Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti hogyan képzelitek el az...

Ti hogyan képzelitek el az isteni erőt? Mire képes egy isten szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok istenhívő, de ha létezne/létezik egy létforma ami moderálja az univerzumot, akkor kíváncsi lennék ki hogyan is képzeli el. Nekem is megvan a teóriám de nem szeretném befolyásolni a ti véleményeteket a sajátommal.

#Isten #elképzelés #felsőbb létforma
2016. jan. 16. 19:04
1 2 3
 21/30 Mojjo ***** válasza:
Jajj, a Dragon Ball Super a legkisebb mértékben sem szuper. A SSJGSSJ meg egy vicc. Istennek számít, olyan értelemben, hogy isteni KI-vel rendelkezik, de ennyi. Nem hiszem, hogy egy SSJ3 Gogetánál többet tudna, bármilyen téren.
2016. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Ozmium42 ***** válasza:
Szerintem is borzalmas volt eddig, de a 27. rész már egész jó volt szerintem. Az isten kí pedig nem világos, hogy pontosan milyen extrát is ad, meg hogy működik, de biztos ki fog ez még derülni remélhetőleg.
2016. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Mojjo ***** válasza:

Ahogy Toriyamát ismerem, nem nagyon fog kiderülni semmi, vagy ha mégis, akkor legalább 5 másik régi epizóddal lesz összeütközésben.

Egyébként a Dragon Ball olyan, mint a biblia, mindenhol ellentétben van saját magával. Most csak Dragon Ball superről, ami eszembejut: Beerus ugye hencegett Whisnek, hogy kipusztította a Földön a dinoszauruszokat jó régen. Ehhez képest a sima Dragon Ballban láthattuk, hogy tele volt a Föld Dinoszaurusszal - csak Toriyama elfelejtette.

Meg mondjuk azt is, hogy Gohan nem SSJ2, hanem Mystic/Ultimate Gohan. (Lsd, amikor jön Dermesztő a seregével - csóri SSJ2-ben szerencsétlenkedik, de az is, amit ott villant, nekem ciki... Gohan az új Yamcha, egyértelműen, ami tiszta gáz. Minek teremt valaki egy karatkert hatalmas rejtett porenciálokkal, ha azokat a potenciálokat nem kifejti a sztori során, hanem lenullázza és Yamcha2-vé degradálja?) De az is érdekes, hogy Zseniális teknős meg nagyjából egy szinten van a többi Z harcossal, legalábbis Tien Shinhannal, meg Krilinnel nagyjából, azt nézve, hogy hogy harcol Dermesztő katonái ellen - pedig hát fényévekre kéne lennie tőlük...


Na mindegy, a következetlenségek sora nem a Superrel kezdődött, de az tetézte be. Sokan mondják is, hogy Toriyamának olyan a memóriája, mint egy aranyhalnak. Kezdem én is így gondolni sajnos.

2016. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Dr Manhattan elfelejtkezett arról hogy a nő a marson nem kap levegőt. Elfelejtkezett. Emberi hiba alapjában. :D


Tudja manimulálni az anyagot teljes egészében. Valamiféle kvantumrészecske-lény ként van bemutatva.


A kvantumrészecskék tulajdonsága hogy nincs stabil helyzetük és képesek az azonnali információcserére távolságtól függetlenül. Ez már megint egy másik téma lenne. :D

2016. jan. 25. 09:09
 25/30 A kérdező kommentje:

Majdnem elfelejtettem!


SPOILER!!!


---


A film végén a maszkos ember el akarja mondani az igazságot a világnak de DR Manhattan nem engedheti tovább, képtelen megölni.


Hogy teszi ezt? Felrobbantja.


Ha isteni ereje van tehette volna ezt egyszerűbben, és kevésbé brutálisan a többiek szeme láttára. Például csak szimplán eltünteti a testét a létezésből. Egy istennek ez meg sem kottyanna. Sőt, akár a születését is törölheti, és senkinek sem fog feltűnni sem ez a veszteség.


Értem hogy fan vagy, és Manhattan még mindig messze túlszárnyal minden szuperhőst akit valaha ismertem, még Superman sem rúghatna labdába vele, sőt, még az óvodában sem lett volna elég neki játszótársnak, de ez még mindig messze áll a teljes isteni létformától. Talán félisten.

2016. jan. 25. 09:20
 26/30 Mojjo ***** válasza:

"Manhattan még mindig messze túlszárnyal minden szuperhőst akit valaha ismertem, még Superman sem rúghatna labdába vele"


One punch man? Vagy ha már Superman, akkor Superman Prime One Million? Én úgy sejtem, hogy Superman Prime minimum párban van Dr. Manhattennel.

2016. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Mojjo ***** válasza:

Ha pedig képregény isten-entitás, akkor egyértelműen a Marvelnél az One Above All. Teljes hatalom mindenf elett, ami a Marvel multiverzumban történik. (Főleg, hogy Jack Kirby és Stan Lee marvel-multiverzumbeli leképződése ez az entitás :D ) De ha kivesszük az írókat a sztoriból, akik természetesen teljhatalmú istenei kreációiknak, akkor esetleg Beyonder, eredeti verziójában. Azaz a Túlontúli :)

Ha pedig DC multiverzum, akkor két karakter: The Presence és Spectre.


Összefoglalva: vannak jóóóóóóval erősebb és nagyobb hatalmú karakterek, mind a DC, mind a Marvel multiverzumokban, mint Dr. Manhattan (vagy akár Superman Prime).

2016. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

De ha már Dragon Ball, akkor még mindig nem értem Goku miért lenne isteni szinten. :D Ennyit jelent az isten? Hogy bitang jól verekedik? :D


Tud még hová fejlődni? NEM ISTEN!


Tökéletesen tud verekedni? Akkor mindenkit legyőzne, az úgy nem lenne fun. NEM ISTEN!


Úgy alapjában. Az istenség abban mutatkozik meg hogy tud verekedni? NEM ISTEN!


Halandó? NEM ISTEN!

2016. jan. 26. 09:33
 29/30 Mojjo ***** válasza:
100%
Goku nem isten, ez egyértelmű. Toriyama kitalált valami blablát az isteni Ki-ről és ezzel próbálja eladni az új sorozatát, de igazából senki nem érti, hogy ez a Ki miért is isteni, és egyáltalában ez most mit is jelent. Valószínűleg még ő maga sem. És valószínűleg soha nem is fogja kidolgozni a sztori ezen részét (sem), szóval soha nem is fog kiderülni. Mindenesetre nem isten, ez egyértelmű. (Ahogy nem isten ott King Kai, nem istenek a supreme Kai-k sem, meg egyáltalán, a Drangon Ball univerzum egyáltalán nem tartalmaz olyan entitást, aki az lehetne - ellentétben a Marvel meg DC multiverzumokkal.)
2016. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Nagy igazság. :D


De azért fun nézni. :3

2016. jan. 27. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!