Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem cáfolja az isteni teremtés...

Ozmium42 kérdése:

Nem cáfolja az isteni teremtést az, hogy a szemünk láttára jönnek létre (isteni beavatkozás nélkül) csillagok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 23:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%

Az én szemem láttára sem Isten nem teremtett semmit, sem csillagok nem jöttek létre.


De ha maguktól jönnek létre csillagok akkor vagy nincs teremtés, vagy nem tervezett, vagy csak mi hisszük, hogy maguktól jön létre.

2015. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 openyoureye ***** válasza:
56%

Nem. A sütőben betett sütemény megsülése sem cáfolja azt, hogy azt én készítettem el és tettem be a sütőbe. Miért cáfolná egy folyamat az Isteni teremtést?

Ennyi erővel a csepkőképződés is az Isteni teremtést cáfolja, mert magától megy végbe?

2015. jan. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nincs benne a Bibliában, hogy a cseppköveket Isten teremtette az x-edik napon, ha benne lenne, akkor a cseppkőképződés cáfolat lenne. A sütivel meg az a baj, hogy az tipikus emberi tevékenység, az emberek létezéséhez nem fér kétség, és közvetlenül megfigyelhető az ember a sütemény sütése közben. Ha a Biblia azt írná, hogy Isten az x-edik napon teremtette a sütiket, akkor a sütőben sülő süti cáfolat lenne.
2015. jan. 18. 01:19
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

"Ha a Biblia azt írná, hogy Isten az x-edik napon teremtette a sütiket, akkor a sütőben sülő süti cáfolat lenne."

Azért a Biblia ennyire nem megy bele minden részletbe, különben nem lehetne végigolvasni. A pormacskák teremtése sincs benne, pedig azok is hetente születnek az ágy alatt. A másik, hogy a "megteremtette" nem azt jelenti, hogy kaptunk egy kupaccal és azzal kell gazdálkodni, hanem hogy onnantól létezik maga a fogalom (pl. csillag), amik már megszülethetnek. Pl. állatokat is teremtett az öreg, de azt mindenki sejti, hogy ma már nem azok az állatok élnek, hanem újak születtek. A bibliai teremtés a fogalmak megteremtése, és egy kezdőkészlet létrehozása volt.

(Egy ateista.)

2015. jan. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom látott-e már valaki csillagot születni. Születőfélben lévő anyagcsomókról tudunk, amik minimum párszázezer éve keletkeztek és majd párszázezer év múlva talán csillagokká válnak. (De nem a szemünk előtt.)
2015. jan. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
38%

A csillagok születése hosszú folyamat, ezt úgy kell érteni, hogy ismerjük a folyamatot és annak minden részletéből bőségesen van választék, amit tanulmányozni lehet.

Igen, cáfolja a teremtést, mert nem kell hozzá isteni beavatkozás.

2015. jan. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

"Igen, cáfolja a teremtést, mert nem kell hozzá isteni beavatkozás."

Egy ember születéséhez sem kell isteni beavatkozás. Vagy egy esőfelhő születéséhez sem. :)

Vagy ha mégis, akkor bárminek a születése isteni beavatkozás lehet, a csillagé is.

(Egy ateista.)

2015. jan. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

# 3


Ja, hogy rácsaptál a hasadra és kiemelted a csillagokat példaként. Értem. Azzal viszont nem értek egyet, hogy csak azoknak a dolgoknak a keletkezése lehet cáfolat az isteni teremtésre, amik meg vannak említve a Bibliában, mint Isten által teremtett dologok. A cseppkőről ugyan nem ejt szót a szentírás, mint isteni alkotás, de egyértelműen utal rá, hogy a Föld a teremtő műve, vagyis bármelyik természeti képződmény a planétán simán lehetne cáfolat az isteni teremtésre.

2015. jan. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
44%

Nem, mivel nincs meghatározva, hogy milyen az isteni beavatkozás, hogy néz ki, miket csinálhat, szóval bármire rá lehet fogni.

Egyébként Isten léte cáfolat lenne a saját létezésére. Ha a mi világunkat teremteni kellett, akkor a bonyolultabb Istenét is. Mivel nincs olyan, hogy a bonyolultabb előbb létezik, mint az egyszerűbb.

2015. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
57%

A sütivel meg az a baj, hogy az tipikus emberi tevékenység, az emberek létezéséhez nem fér kétség, és közvetlenül megfigyelhető az ember a sütemény sütése közben.


-------


Ozmium ezt komolyan gondoltad:D


...és mi ha a gyermekem nem látta, hogy kikavartam a sütit, bekapcsoltam a sütöt a KELLÖ melegre, ugyanis ez a süti készítéséhez életfontosságú, de az áram is.... mi ha kikapcsolják az áramot? .... szóval a gyermek beszalad a konyhába és ezt mondja.....Jéééé a sütö maga süti a sütit....

2015. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!