Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus tényleg egy hazug...

Jézus tényleg egy hazug szélhámos volt, ahogy Giordano Bruno is nyilatkozta?

Figyelt kérdés

Giordano Bruno, a lángész, akit a büdös féreg kelemen pápa 1600-ban Róma egyik terén mágján égetett el, csak mert kimondta az igazat, azt nyilatkozta Jézusról, hogy egy szimpla csaló, egy ügyes szélhámos volt. Erre vall, hogy még ma is vannak, akik csont nélkül beszipkázzák a tanait.

Nektek erről mi a véleményetek?



2016. márc. 28. 01:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem volt hazug szélhámos.


Persze Kelemen Pápa sem viselkedett helyesen, mert ehhez nem lett volna joga, hogy emberek életét vegye el.

Jézus senkinek sem adott engedélyt gyilkosságokhoz.


Egyébként Jézus tanítását, még maga az Indiai vezető, Gandi is elismerte, pedig Ő nem keresztény.

azt nyilatkozta:

Ha csak félig tartanánk be azt amit Jézus tanított, az emberiség problémájának nagy részét megoldottuk volna.


javaslom olvasd el Jézus oktatását, és gondolkozz el rajta,

Ha csak emberi tanítás lett volna, akkor a kérdés, az emberek, miért nem tudják alkalmazni?

Máté ev. 5-7, fejezet.

2016. márc. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Én megértem Kelement. Amikor meghallotta ezt a maszlagot, úgy felk*rta az agyát, hogy muszáj volt rágyújtania... cigi meg akkor még nem volt...


Komolyra fordítva a szót, ha elolvasnád Giordano Bruno életrajzát, látnád, hogy mindenbe és mindenkibe belekötött... teljesen hiteltelen figura.

2016. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Giordano Bruno úgy tudom nem mondott semmi ilyesmit. Panteista nézeteket vallott és tanított megrögzötten, ezért lett eretnek.

Egyébként Jézus nem volt csaló és szélhámos. De szíved joga abban hinni, amiben te akarsz és próbálj meg te sem ítélkezni.

2016. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok vallásos azonban Jézust nem tartom szélhámosnak ... lehet olcsó bűvész trükk volt az amikor a vízen járt meg amikor több száz halat fogott ki a vízből ; azonban a tanítása amit följegyeztek az Újszövetségben nem azt sugallja hogy ez az ember csaló volt ! Lehet nem volt minden igaz amit mondott , de arra az emberre aki alapvetően a jót tanítja és a békért harcol , arra ne mondjuk már azt hogy szélhámos ...
2016. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
Az a véleményem, hogy szánalmas már egy ideje, hogy 2000 évvel ezelőtt élt hapsi állítólagos tettein megy az acsarkodás kettő évezrede. Unalmas, fárasztó, nevetséges.
2016. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

2: Olvastam az életrajzát. Persze, lehet mondani, hogy mindenkibe belekötött, de ha megfigyeljük, igaza volt és volt is mit kritizálnia.


Az egyház patkányságát pedig mi sem bizonyítja jobban, hogy míg a tömegeknek keresztényi szereteről, megbocsátásról papol, addig az ilyen felvilágosult gondolkodókat mint Bruno is volt, futószalagon küldte mágjára.

2016. márc. 28. 18:50
 7/19 anonim ***** válasza:
Tehát te is vallod Giordano Brunoval, hogy Jézus csak ügyesen trükközött? Olvastad az életrajzát? Te hiszel még ennek az embernek, aki csaló és szélhámos, ráadásul hazaáruló is volt? Ha visszavonta volna a nézeteit, akkor megúszta volna 3 év börtönnel.
2016. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jézusnak semmi köze az egyházakhoz, ez egy alapvető hiba hogy ezt gondoljátok! Mindegy legalább lehet min csámcsogni. De ha elolvasod az ujszövetséget magad is rájössz 😊
2016. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Abban egyetértek, hogy a katolikus egyháznak sok vér tapad a kezén.

Galileit is majdnem elégették, mert azt állította, hogy a föld nem lapos...


Viszont ezt(a katolikus egyház bűneit) Jézusra fogni nem szép dolog, mivel katolikus egyház nem teljesen Krisztusi tanítások szerint működik. Sőt!

Jézus nem volt szélhámos! Csak utólag ferdítették el a tanításait.


Mi alapján vontad le azt a következtetést, hogy jézus szélhámos? Erre kíváncsi lennék.

2016. márc. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Elolvasva Giordano Bruno életrajzát, valószínűleg elég provokatív ember lehetett, ettől még lehet, hogy okos.

Szerintem a tanításai nem egyeztethetők össze semmilyen vallással, de majd jobban tanulmányozom.

Kíváncsi vagyok honnan szedett ilyen dolgokat :D


Jobban járt volna, ha úgy csinál mint Galilei(viszavonja a tanításait).


A tanításaiban spirituális sátánizmust érzek, mivel azt állítja, hogy az ördögök áldásos tetteket tudnak véghezvinni.

2016. márc. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!