Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tud egy vallásos igaznak...

Hogy tud egy vallásos igaznak elfogadni valamit úgy, hogy közben saját maga is belátja, hogy bebizonyíthatatlan?

Figyelt kérdés
Én képtelen vagyok erre. Szerintem ez ellentmond az agy működésének.
2016. febr. 8. 16:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezõ, attól tartok, még elég sokat kell tanulnod, fõképp elmélyedten foglalkoznod a tanult, olvasott ismeretek MEGÉRTÉSÉVEL.


Az õsrobbanásban a hívõnek sem kell kételkednie, hisz az a teremtés formája. A tudomány úgy írja le azt, amit a Biblia úgy, hogy "B'résit bará Elajvhim baSomáyim v'Hoóretz." ( Kezdetben teremtette I-ten az get és a Földet. )


Még egy példa a korábbi mókas példázaton kívül, ezúttal vicc nélkül és zanzásítva:


Az, hogy egy zsidó a Szentföldön éljen vallási parancs ( vallásosan, nem feltétlenül egész életében, de valmeddig ).

A Biblia néhány versébõl a Talmudi ( isz 3 - 5 század ) rabbik azt vezetik le, hogy bizonyos feltételei vannak annak, hogy idõvel helyreállítsák Izrael Államot.


Volt igen nagytudású rabbi, aki vastag könyvben fejtette ki, hogy szerinte ezek a feltételek még nem teljesültek.

Voltak ugyanolyan nagytudású rabbik ( többen ), akik azt fejtegették, hogy de.


Mindkét állításról azóta KÖNYVTÁRQAKAT írtsask tele.

De persze ugyancsak a Tóra szinte minden versérõl. :)


Szóval a vallási, hitbeli, spirituális tartalmú kérdések nem olyan egyszerûek, hogy hipp hopp egy igennel vagy nemmel el lehetne intézni.

2016. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"ahogy láthatod, vannak nem látható dolgok, de még is tudjuk, elhisszük hogy léteznek, és ezek bizonyítékok."


Mik a bizonyítékok? Ezt nem értettem.


"Azért az Isten nélküli világ temetésének sincs milliónyi változata, pláne olyan, amit ma bizonyítottnak tartanánk."


Elmondjam sokadszorra is, hogy nem harcolok foggal körömmel az Istennélküliség mellett? Nem vagyok ateista.


"Vagy azt mondod, hogy Isten teremtette a világot, vagy azt, hogy volt az ősrobbanás, majd az evolúció.

Más elmélet nem nagyon van."


Vagy azt mondom, hogy nem tudom. És én nem tudom, mert egyikre sincs bizonyíték. Ha megkérdeznek azt mondom szerintem nem Isten teremtette. De nálad fel sem merül, hogy esetleg tévedsz.


"Értsd már meg, hogy a hit és a tudás nem ugyanaz, és az mindkettőre képes.

Minden ember hoz érzelmi alapú döntéseket, mert az agya képes elhinni nem bizonyított dolgokat."


És most hogy jönnek ide a döntések? Nem én döntöttem el, hogy szerintem nincs Isten, hanem ezt gondolom akaratlanul is. És nem, az én agyam nem képes semmit elfogadni igaznak, ami bizonyítatlan.


"Bevallom, ezt nem értem."


Felvázoltam több, mint 6 milliárd lényt, amiben ugyanúgy hihetnék, de fel tudnék jóval többet is, többet mint ahányféle lehet Isten a Biblia alapján.


"Az õsrobbanásban a hívõnek sem kell kételkednie, hisz az a teremtés formája."


A teremtésnek semmi köze sincs az ősrobbanáshoz, a tudomány nem is foglal állást teremtésügyben, csak annyit mond volt egy időszak, amikor az Univerzum rendkívűl kis helyen volt összesűrűsödve. Nem mond a tudomány olyat, hogy az ősrobbanás előtt nem volt semmi.

2016. febr. 9. 22:16
 23/29 dirtibi ***** válasza:

Amikor Gagarin visszajött a világűrből, azt mondta a tömegnek, hogy körbejárta a Földet és mégsem találkozott Istennel.

Egy hívő néni odakiáltott neki: Ha levetted volna az űrsisakodat fiam, biztosan találkoztál volna vele.

..

Zuhanó repülőn nincs ateista. Isten létezését semmi nem bizonyítja jobban, minthogy azok is félnek a haláltól, akik nem hisznek Őbenne. Miért félnek, ha nincs lét a halál után.

Addig sokan nem félnek, amíg nem közeledik a halál, de annak órájában nincs egyetlen bátor ember sem - csak azok, akik Őt választották Uruknak mert elismerték, hogy Ő mindenható.

2016. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"

"Vagy azt mondod, hogy Isten teremtette a világot, vagy azt, hogy volt az ősrobbanás, majd az evolúció.

Más elmélet nem nagyon van."


Vagy azt mondom, hogy nem tudom. És én nem tudom, mert egyikre sincs bizonyíték. Ha megkérdeznek azt mondom szerintem nem Isten teremtette. De nálad fel sem merül, hogy esetleg tévedsz. "


Honnan veszed ezt az állításod?

Egyszer sem írtam, hogy én hiszek Istenben. Nem vagyok vallásos. Én csupán azon állításoddal nem értek egyet, hogy egy normális ember agya nem képes elhinni olyasmit, amire nincs konkrét bizonyítéka.

De itt önmagadnak mondasz ellent: ha azt mondod, hogy szerinted nem Isten teremtette, akkor azt bizonyíték nélkül mondod, vagyis képes vagy elfogadni valami bizonyíték nélkül.


"Felvázoltam több, mint 6 milliárd lényt, amiben ugyanúgy hihetnék, de fel tudnék jóval többet is, többet mint ahányféle lehet Isten a Biblia alapján." - Na, itt adtam fel.

Innentől értelmetlen lenne komolyan venni ezt a vitát.

További szép napot!

2016. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

"Zuhanó repülőn nincs ateista."


Forrás?


"Isten létezését semmi nem bizonyítja jobban, minthogy azok is félnek a haláltól, akik nem hisznek Őbenne."


Ez aztán tényleg nagyon bizonyítja.


Az utolsó válaszolónak mondanám, hogy nem kötelező vitázni, ha nem akar, akkor mondja ezt, de ne kenje a másik tudatlanságára.

2016. febr. 10. 13:18
 26/29 anonim ***** válasza:

"Az utolsó válaszolónak mondanám, hogy nem kötelező vitázni, ha nem akar, akkor mondja ezt, de ne kenje a másik tudatlanságára."

Azt hiszem elég sok, hosszú és részletes választ, érvet írtam neked ahhoz, hogy csak mosolyogjak ezen az "érveden".

Te nem vitázol, hanem szajkózod a magad igazát, és minden ellenérvet lesöpörsz, vagy figyelmen kívül hagysz.

( Felesleges válaszolnod, törlöm a kérdést a megfigyeltjeim közül, így itt többet nem találkozunk.)

2016. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Vannak nem látható dolgok.


Pl a levegő, a Rádióhullám, stb.

vagy is vannak bizonyítékok a nem látható dolgok létezésére.

s ha ezek a nem látható dolgok bizonyítékok a láthatatlan létezésére, akkor vannak más ilyen láthatatlan dolgok is amiket eltudunk fogadni látás nélkül. ez a hit.

2016. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
53%

Kérdéshez:


Hit kérdése... :DD


De viszont a mindenség megértésére törekedthetünk ,de úgysem fogjuk ,mert mivel akkor mi is "I-tenek" lennék.


Nneduddgi:


"A Biblia néhány versébõl a Talmudi ( isz 3 - 5 század ) rabbik azt vezetik le, hogy bizonyos feltételei vannak annak, hogy idõvel helyreállítsák Izrael Államot."


שלש שבועת ;)


Üdv!

2016. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

"s ha ezek a nem látható dolgok bizonyítékok a láthatatlan létezésére, akkor vannak más ilyen láthatatlan dolgok is amiket eltudunk fogadni látás nélkül. ez a hit."


Nem olvastad el a vita elejét. Nem a bizonyítékokkal van a bajom, hanem a bizonyíték feltétel nélküli elfogadásával. Én a rádióhullámokról is csak valószínűsítem, hogy léteznek, de lehet, hogy nem.

2016. febr. 10. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!