Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves, Jehova Tanúi! Ne...

Kedves, Jehova Tanúi! Ne legyetek vakok. A véleményetekre vagyok kiváncsi! Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Nézd meg ezt a vidót : https://www.youtube.com/watch?v=dWjTdOXJsew



Miért nem kutatol utána könyvtárban,netten,stb.És aztán mondd,hogy kitalált.

Na de nem foksz kutatni,mert akkor hitetlenek fognak nézni és kiközösitenek.



Gondolom ismered a háromszög és egy szem szimbólumot vagy jelet.

Egyiptomból származik,és a gonosznak a jele vagy jelképe.

Az egyház is át vette ezt a jelképet azzal az értelmezéssel,hogy háromszög a szentháromságot

és az egy szem isten szemét jelképezi.

Itt az a baj,hogy egy gonosz jelel,nem kellet volna a jót

(ami bibliában található szöveg)össze keverni.



Amúgy ez a Iluminati-nak a jele(gonoszoknak). Ez t a jelet,szinte minden hol megtalálhatjuk.Videoklipek,mesék,filmek,politika,reklámok,Épitmények,vallás,stb.



Russel,könyvén is egy háromszög található.De ö nem keverte össze a szent háromsággal és isten mindent látó szemével.Ö csak magában a háromszöget hagyta,

a rossz jelét,és sirja mellet is piramis található.



Russel utáni,második fö vezetö azt álitotta,hogy istennel van kapcsolatban.Akkor mért volt szükség a jóslatra,ami a világvégét akarta megjósolni?

Szabad volt jósolnia?Hol ott,tudta (és mindenki tudja),hogy a világvégét csak isten tudja.



Ha jól tudom kb.olyan 130 éve alakult a testület,de elég sokat változgat.

Ti erre azt mondjátok,isten nem akar egyszerre mindent ránk rakni,mivel nem birnánk el a terhet.

Akkor ezek szerint,amit most szabad,50 év múlva nem lesz szabad?

Pl: A második fö vezetö hozta be azt a törvényt,hogy a civil(katonai) szlogálat,nem fogadhatják el.

Sokaknak tönkre ment az életük.(Ez csak egy,a sok közül).

De aztán eltel egy kis jó pár év,és isten megengedte.Szóval,Istenre nem jellemzö ilyesmi!

Nagyon nagy hitetlenség ilyet feltételezni istenröl,hogy sok évnek kell ell telnie,hogy rá gyöjön,nem volt jó döntés ,amit ezelött hozott.

És ez a második fö vezetö volt az elsö,aki azt álitotta magáról,hogy istennel van kapcsolatba.Egy,olyan ember,akiröl,jó lenne,ha utána néznétek!(lásd videoban).

Szóval egy,ilyen embernek nem kellene elhinni,hogy istennel van kapcsolatba!

És az utána lévö többi fö vezetö is erre hivatkozott.(Erre a hazugsagra)."Hogy istennel vannak kapcsolatba".



Mért kell elhinni Rassel állitasait és a vezetökét?

Konkrét magyarázat nincs arról,hogy hogyan lettek vezetök,csak magukról állitsák.És bibliai versekkel próbálják elhietetni,úgy,mint annak idején

az 1900-as években az emberrekel,hogy aki jehova tanuja,csak az menekülhet meg,és halál nélkül,mehet át a paradicsomban.

Jó kamu volt az egész csak,hogy minnél többen legyenek a vallásban.



Amúgy nem akarom az embereket megsérteni,csak a vezetökrök akarom ,hogy kiderüljönek a dolgok.

Egy vallás sem igaz,mind be van szenyezve.Én olvasom a bibliát,ami isten szava,és alitasai,amit egy csoportban(csalad tagokkal),szoktunk le ülni és beszélgetni.

És nem érzük,hogy fontos lenne bármelyik ember által alapitott valásba tartozni.Isten lát mindent.



Rassel követöi vagytok,vagy Isten követöi?


2016. jan. 8. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Baromi hiteles vagy ezzel a helyesírással...

Nem mintha vallásos lennék, de arra biztatni másokat, hogy menjenek könyvtárba könyvet olvasni, miközben olyan alapvető helyesírási hibákat ejtesz, amivel az is kétségbe vonható, hogy valaha akár egyetlen egy könyvet is elolvastál volna... Kicsit durva...

2016. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szlovàk vagyok :) és szerintem elég jòl irok és beszèlem a megyar nyelvet. Ha szlovàkul irtam volna, akkor nem biztos hogy,érteted volna. TY OPICA!
2016. jan. 8. 15:13
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon eltértel a tèmàtòl. Ha nem vagy vallàsos,akkor minek irtàl? ( szerintem jehova tanuja vagy ), Csak kìnodba nem tudtàl mit irni.
2016. jan. 8. 15:19
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Akkor írd oda, hogy szlovák vagy, bocs a helyesírásért. Tényleg nem azért, de szörnyű a helyesírásod és itt-ott röhejes a megfogalmazásod is.

De biztos vele van a baj, mert ugye te szlovákként jól értesz magyarul én meg magyar vagyok és látom, hogy mégsem megy olyan jól....

Írhattad volna szlovákul is.... Egy szlovák oldalra. De ez egy magyar oldal, ahol szembe fog tűnni minden magyarnak, hogy a levelet egy értelmi fogyatékos írta. (Vagy egy nem magyar anyanyelvű, csak ez nem derül ki magától).

2016. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ilyen embertelen,és gonosz véleményekre nem vagyok,kiváncsi.

"értelmi fogyatékos"

Hmm... Egy kitanult ember,aki több nyelven is beszél.(Angol,Német,Magyar).

2016. jan. 8. 16:25
 6/22 anonim ***** válasza:
13%

Semmit nem szólunk hozzá.

Már kis milliószor elmondtuk azt amit a videóról gondolunk, egyébként tele van ilyen felvételekkel nem csak a Tanúkról de más egyéb "vallásokról


egy videót pedig úgy vágok össze ahogy akarok, nem beszélve a szinkronról.


Jehova Tanúi nem tanítanak háromszöget, sem illuminatit,, s ma már 2016-ot írunk.


A múlthéten is valaki ezzel a videóval jött ide, és Jehova Tanúinak szegezte.

Ez a felvétel az 1980-as években készült.

azóta eltelt Kb. 30 év.


S végül,de nem utolsó sorban, egyetlen magát mutogató vallásról sem láttam még hasonló lejárató videót annak ellenére, hogy embereket mészároltak le a vallás nevében, 50 évvel ezelőtt vagy hogy olyan Bibliai oktatást végeznek ami Istent gyalázó, Jézus tanítása ellenes.


Jehova Tanúi egyetlen egyszer sem linkelnek be ilyeneket, támadás okáért.

Ha valódi hited volna, akkor csendben beszélgetnél itt, ha nem is értesz egyet, és a többit rá bíznád az igazságosan ítélőre.

2016. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%

Talán még annyit, hogy Russel régen meghalt,/ és ha voltak is tévedései amit egy héttel ezelőtt valakinek már ugyan ezt leírtam,/

s a Biblia Tanítása folyamatosan finomítva vannak, ahogy Jézus idejében is voltak az apostoloknak tévedései, ám Jézus kiigazította őket fokozatosan.


Jézus ennek ellenére felhasználta őket a feltámadása után is, hogy a keresztényeknek kiadják a szellemi eledelt, ahogy a Bibliában írva van

S az ekkor élők nem az apostolokat követték, hanem Jézust, aki embereket használt fel erre a feladatra.


Akármikor hoztak döntéseket, vagy tanítást, azokat elküldték szerte a gyülekezeteknek mindenhova, ahol már megalakultak a Keresztény gyülekezetek. Macedoniába, Pontusba, Rómába, korintusba, Galáciába, stb, hogy egységesen tartsák be, és tartassák be a tanultakat,


Még sem gondolta senki, hogy az apostolokat követik, hanem Jézus tanítását, mert utána néztek a Bibliában annak, hogy úgy vannak-e azok.

2016. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
a prosztóság legeslegteteje a helyesírásba belekötni, kb mintha példának okáért egy politikust kérdezne egy újságíró, hogy "mit reagál az önt ért vádakra?" erre válasz helyett: "maga meg hogy az anyjába néz ki? Hogy áll itt? Húzza már ki magát szerencsétlen!"
2016. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
0%
Ezt nagyon jól meg fogalmaztad köszi...íràs kritikus bàcsi menyél aludni ha nem tudsz arra vàlaszolni amire igazán kellene. (Kifogások) !!!
2016. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudod az a baj velük,hogy nem mernek kilépni ebből a szektáből,főleg az idősebbek,mert attól félnek,hogy elveszítik a barátaikat.Mi fiatalok még felvállaltuk,hogy új életet kezdünk,habár épp elég lelki tortúrában volt részünk.

Amúgy elég jól írsz magyarul.

2016. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!