Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Így szokták megáldani a...

Így szokták megáldani a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nem akarok nagyon tudatlannak tűnni,de mit láthatunk ebben a videóban?Olyan mintha meg is pofozgatná egy kicsit a gyerekeket a pap.Ez teljesen szokványos dolog lehet arrafelé?Én még ilyet nem láttam:D

2016. márc. 2. 17:07
 1/7 A kérdező kommentje:
2016. márc. 2. 17:09
 2/7 anonim ***** válasza:
Amelyik elesik azt még seggbe is rúgja...Ez valami egyedi csak arra a papra jellemző sajátos áldásforma lehet.
2016. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Katolikus papnak tűnik, meg elsőáldozó korú gyerekeknek, de én ilyet katolikus szertartáson még nem láttam... Mondjuk annyira groteszk, főleg azzal a gitáros énekkel a háttérben, hogy ahányszor látom, elnevetem magam :D (máshol is találkoztam már a felvétellel)
2016. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szinte biztosan egyedi
2016. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mar tobbszor ki volt targyalva itt ez. Ez valami brazil szinkretikus szertartas, ahol allitolag ordogot uznek.
2016. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 ***** válasza:

Néri Szent Fülöpről szokták mondani, hogy amikor megpofozott egy gyereket, amikor rossz volt, azt a pofont az ördögnek adta s nem a gyereknek.


Én nem tudhatom pontosan mi folyik itt a szóban forgó videón, de szerintem ez olyan mókás ördögűzés lehet. A pap jelképesen megpofozza a gyerekekben levő ördögöt, a súlyosabb eseteket játékosan meg is rugdossa, így emlékeztetve őket a gonosz elleni küzdelem szükségességére.

2016. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!