Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Mennybemenetele után...

Ha Jézus Mennybemenetele után id.33 ban megkapott minden hatalmat Mennyben és a Földön (Mt.28:18) és már Királyként ül az Atya Isten jobbján akkor a Jehova Tanúi miért hirdetik Jézus királyságát CSAK 1914-től?

Figyelt kérdés

Jézus már 33 ban megkapott minden hatalmat és minden jogot a FÖLD felett is. Akkor én nem értem,hogy az Őrtorony miért tanít baromságokat?

Persze Jézus visszatérte az majd látható lesz,de ez a pillanat még nem érkezett el,viszont uralkodni már uralkodik és nem 1914 től mint ahogy azt az Őrtorony Társulat tanítja hanem már a Mennybemenetele pillanatától.



2014. jún. 5. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert kezdetben több alkalommal is megjósolták azt, amiről Jézus azt mondta, hogy sem a napot, sem az órát nem tudja senki, persze, kivéve Jehova tanúit. Az 1914-es év már a többedik mellényúlásuk volt, és mivel ők is érzékelték, hogy ez kissé már zsenánt, mert megint nem jött el a világ vége, ezért átkonvertálták az addigi próféciájukat: Jézus visszajött 1914-ben, de nem látható módon.
2014. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elmondanám, hogy az adventisták, mivel azok is rendelkeznek egy be nem teljesedett világ végével, ugyanígy tanítanak baromságot, csak náluk Jézus akkor lépett be a szentek szentjébe és kezdte el állítólag a vizsgálatot.

Mintha Istennek kéne idő.... egyik szekta sem normális.

2014. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sandor76 ***** válasza:

Jezus amikor felment az Attyahoz,leult melle de nem kapta meg meg a kiralyi hatalmat.

"Gyere ulj mellem ,mig ellensegeidet labad zsamolyava teszem."

Jehova szandeka szerint Jezust 1914-ben nevezte ki ,vagys iktatta be mint Kiralyok-kiralyat,es Uraknak-Urat.[Ezzel nem lett Isten fole kinevezve].Nem lett egyenlo az Attyaval.

Onnantol O iranyitja a foldi esemenyeket,Jehova akarataval osszhangban.

A datummal kapcsolatban ,gondos kutatas eredmenye ,es lathato beteljesedett prfeciak bizonyitjak,hogy igy van.

Aki nem tudja ezeket,annak nem lehet megmagyarazni,es nem is ez a celunk.

Aki szeretne megtudni,annak pedig szivesen segitunk,ahogy velunk is tettek.

2014. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sándor ne haragudj,hogy megkérdem, téged ennyire megvakított a társulat?

Tudsz olvasni? Ha igen akkor nézd mit ír itt;

"ÉS HOZZÁJUK MENVÉN JÉZUS,MONDVÁN: NÉKEM ADATOTT MINDEN HATALOM MENNYEN ÉS FÖLDÖN."(Mt.28:18)

Nékem ADATOTT! Nem azt írja,hogy neki fogja adni majd valamikor a jövőbe hanem múltidőben beszél.

De itt van más is,figyeld meg;

"AZ ATYA SZERETI A FIÚT,ÉS AZ Ő KEZÉBEN ADOTT MINDENT"(Ján.3:35)

Újra múlt időben beszél. Az Atya neki ADOTT mindent és nem azt írja,hogy majd valamikor neki fog adni mindent.

De nézd mit ir jóval előtte a Zsoltáros;

"ÚRRÁ TETTED ŐT KEZEID MUNKÁIN;MINDENT LÁBAI ALÁ VETETTÉL"(Zsol.8:7)


És Sándor most jól figyelj;

"A KI ISTENNEK JOBBJÁN VAN,FELMENVÉN A MENNYBE,A KINEK ALÁVETETTEK AZ ANGYALOK,HATALMASRÁGOK ÉS ERŐK."

Szerinted ez mikor volt Sándor?

De itt van valami ami ellentmond az Őrtorony tanainak;

"JÉZUS PEDIG MONDÁ:ÉN VAGYOK. ÉS MEGLÁTJÁTOK MAJD AZ EMBERNEK FIÁT ÜLNI A HATALOMNAK JOBBJÁN, ÉS ELJÖNI AZ ÉG FELHŐIVEL"(Márk.14:62)

Te láttad már Jézust eljöni,vagy látta valaki más eljöni az ég felhőivel?

Sándor nézz körül a "házad táján"mert szemét van!

2014. jún. 5. 21:38
 5/12 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

"Jehova szandeka szerint Jezust 1914-ben nevezte ki ,vagys iktatta be mint Kiralyok-kiralyat,es Uraknak-Urat."


1. Jeh+va név nem létezik.


2. A Jeh+va tanúi a hamis próféta Adventistáknak a még szélsőségesebb irányzata, mindkettő csaló szellemek tanításaira figyel.


3. Akik beveszik ezt, hogy egy láthatatlan hamis esemény 1914-ben megtörtént, azoknak a sorsa nagy veszélyben van:

Ézs 9:16 Mert e nép vezérei hitetőkké lettek, és akiket vezetének, elvesztek.


4. Miből vezették le ezt neked Sándor? Piramisok matematikájából? :-)

2014. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Teljesen egyet értek veled. Mert ők valami hét időt magyaráznak, amit Babilon elestétől szàmolnak. Így jött ki nekik az 1914. Nàlam 3 évig jártak a tanùk. Nem mondom, hogy hazudnak, azt sem hogy rossz emberek. Ők csak közelebb akarnak kerülni Jehovàhoz. De én már nem szeretném velük tanulmàa Bibliát. Mmert
2014. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Ezekre a dolgokra már én is felhívtam a tanúk figyelmét. Természetesen értékelhető válasz egyiktől sem jött.

Ott van még a láthatatlan eljövetel is.


Jelenések 1:7 Íme, eljön a felhőkkel, és minden szem meglátja őt, még azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.


A tanúknak van magyarázatuk arra hogy "minden szem meglátja őt" meg arra is hogy "akik átszegezték". De arra már nincs hogy ha mind ez bekövetkezett akkor miért nem siratja őt a föld minden nemzete.

Ilyen ez a láthatatlan eljövetel nem akar összejönni.

2014. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sandor76 ***** válasza:

Kedves barataim.

Biztosan jartasok vagytok a Bibliaban.

En magam meg mindig tanulok,es bizonyitom magamnak mi a helyes es jol ertem-e a dolgokat.

Egy parszor megvizsgaltam az altalatok nem elfogadhato erveket ,es meg mindig nem talalok benne semmi olyat amit nem lehetne levezetni,Bibliai profeciakkal.

Mivel ezek osszhangban vannak,es arra mutatnak amit a Tanuk hirdetnek,nem biztos ,hogy mi latjuk rosszul a tenyeket.

Szerintem eggyikotok sem vizsgalta meg,ugy igazan okaval azt amit nem ert meg,vagy csak nem akar megerteni.

Jezus kijelentette magarol Ot tobbe nem latjak.

Aztan azt ,hogy el fog jonni az eg felhoivel.

Na most mi van ,mikor hazudott?

Csak egy fele keppen lehet megerteni,es helyre rakni a mozaikokat,ugy,hogy minden stimmeljen.

A Tanuk ebben elorebb jarnak joval mint barmelyik vallas,es nem azert mert ok mondjak,hanem ,mert a tetteikkel igazoljak amit megertettek.

Ezt a legtobb vallas el sem ismeri,ami nem baj,errol Jezus beszelt is.

A lenyeg,en mindig vizsgalom,es ajanlom nektek is,hogy naponta gyozodjetek meg a helyes uton jartok-e.

Akihez harom evig jartak,ott baj van,nincs a szivedben,nem erted mirol van szo,te csak azt hiszed amit latsz.

Bar meg igy is latnod kellene az esemenyekbol ,amik zajlanak a vilagban,de azt sem erted,ott mi zajlik.

Jezus mondta a mellette oszlopra feszitett gonosztevonek,

"mondom neked meg ma,velem leszel a paradicsomba"

Hogy lehet a paradicsomban,ha a feltamadas meg csak ezutan fog megtortenni?

Latod Jezus beszelt ugy esemenyekrol mint ha mar megtortent volna,pedig az igazi beteljesedese meg odebb volt,vagy van.

Ezzel arra utalt,hogy azok az esemenyek mindenkepp valora valnak.

Vannak esemenyek amik nem elozhetik meg egy masik beteljesedeset,ilyen Jezus kirallya kinevesese es beiktatasa is.

2014. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Sándor figyelmedbe ajánlom az alábbi igéket,gondolkozz el azon amit írtál és azon amit az igék mondanak neked.

"Mert a ki magát felmagasztalja, megaláztatik; és a ki magát megalázza, felmagasztaltatik.

De jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek előtt; mivelhogy ti nem mentek be, a kik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be. Lk 11:52; 14 Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek házát, és színből hosszan imádkoztok; ezért annál súlyosabb lesz a ti büntetéstek.Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."

Ti nagyra becsülitek a tudásotokat és mást lenéztek mert azt hiszitek magatokról,hogy ti mindent tudtok de valojában az amit gondoltok,hogy tudtok azok nem a ti gondolataitok hanem azé aki vezet benneteket.

És visszatérve a kérdéshez azt kell mondanom,hogy figyelembe se veszed azokat az igéket amelyeket be idéztem neked. Vidiripinek igaza van,ti nem akarjátok tudni az igazságot hanem mentek a hamis prófétátok után.

"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem.Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai."(Mát.15:8-9)

2014. jún. 6. 21:27
 10/12 sandor76 ***** válasza:

Kedves kerdezo.

nem tartjuk magunkat feletebb okosnak,ezt ti mondjatok altalaban rolunk,

Ismerem a Biblia verseket amit irtal,sot tovabb is megyunk azoknak megerteseben,es azok csak ugy erthetok meg ahogy mar egy jo ideje hirdetve van.

Tudod a Daniel is beszel errol,mikor,hogyan ,miert kell igy lennie.

De ha nektek nem igy all,nekem megfelel.

Legyen szep napotok.

2014. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!