Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért Jézuska? 33 évesen?...

Miért Jézuska? 33 évesen? Miért etetik a gyerekeket, hogy ajándékot hoz.

Figyelt kérdés
Ki találta ki ezt a hülyeséget,hogy az újszülött Jézus ajándékot hoz a gyerekeknek?Pláne hogy 33 évesen halt meg tudtommal.Miért nem lehet a szeretet ünnepén tudni a gyereknek,hogy ezt apu és anyu vették,mert szeretnek.
2012. dec. 23. 13:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
54%

Ez csak egy mese, amit szeretnek a gyerekek.

Jó érzés volt várni a Jézuskát, mi mindig levelet is írtunk neki, ezek jó emlékek, és ártalmatlan dolgok.


Nyilván egy angyalkára, egy kisgyerekre gondolnak, amikor azt mondják, hogy "Jézuska", nem a vérző, megkínzott férfira.


Majd később megtudja, hogy anyu-apu veszi az ajándékot.

2012. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
37%

Mert a karácsony Jézus születéséről szól? Az ajándékok meg mellékesek, tulajdonképpen azt már csak hozzátapasztották. Ezért is nem értettem sosem, hogy az ateisták, vagy más vallásúak, akik nem hisznek Jézusban mért tartják meg a karácsonyt ami egy vallási ünnep?

Nyugodtan le lehet szavazni :)

2012. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
42%
Karácsonykor a keresztények Jézus születését ünneplik. Jézus kisbabaként született, nem 33 évesként. Kézenfekvő a társítás, hogy a kis Jézus (vagy Jézuska) hozza az ajándékokat. Ez még a nem vallásos családok körében is szokás lehet. Vagy ha nem Jézus, akkor angyalka. Ugyanakkor vallásos családok között is vannak olyanok, akik nem szeretik a "jézuskázást", és kezdettől fogva azt mondják a gyereknek, hogy egymást ajándékozzák. Mindenki másképp ünnepel.
2012. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Én a Mikulásnak írtam karácsonyra is, nem a Jézuskának :D Lehet, hogy az ateizmus mélyebben gyökerezik, mint hinnénk xD

Bocsi, a kérdésre válaszolva: Szerintem ez egy aranyos dolog, hogy kicsit varázslatosabb helynek lássák a gyerekeink a világot. Egy örök élmény, mikor próbál a kicsi fenn maradni és várja, hogy az ajándékokat a fa alá tegyék. Utána úgyis rájön, hogy a szülők veszik és akkor visszamenőleg is hálás lesz a családjának. Nem kell elvenni tőlük egy ilyen szép hagyományt.

2012. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
69%

Hívők Jézuskának

Ateisták Mikulásnak

Nem mindegy?

Egyik sem igaz!

Ha viszont azt mondod, hogy anya és apa, mert szeretnek téged, akkor rákérdez, hogy azokon a napokon, amikor nem kap ajándékot, olyankor nem szeretitek??? Miért pont dec. 24.-én??

Akkor mit válaszolsz?

2012. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Szerintem ez akkor sem logikus.Jó a vallásosok megünneplik Jézus születését,ez egy dolog.De miért kell a gyereknek azt hinni,hogy egy újszülött fogja magát és ajándékot oszt több milliárd gyereknek.Meg nem logikus,hogy egy 33 évesen meghalt ember visszamegy a születéséhez,utána a nyakába veszi a az ajándékokat és minden egyes valaha született gyereknek visz belőle.Azért ilyen hosszú nincs a karácsony...Sokan ünneplik a karácsonyt a szeretet ünnepeként,ez jó dolog,de szerintem ennek erről kéne szólni és nem fals mesékről.De senkit nem akarok megbántani,csak kíváncsi vagyok.
2012. dec. 23. 14:23
 7/47 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Jézus Krisztus a benned élő önzetlen szeretetet adja,mint ajándékot!A játékbabát,kisautót meg anyu,apu adja!

2012. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

Így van, ha tudná a gyerek, hogy anyu-apu hozza, akkor hamar elkényeztetetté válna. Minden karácsonykor megparancsolná, hogy ezt meg azt vegyék meg neki, nem pedig kérne (esetleg levél formájában). Később pedig minden nap számon kérné, hogy miért csak karácsonykor kap ajándékot. Így a karácsony a gyerek szemében hamar egyenlővé válna egy átlagos nappal, ami csak arról szól, hogy megkapja azt amit akar... ami pont az ellenkezője annak, amiről valóban szól, a szeretetről.


Ha a gyerek hisz a Jézuskában, eltekintve most bármilyen Istenhittől, akkor tudni fogja, hogy egy vadidegen valami szeretetből ad neki ajándékot, ha jól viselkedett, ha írt neki, stb. Erről kéne szólnia a karácsonynak.

2012. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek életének része a mese.

A Grimm mesék sem "logikusak", mégis kellenek a személyiségfejlődéshez.


A "Jézuska-Télapó" dolog is csak egy mese, egy aranyos dolog a gyermeki létben.


Majd megismeri a logikát később, 4-5 éves korig hisznek csak úgy is ebben, ennyi mesevilág mindenkinek jár.

2012. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Elözőnek.Akkor miért nem ezt mondjuk nekik???
2012. dec. 23. 14:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!