Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívő emberek miért látnak...

A hívő emberek miért látnak mindenben csodát, isteni beavatkozást?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki mindenben a csodát látja. Ha szép az idő, ha elkerüli a vihar, ha kipihenten ébred fel. Először próbáltam meggyőzni hogy nem feltétlenül így van, de aztán feladtam.

2015. máj. 20. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hívő vagyok de vagyok annyira buzgó hogy mindenben csodát vagy büntetést lássak :)
2015. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Es miert zavar ez teged ? Ő meg akart győzni a sajat igazarol?
2015. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert vallásosak. Nem lehet valaki úgy vallásos, hogy ne lásson soha egy isteni beavatkozást se, mert akkor meg kéne kérdőjeleznie Isten létét.
2015. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ozmium42 ***** válasza:
31%
Mert naivak.
2015. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért van az ha az ateistákkal jó dolog történik akkor azt gondolják ezt maguknak köszönhetik, de ha rossz történik azt kérdezik, ha létezik Isten miért történik velük rossz?
2015. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ozmium42 ***** válasza:
Nem gondolkodik így egy ateista sem.
2015. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ember minden eseményt a saját világnézetén keresztül vizsgál. Soha senki nem tud tökéletesen objektív lenni és teljesen kizárni a világnézetét. Ez nem is baj.

A baj akkor van amikor bizonyos emberek fanatikusak és minden eseménybe bele akarnak magyarázni valamit ami alátámasztja a világnézetüket. Az ilyen embereket nagyon nehéz meggyőzni. Ezek lehetnek vallásos fanatikusok és lehetnek ateisták is. A lényeg az objektivitás teljes hiánya. Vannak emberek akik mindenben valamilyen vallási dolgot vélnek felfedezni és vannak olyanok akik ha egy fényes angyalformát látnának az égen ami egy kardal lesújt egy városra és ott mindenki elpusztulna, arra is azt mondaná, hogy légköri jelenség okozta. Én az arany középútra esküszöm. Szerintem vannak csodák, de viszonylag ritkán. A legtöbb ember nem él át csodát az életében.

2015. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


az fajta szerint van. :D

Vannak babonás emberek és érdekes módon találkoztam néhány ilyennel /munkahelyemen/, hogy nem hittek Istenben, de olyan babonásak voltak, hogy nekem, aki Istenben hiszek = kellett öket nyugtatni.


Söt olyan atesita kolleganöm is volt, aki titokban bevallotta nekem, hogy fél hogy mi lesz a halál után, mi ha mégis így vagy úgy...no most én nyugtatom az ateistát, hogy ne féljen mert a halál után nincs semmi. :)


Például a péntek és 13-a. Hogy miért, de sokan szinte rettegnek ettöl a dátumtól világnézettöl függetlenül. /legalábbis a környéken ahol élek/


Jó, hogy TE nem rettegsz, nem vagy babonás....de sokan azok. Miért? Föleg akik semiben sem hisznek, mitöl félnek?

2015. máj. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
pardon ...ateista kolléganö....:)
2015. máj. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a biblia szerint fontos,hogy a jó dolgokra koncentráljunk. a szellem gyümölcse többek között az öröm. sajna, sokszor látni, hogy gyönyörű, napsütéses időben, amikor csicseregnek a madarak,virágzanak a fák, sokan észre semm veszik ezeket, mert a telefonukat bújják, ami leesik, aztán lehet miért szitkozódni. igenis, inkább a jóra kell koncentrálni: annyirosszvesz körül minket, hogyha nem tanulod meg észrevenni a jót, akkor depressziós leszel. mit gondolsz, Jézus mire koncentrált, amikor megfeszítették?
2015. máj. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!