltak, hogy menove tegyek a noi szerepeket, hanem azzal, hogy elkezdtek ferfikent viselkedni. Azt meg hiaba mondja barki, hogy nincs kobe vesve, hogy a nok a nevelok. Ha egy haromeves kislanynak odaadunk egy babat, meg egy tankot, elkezd babazni, a kisfiu meg katonasdit jatszik. A kislanyokban hamarabb es jobban kifejlodnek a kommunikaciohoz, tarsas kapcsolatokhoz szukseges kepessegek, a fiuk haborusdit jatszanak, hierarchiat alakitanak ki, terbeli kepessegeket gyakorolnak. Ovonenik, tanitonenik kozott nincsenek ferfiak, hadvezerek kozott nincsenek nok. A szerepeket nem erdemes megvaltoztatni, a ket nemet ket kulonbozo dologra szantak. A ferfiak nem tudnak szulni, szoptatni, a noknek meg nem fejlodik ki ferfiakra jellemzo izomzatuk. Ez van. Ettol meg egyik sem alabb valo a masiknal, ettol meg a nok szerepe is ugyanolyan fontos, es nem kibujni kell alola, meg ferfiva valni, hanem tiszteletet kiharcolni neki.

2013. jan. 25. 14:19
 10/26 anonim válasza:
100%

Nézd. Nekem ez továbbra is úgy hangzik, hogy szerinted egy nő márpedig maradjon a fakanálnál és kész. Vagy hol húznád meg a határt?


Én azt elfogadom, hogy ne legyen katona, és egyetértek veled abban, hogy vannak olyan szakmák, ahol igenis az erő számít, de te az írásra, a filozofálásra, a tudományos munkákra is azt írtad korábban, hogy egy nőnek mi keresnie valója van ez mellett? Tehát te még mindig korlátoznád, hogy mégis mit vállalhat el egy nő.


Amúgy nagyon tévedsz abban, hogy egy kislány automatikusan babázik. Én pl soha nem babáztam és még ismerek rajtam kívül egy rakás másik hasonló nőt. 35 éves vagyok és a mai napig emlékszem mennyire fájt, hogy én nem kaphattam távirányítós autót - igaz ennek pénzhiány volt az oka, de akkor is erre vágytam. A mai napig nem érzem jól magam gyerekek mellett és kiborulnék, ha nekem csak a főzés éa gyereknevelés lenne a feladatom. Mint, ahogy ki is borulok, mert épp gyerekt várok és kétségbe vagyok esve, hogy az eddigi életem odaveszett.


Te csak azt hiszed, hogy ezek leosztott szerepek. Ez nem így van... mint ahogy az sem, hogy nincsenek tanítók és óvobácsik. Főleg az előbbiek! Vagy tégedd nem tanított férfi? (az igaz, hogy tuti nem tanítónő volt a titulusa, hanem tanár úr)


Amúgy van nőknek is helye a hadseregben. Lehet, hogy nem a lövészárokban, de van még egy rakás más feladat, amit el tudnak látni és el is látnak jól. Mint, ahogy vezetők is lehetnek. A hierachia, ahogy te hívod a vezetőséget nem csak férfiaknak való, rengeteg jó női vezető van. Te továbbra is azt mondod, hogy igenis egy nő maradjon csöndbe és fogadja el, hogy ő gyenge és max csak a gyereknevelés jutott neki. Max adnál neki szavazati jogot, had legyen csendben. Nekem azon túl, amit írsz, ez is lejön a hozzászólásodból. Én pl utálom, ha parancsolgatnak nekem... én sem vezetőnek, sem beosztottnak nem vagyok jó. Én nem illek bele a hierarchiába, ami nem csak vezetőséget jelent.


Én továbbra is értem, amit mondasz, de ha egyenlőségre törekszünk, akkor nem mondhatjuk azt, hogy egyenlők, de ezt vagy azt azért mégsem. Az esélyegyenlőség fogalma azt jelenti, hogy mindenkinek egyenlő lehetőségeket biztosítunk. Igen, vannak szakmák, ahol erő kell és épp ezért jobb egy férfi benne, vagy szakmák, ahol gyengédség, ahol általában a nők jobbak, de mindig voltak, vannak és lesznek kivételek. És ezeknek a kivételeknek igenis meg kell ugyanúgy adni az esélyt. És ha bírja hagyni, had csinálja.


Amúgy a nevelés manapság eléggé egyirányú. A kislányok már autózhatnak, játszatnak katonásdit (érdekes módon nem zárkózank el ezektől a dolgoktól... pedig ha a természet erre teremtette volna őket, akkor automatikusan fel sem merülne egy kislányba, hogy ne automatikusan a baba után nyúljon)... szóval egy kislánynak engedik, ha fiús játékokat akar játszani vagy fiúsan akar viselkedni. Egy kisfiúnál viszont továbbra is elzárkóznak attól, hogy egy babát vegyen a kezébe, vagy olyan játékot játszon, ami úgymond a lányoknak való. És ez ellen főleg az apák ellenekeznek. Talán félnek? Mitől?


Szóval egy fiú, legyen fiú... egy kislány, már eldöntheti. A szép az lenne, ha fiúk is eldönthetnék, hogy mivel szeretnének játszani... márpedig a környezetemben nagyon sok kisfiú van, aki szeret a játékporszívóval játszani, vagy épp a babát választja ki, hogy vigye aznap az oviba. És nem az anyukák mondják, hogy fiam azt tedd le. :)


Úgyhogy itt lassan már inkább arról szól, hogy nem a nők akarnak egyenjogúak lenni, hanem a pasik félnek elveszíteni valamit, ami csak az övék volt.

2013. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!