Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tud egy vallásos igaznak...

Hogy tud egy vallásos igaznak elfogadni valamit úgy, hogy közben saját maga is belátja, hogy bebizonyíthatatlan?

Figyelt kérdés
Én képtelen vagyok erre. Szerintem ez ellentmond az agy működésének.
2016. febr. 8. 16:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Erről beszélek, hogy nem vagyok képes rá. Az agyam a természetéből kifolyólag nem tud elraktározni egy olyan információt, ami mellett nincsen bizonyíték."


Semmi gond, az én agyam sem képes sok dologra. Ettől még nem vagy több vagy kevesebb, mindenesetre vallási fanatikus nem belőled lesz. :)

2016. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor elfogadom, hogy nem tehetek róla, hogy nem vagyok vallásos.
2016. febr. 8. 23:29
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem is fogadd el.

Miért ne fogadnád el, hogy normális ember vagy?

Már csak a vallásosakat kellene kikezelni a tévelygéseikből.

2016. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az a nagy büdös igazság, hogy az ember NEM racionális lény. Te sem vagy az, és remélem nem veszed ezt sértésnek.


Minden ember az esetek döntő többségében NEM racionális érvek alapján hozza meg a döntéseit hanem érzelmi indításból, ösztönökből fakadóan, vagy hogy a környezetének megfeleljen.


Van neked bármiféle racionális BIZONYÍTÉKOD arra nézve, hogy miért pont azokkal barátkozol, akikkel barátkozol? Ugye, hogy nincsen.


Na tehát, ha ezt átgondoltad, hogy te is úgy éled az életedet, hogy semmi bizonyítékod nincs arra nézve, hogy miért azt teszed, amit teszel, akkor gondolj bele abba, hogy a vallásosak is pontosan ugyanezt teszik. Csak ők ezzel tisztában is vannak ;)

2016. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy nincsen Isten valóban nem lehet bebizonyítani. Viszont ettől még racionálisabb Isten létét elvetni. A világ jelenlegi tudásunk szerint nem tudni hogyan működik, végtelen magyarázatot ki lehet rá találni, amiből a keresztény Isten csak egy." - Ez nettó szofizmus, a kifejezés pejoratív értelmében.

Valójában nem Isten létét, és végtelen egyéb lehetőséget állítasz szemben, hanem egyszerűen azt, hogy van-e Isten, vagy nincs. A "végtelen más lehetőség" csak a második opció variálása, olyan, mintha az Isten létében való hitet variálnád, ahogy teszik azt különböző vallási irányzatok, szekták.


"Az agyam a természetéből kifolyólag nem tud elraktározni egy olyan információt, ami mellett nincsen bizonyíték. " - Itt azért van egy kis fogalmi zavar az érvelésedben.

Egy normális ember agya - nyilván a tiéd is ilyen - bizonyíték nélküli információt is el raktározni. Ha nem így lenne, nem is tudtad volna ezt a kérdést kiírni, hiszen nem lenne róla információ az elmédben.

Kapásból tucatnyi dolgot tudnál felsorolni, amelyekről tudod, hogy nem igazak - vagyis a bizonyítottan nem igaz információkat is tárolja az agyad. De az információ "tárolása", és az ahhoz való érzelmi viszonyulás ( elhiszed-e vagy sem), két külön dolog.

2016. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Hogy tud egy vallásos igaznak elfogadni valamit úgy, hogy közben saját maga is belátja, hogy bebizonyíthatatlan?"


Válasz No 1:


Pl ugyanúgy, ahogy képes valaki leírni azt a szamárságot, hogy az idok során több milliárd ember vékedése, hite "ellentmond az agy működésének.". :)


Válasz No2:


Ahogy egy vallástalan. Vagy betudod bizonyítani, hogy nincs I-ten?


Válasz No3:


A vallásos sok mindenrõl úgy véli, hogy be van bizonyítva. Pl Jézus csodáit leírják az Evangéliumok. A hívõ kereszteny szeint ez biznyíték.


Válasz No5:


- A mi rabbink álmában I-tennel szokott beszélgetni.

- Honnan tudod?

- Õ maga mondta.

- De hátha nem mondott igazat!

- Hogy képzeled? I-ten nem állna szóba egy hazuggal!

2016. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"A "végtelen más lehetőség" csak a második opció variálása, olyan, mintha az Isten létében való hitet variálnád, ahogy teszik azt különböző vallási irányzatok, szekták."

Azért én erős túlzásnak tartom azt mondani, hogy Isten és minden más az ugyanúgy egy dolog. Azt mondod Istent lehet variálni. Ez így is van, de csak egy vékony határok között. Egy keresztényben nem fordul meg, hogy Isten rossz vagy nem mindenkit szeret. Isten mindenkit szeret, kívéve egy embert. Máris mondtam több, mint 6 milliárd másik lehetséges istent, amelyek közül az összeset elvetik a keresztények.


"azért van egy kis fogalmi zavar az érvelésedben.

Egy normális ember agya - nyilván a tiéd is ilyen - bizonyíték nélküli információt is el raktározni."

Ezt tényleg rosszul írtam le, de lehet érteni mire gondoltam. Ha azt mondják neked létezik kék alma, még akkor sem hiszed el, ha a legjobb barátnőd mondta, és ez teljesen érthető, hiszen az agyad nem is képes rá. Ha látsz egyet, akkor már 99 százalékos eséllyel lehetségesnek tartod, hogy létezik, de még ott is fenntartod a lehetőséget, hogy csak szórakoznak veled.


"Ahogy egy vallástalan. Vagy betudod bizonyítani, hogy nincs I-ten?"

Egyrészt nem vagyok ateista, másrészt igen kevés az olyan, aki úgy gondolja tényleg bebizonyítható Isten nem létezése. Őket is ugyanúgy nem értem.


"A vallásos sok mindenrõl úgy véli, hogy be van bizonyítva. Pl Jézus csodáit leírják az Evangéliumok. A hívõ kereszteny szeint ez biznyíték."


Ilyen alapon akkor higgyenek el minden régi szövegben leírt dolgot, hogy úgy van. Nem teszik, mivel a hitük miatt hiszik el az evangéliumokat. Ez körkörös érvelés.

2016. febr. 9. 17:08
 18/29 A kérdező kommentje:

"Minden ember az esetek döntő többségében NEM racionális érvek alapján hozza meg a döntéseit hanem érzelmi indításból, ösztönökből fakadóan, vagy hogy a környezetének megfeleljen."


Igen, de attól még lehet valaki adott helyzetben racionális. Vagy csak annyit akartál mondani, hogy a keresztények nem racionálisak?

2016. febr. 9. 17:12
 19/29 anonim ***** válasza:

Szervusz.


valaki már említette, hogy a hit, nem fizikai látáson alapszik, de nem egyenlő a hiszékenységgel.

Maga a Teremtő ezt így fogalmazta meg:


(Héberek 11:1) 11 A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása.


ahogy láthatod, vannak nem látható dolgok, de még is tudjuk, elhisszük hogy léteznek, és ezek bizonyítékok.

S Isten biztosítékokat adott, több félét is.


A Tudósok is bebizonyítottak sok "nem látható" dolgot,

tehát nem lehetetlen, és nem mond ellent az agy működésnek, ahogy valaki már említette.


Legyél türelmes Önmagadhoz. :)

2016. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Azért az Isten nélküli világ temetésének sincs milliónyi változata, pláne olyan, amit ma bizonyítottnak tartanánk.


Vagy azt mondod, hogy Isten teremtette a világot, vagy azt, hogy volt az ősrobbanás, majd az evolúció.

Más elmélet nem nagyon van.

( "Az idegen lények népesítették be a földet" típusú "elméleteket" ebből a szempontból most figyelmen kívül hagyhatjuk, mert csak visszavisz a startvonalra: hogyan keletkeztek az idegen lények?)


" Ha azt mondják neked létezik kék alma, még akkor sem hiszed el, ha a legjobb barátnőd mondta, és ez teljesen érthető, hiszen az agyad nem is képes rá. " - Miért ne lenne képes rá?

Értsd már meg, hogy a hit és a tudás nem ugyanaz, és az mindkettőre képes.

Minden ember hoz érzelmi alapú döntéseket, mert az agya képes elhinni nem bizonyított dolgokat. Ezt használják ki a csalók, ez a politikai kampány lényege, ez működik, amikor szabad jelzésnél nyugodtan behajtasz a kereszteződésbe, mert hiszed(!9, hogy oldalról senki nem hagyja figyelmen kívül a Tilos jelzést, és nem száll beléd...


"Egy keresztényben nem fordul meg, hogy Isten rossz vagy nem mindenkit szeret. Isten mindenkit szeret, kívéve egy embert. Máris mondtam több, mint 6 milliárd másik lehetséges istent, amelyek közül az összeset elvetik a keresztények. " - Bevallom, ezt nem értem.

2016. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!