Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Pápa mennyire hithű, vagy...

A Pápa mennyire hithű, vagy ha biztos a hitében. Akkor a Pápamobil miért golyóálló üveggel és páncélozva van. Vagy ez csak olyan mint azok akik, esőért imádkoztak, de nem vittek esernyőt magukkal?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan valami nagyon mély hitéleti összefüggést találsz mögötte, de én nem értem. Leirnád?
2016. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

Igazából ha Bibliatikusak szeretnénk lenni, olyan hogy Pápa, és Bíboros, meg Ő eminenciája, stb nem létezik


ezeket azok hozták létre, akik hatalmat csináltak a kereszténységből, holott Jézus megmondta, hogy az Ő királysága nem része ennek a világnak.

Mert akkor a Szolgái is harcolnának. Az Ő királysága nem Földi, hanem égi.

S a hatalmat nem engedi át, Főleg ilyen magyarázattal egyetlen embernek sem.


Isten kinevezett királya, aki az Ég, a Föld, és a Hádesz Ura Jézus, s nem a Pápa.

A Pápa ha Ura lenne a Pokolnak akkor már feltámaszthatott volna sok halottat, de ehhez neki nincs hatalma, s nem is kap ilyen hatalmat.


ennek ellenére az egyik tanulmány ezt írja:


*** w90 2/1 13–14. o. 20. bek. A „törvénytelenség emberé”–nek azonosítása ***

A Lucio Ferraris által készített egyházi szótár, amelyet Olaszországban adtak ki, úgy írja le a pápát, mint „olyan méltóságú és fenségű, hogy egyszerűen nem is ember, hanem szinte Isten, és Isten Helytartója”. Koronája hármas korona: mint aki „az egek királya, a föld királya és a pokol királya”. Ugyanez a szótár így folytatja: „A pápa mintegy Isten a földön, Krisztus hűségeseinek egyetlen fejedelme, minden királyok közül a legnagyobb király”. És hozzáteszi: „A pápa néha megmásíthatja az isteni törvényt”.



Ha a Pápának ekkora hatalma van, akkor miért nem gyakorolja azt, miért nincs már Béke, miért nem támasztja fel a halottakat, hogy lehet a Pápa a föld és az Ég ura amikor csak Jézus illeti meg ez a Cím?

2016. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Pápamobil azóta létezik, mióta II. János Pál pápát megmerényelték. Túlélte, de ragaszkodtak hozzá, hogy ezek után már csak abban mutatkozzon a nyilvánosság előtti útjain.


A pápamobilból hagyomány lett, bár a hírek szerint Ferenc pápa nem szívesen használja.

2016. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

Így van. Ha ő valóban Isten földi helytartója, nincs mitől félnie. Isten meg fogja állítani a merénylő golyóját, nincs szükség páncélra.


Ha meg mégsem, akkor sincs nagy baj, Isten akarta így, magához szólította leghűségesebb követőjét. A lehető legjobb helyre kerülne a Pápa, nem is fiatal ember már, neki egyenesen dicsőség lenne Isten szolgálatában eltöltött munkája során áldozni az életét, garantált a mennyország számára. Nagyon valószínű, hogy szentté avatnák.


Mégis be van tojva mint a franc.

2016. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki hisz Istenben, még nem lesz halhatatlan. Egyszer mindenkinek meg kell halnia.
2016. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Ha Orbán Viktor annyira hisz a 2/3-ban, akkor miért kell neki személyes testőrségnek a TEK?

Ne, az én kérdésesem pont annyira értelmes,mint a tiéd.


A pápa hite, és a személyes biztonságával kapcsolatos egyik intézkedés között te milyen összefüggést találsz?

2016. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Ebből a viccből majd megérted:


A falut elönti az árvíz, a pap a templom tetején várja a segítséget. Arra megy egy csónak:

- Jöjjön tisztelendő atyám, kivisszük innen!

- Nem kell, köszönöm fiam, majd Isten megment engem!

Csónak elmegy, a víz tovább emelkedik. Arra jön egy másik csónak:

- Jöjjön tisztelendő atyám, kivisszük innen! Még befér a csónakunkba!

- Nem kell, köszönöm, majd Isten megment engem! Menjetek isten hírével!

Csónak elmegy, a víz tovább emelkedik. Arra jön a harmadik csónak:

- Jöjjön tisztelendő atyám, kivisszük innen! Ne bolondozzon, nagyon gyorsan emelkedik a víz, meg fog fulladni!

- Nem kell, köszönöm, majd Isten megment engem!


Csónak elmegy, a víz emelkedik, elsodorja a papot, aki megfullad. Lelke Isten elé kerül.

- Istenem! Én mindig hű szolgád voltam, soha életemben nem vétkeztem, te mégis hagytál engem megfulladni. Miért???

- Én??? Küldtem érted három csónakot is...

2016. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Hakapeszi!

"Így van. Ha ő valóban Isten földi helytartója, nincs mitől félnie. Isten meg fogja állítani a merénylő golyóját, nincs szükség páncélra. "

Ez butaság.

Isten nem avatkozik bele a földi történésekbe. Ő megteremtette a földet és az élőlényeket, majd az embernek szabad akaratot adott - és majd ítél, ha eljön az ideje.

A saját fiát sem mentette meg a kereszthaláltól.


Egyébként a pápamobil egy protokoll/ szokás, de 10-ból legalább 9 alkalommal a pápamobil nélkül láthatod a tömegben a pápát.

2016. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

"Isten nem avatkozik bele a földi történésekbe."


Akkor a francnak imádkoznak hozzá a hívők?


"Ő megteremtette a földet és az élőlényeket, majd az embernek szabad akaratot adott - és majd ítél, ha eljön az ideje."


Na, ha lelövik a Pápát, majd ítél ha eljön az ideje. Francseszkó meg lesz jutalmazva, a merénylő meg majd ég a pokolban. Minek félni?


"A saját fiát sem mentette meg a kereszthaláltól."


Jó kis apa.

2016. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

HakapesziM:

"Akkor a francnak imádkoznak hozzá a hívők?" - Hívője válogatja.

Olyan imát nem hallgat meg, hogy "holnap legyen ötösöm!".

De imádkozhatnak hozzá lelki békéért, útmutatásért, bocsánatért, az iránta érzett tisztelet kifejezésért...


"Na, ha lelövik a Pápát, majd ítél ha eljön az ideje. Francseszkó meg lesz jutalmazva, a merénylő meg majd ég a pokolban. Minek félni? " - Nem fél.

Úgy látszik csak a válaszok azt a részét vagy hajlandó megérteni, amibe beleköthetsz.

Ahogy írtam, alig használja a nyilvános megjelenései alkalmával a pápamobilt, csak akkor mikor már nincs más lehetősége. Egy pápa nem csak önmaga dönt a nyilvános megjelenéseinek módjáról. És a pápa nem csak a saját életéért felelős, hanem az egyház egész szervezetéért. Ha megölik, az nem csak rá van hatással, hanem az egész világra. Gondolj csak arra, hogy milyen bosszúreakciókat válthat ki a pápa megölése, milyen változásokat hozhat a vatikáni politikában, milyen érzéseket gerjeszthet a hívőkben...!


"Jó kis apa."

Az.

Ő nem egy gyermek apja, hanem a világé.


És ezeket úgy írom, hogy nem vagyok hívő!

De ennyit még én is felfogok, általános műveltséggel.

2016. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!