Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták hajlandóak...

Kedves ateisták hajlandóak vagytok meghallgatni miről szól a hívő élet?

Figyelt kérdés

Itt arra vagyok kíváncsi, hogy szakítanátok arra időt, hogy meghallgassátok valakinek a véleményét és tapasztalatait Istennel kapcsolatban.

Ha nem érdekel, akkor hogyan várjátok el, hogy változtassanak véleményeiken, amikor nem tudtok arról, hogy mi akadájozza őket ebben.

A következő link erre való!

[link]

Ha mégis valaki meghallgatja, kíváncsi lennék a véleményére.



2016. febr. 7. 21:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem világszemlélettől függetlenül nem lehet elvárni, hogy egy kétórás hanganyagot csak úgy végig hallgasson.
2016. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
85%
én nem várom el senkitől, h változtasson a véleményén. mindenki olyan mesében hisz meg olyan szektának adja a pénzét amilyennek csak akarja.
2016. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
98%
Az, hogy eltérő a véleményünk, kérdező, nem vonja maga után az elvárást a változtatásra. Tiszteletben tartom mindenkinek a hitét, és ugyanezt magam is elvárom mindenkitől. Gyűlölöm, ha bárki meg akar téríteni, rám akarja erőltetni a saját szemléletét, hitét, kifejezésre juttatja, hogy az én meggyőződésem számára megvetendő. EZT a magatartást visszautasítom.
2016. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek nem hallgatom meg a véleményét, aki leírja azt, hogy "akadájozza".
2016. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, csak kérdésképpen:


te meghallgatnál egy ilyen videót a görög, római, egyiptomi, arab, kínai, és kismillió egyéb vallás és természeti vallás istenéről? Ha nem, akkor te sem várnád el tőlük, hogy változtassanak a véleményükön, ügye?


Tudod, van egy régi mondás: te nem hiszel több millió istenben. Én mindössze eggyel többen nem hiszek.

2016. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
96%

Még csak a felénél tartok.


Jön a világvége, majd jön az ár, legyünk Noék, meg csapassuk HD-ban! Szuper, már van 8k felbontás is! Persze átvitt értelemben.


Az előadó felesége rákos lett, ami természetesen Isten büntetése volt, mert nem volt megelégedve önmagával és nem volt elég hálás, de Isten megmentette, hiába oltották be kísérleti gyógyszerrel és hiába tették a szenvedő rákos kislánnyal egy szobába. Isten megmentette!!


De két évvel később újra rákos lett, mert elfordult Istentől, de újra megmentette, mert sokat imádkozott. És a doki sem tudta honnan jött a fertőzés, de úgy eltűnt, hogy ez csak Isten műve lehetett!


Aztán az előadó visszavette a szót, fellebbentette a fátylat a Titanic elsüllyedéséről. Azért süllyedt el, mert az oldalára volt írva, hogy "NO GOD" (ami egy hoax). És PONTOSAN annyi tartály lyukadt ki a Titanicban, amitől elsüllyedt, ha egyel kevesebb lyukad ki, fennmaradt volna. És aki túlélte a katasztrófát, azt Isten mentette meg, mert keresztény volt (legalábbis ezt sugallta az előadó).


Ez eddig nem "Kiút a mélységből" hanem "ÚT A MÉLYSÉGBE". Ez szánalmas. Sajnálom az előadót, hogy ilyen sötétben él... Szuper, hogy még terjeszti is a hülyeségeit. Félelmetes!

2016. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
90%

Kösz nem, én egyszer udvariasságból leálltam meghallgatni a jehovákat, csak mert nem akartam megbántani senkit.

Aztán hónapokon keresztül rájártak a nyakamra, mert azt hitték, hogy én könnyű célpont vagyok, akit meg lehet téríteni és le lehet húzni.

Soha többé térítést!

2016. febr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező:

szívesen meghallgatnánk, ha várható az, hogy értelmes dolgot fogsz mondani. Sajnos, aki ezt leírja, hogy "akadájozza" - nos, ott valami baj van.


Másrészt ugye te se gondolod, hogy egy 2 órás videót meghallgatok? Más meghallgatta, és rosszul is van tőle, akkora butaság.


De egy ateistára CSAK úgy tudsz hatni, ha értelmesen leírod a véleményed, max. 20 sorban.


Még egyet vegyél figyelembe: sok ilyet hallgattunk már. Nagyon jónak kell lenned, ha meggyőző szeretnél lenni.


És utolsóként még visszakérdezek: TE melyik vallás térítő szövegét hallgatnád végig?

2016. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 Clark Kent.. ***** válasza:
80%

@Kérdező


Nem szükséges meghallgatni/megnéznem, megmondom neked, hogy miért:


Ha beszélek egy hívővel kb. mindig ugyanazt a kört futja le: vallásos lett, és jó lett az élete. Hoz olyan példákat, hogy meggyógyult a betegségéből, leszokott az alkoholról stb. és mindezt Istennek tulajdonítja:


És akkor most a racionális magyarázat:


Ezek a dolgok Isten nélkül is elérhetőek. A gyógyuláshoz például nem kell vallás, anélkül is fel lehet épülni. Önmagában csak(!) a hit az, ami az embereket segíti, de annak nem kell feltétlenül Istennel összefüggésben lenni. Ha valaki hisz abban, hogy meg fog gyógyulni, akkor az lehetséges is lesz. Nem árulok el ezzel újdonságot, a pozitív gondolkodásnak nagy hatalma van. Az alkoholizmustól megszabadulni meg egy olyan dolog, hogy akaraterő kell hozzá, meg esetleg egy jó szakember. Itt sincs szükség Istenre.


Lényegében egy olyan dolog sincs, amit istenhit nélkül nem lehetne elérni. Amit a hívő "Istennel elér" azt a nem hívő ugyanúgy eléri magában, vagy más eszközzel, sőt, még többet is, mint egy hívő.

2016. febr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
95%

Hajlandó vagyok rá. Ha nem vesz el több időt az életemből, mint 15 perc. Lehet írott anyag, hang vagy videó, de legyen tömör és lényegre törő. Előnyben részesítem az írott formát, ezen belül a jól tagolt szöveget. Természetesen a 15 percnek elégnek kell lennie a válaszom megfogalmazására és megírására is, vagyis a tényleges időd ennél is kevesebb. Mondjuk videó vagy hang esetén 10 perc, írott szöveg esetén olyan 4-5 A4-es oldal (Word segítségével könnyedén ellenőrizheted).


Természetesen ha indokolt, akkor lehet több, mint 15 perc, de ez esetben térjen ki rá, hogy miért nem lehetséges ennél rövidebben összefoglalni. Ha valaki (állítólag) meg akar győzni, és ezt csak több órában vagy könyv hosszúságú anyagban tudja megtenni, akkor megfelelő indoklás hiányában kénytelen vagyok feltételezni, hogy nem akar meggyőzni egyáltalán, csak próbál túlterhelni.


Ha esetleg ezek után úgy gondolod, hogy megpróbálkoznál újra, rövidebb formátumban, akkor adnék pár tippet:

1) Ha az érved ugyanolyan jól használható a Repülő Spagettiszörny mellett, mint a keresztény Isten mellett, akkor nem fog senkit meggyőzni.

2) Ha az érvet valamilyen erre szakosodott oldalon olvastad, esetleg még saját neve is van, akkor valószínűleg ismerjük. Ennek megfelelően ajánlatos utánakeresni az érvnek és ismert cáfolatainak google-ben.

2016. febr. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!