Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha szóba kerül az iszlám...

Ha szóba kerül az iszlám erőszakossága, akkor miért mindig az az ellenérv, hogy "de bezzeg a keresztesháborúk meg az inkvizíció. "?

Figyelt kérdés

Több száz éve történt dolgokat felróni az elkövetők azon generációjának, akiknek már az ükapja se vett részt az említett atrocitásokban kb. annyira ostoba logika, mint a ma élő németeknek az arcába dörgölni a holokausztot, akiknek semmi közük nem volt a dologhoz. Az iszlám erőszakossága ellenben nem a múltba veszett néha jelenség, hanem most, ebben a pillanatban is zajló események sora, ellenben azok, amiket a kereszténység nevében (most hagyjuk, hogy a keresztesháborúk célja a népességritkítás és a zsákmányszerzés, az inkvizícióé meg a hírszerzés volt és a kereszténység mindkét esetben csak ürügy volt) úgy vannak beállítva, mintha azokhoz a mai élő keresztényeknek, meg úgy amblokk minden nyugati kultúrkörbe tartozó emberek köze lenne és jóvá lenne hagyva. Mikor is volt utoljára valaki a kereszténység nevében meggyilkolva? Olyan 2-300 éve? Az iszlám nevében? Ja igen, 4 napja, legalábbis eddig ez a legfrissebb a hírek alapján, ha nagyon utánanéznék, akkor szerintem találnék tegnapit vagy akár mait is.

Nem vagyok egyik vallás híve se, de a történelmet figyelembe véve a kereszténység, mint eszme folyamatosan fejlődik és alkalmazkodik, ergo már egészen máshogy áll a világ történéseihez, mint akár 40-50 éve, nemhogy fél évezrede és valószínűleg a közeljövőben is változásokon fog átmenni, ellenben az iszlám nem igazán, sőt semennyire se konszolidálódott az elmúlt közel másfél évezredben.

Miért kell úgy tenni, mintha a kereszténység nevében évszázadokkal ezelőtt elkövetett bűnök egyenlő mértékkel esnének latba, mint az iszlám nevében, szinte a megalakulása óta folyamatosan, egészen napjainkig történt atrocitások?


2016. márc. 31. 15:17
 1/9 Sunshinedoll ***** válasza:
35%
Mert a kereszténységet se a még ma is működő (!!!) KKK alapján kategorizálod, akkor az iszlámot miért pár extrémistával azonosítod?
2016. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

"Mert a kereszténységet se a még ma is működő (!!!) KKK alapján kategorizálod, akkor az iszlámot miért pár extrémistával azonosítod?"


Azért mert a kérdező mindent elhisz amit a médiába mond. Fel sem merül benne hogy az nem igaz, és lusta utánannézni.


Egyébként meg nem kell sokat visszamenni a történelemben. Mindkét világháborúért keresztény országok felelőssek, és az atombombát is at USA vette be civil lakosság ellen, nem muszlimok. Továbbá a USA támadta meg Afganisztánt, Irakot és támogatja az ellenzéki csoportokat Sziriában. Ugye tisztában vagy azzal hogy az USA többségében nem muszlim hanem keresztény?



Ha összességében megnézed a kersztény országok tettei sokkal véresebbek és erőszakosabbak mint bármelyik muszlim többségü országé.

2016. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de egy 10 ezer főt SE számláló, egyetlen országban koncentrálódó, nemzetközi szintű terrorveszélyt egyáltalán nem jelentő, katolikusokat gyűlölő nacionalista szervezet, akiknek az alapideológiája kb. annyiban köthető a kereszténységhez, mint a nyilasoké, hogyan emlegethető egy lapon egy több száz milliós támogatottságú, nemzeteken átívelő eszmerendszerhez, ami már ELEVE radikális vonalon mozog a mi standardjainkat tekintve? És nem, nem pár szélsőségesről van szó, hanem Magyarország lakosságának a több tucatszorosát kievő embertömegekről. Ez a KKK példa is egy tipikus "de bezzeg a keresztesháborúk meg az inkvizíció..." típusú érvelés, azaz egy, a tetteit az iszlám nevében elkövetett embertelenségek és az ezzel szimpatizálók létszáma mellett eltörpülő és aktivitását tekintve sokkal passzívabb csoport van úgy beállítva, mintha a tettei, támogatottsága és aktivitása ugyanakkora lenne, mint a szóban forgó iszlamistáké.

Azért Eric Cartman és Kim Jong Un között van némi különbség.....

2016. márc. 31. 15:58
 4/9 A kérdező kommentje:

2#

Látom te se tudod megkülönböztetni a politikai és vallási indíttatású tetteket. Hitler nem a Bibliára hivatkozva rohanta le Európát, ahogy az USA se zsoltárok olvasása közben dobott atomot Japánra. Ez ugyanolyan idióta érvelés, mint a zsidókra hivatkozni Izrael háborús bűneinek a kapcsán, holott azoknak semmi köze a vallásukhoz, ott üzleti és politikai érdekek mozgatják az eseményeket, de gondolom ezt hiába magyarázom, úgyse fognád fel. Európa már rég túlnőtt azon, hogy vallási indíttatásból háborúzzon, ha valaki ellen hadba állnak, akkor azt nem egy mesekönyvben olvasott dolgokra hivatkozva teszik és aki ezt képtelen felfogni, az kérem ne is kommenteljen inkább, mert rossz látni, ahogy itt egyesek égetik magukat.

2016. márc. 31. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, gyanítom, nem választ vársz.

Aki kérdez, sokféle válaszra számíthat, de ha nem tetszik, leidiótázni a válaszolót, már eleve lehetetlenné teszi a folytatást. Némi ismeretszerzés, önmérséklet, stílus sokat javítana a helyzeten.


A vallás évszázadokon átívelő gondolatvilág. Ahogy a fiak nem felelősek apák tetteiért, úgy természetesen a mai emberek sem ősapáik tetteiért. Csakhogy itt nem felelősségről, hanem egy sok százados eszme nevében elkövetett tettekről van szó. És azok nem korhoz kötöttek. Itt nem „arcába dörgölésről” van szó, hanem arról, hogy ha egy eszme nevében elkövettek valamit, akkor az minősíti az eszmét. A múltban és a jövőben is.


Az iszlám erőszakossága – nálunk különösen – mindössze egy másik erőszak elfedése. Aki ismeri a biblia és a korán fő állításait, útmutatásait, pontosan tudja, hogy a kettő nem alapvetően tér el, annyira nem, hogy közös szentjeik vannak. Csak más éghajlat, más életvitel, más szokások, ennyi a különbség. A vallás nevében elkövetett erőszak a világon mindig a legjövedelmezőbb üzlet. A vallás és az állam évszázados összefonódása éppen ennek kiaknázása érdekében történt. Kiváló példa Irán, ahol volt egy sah diktatúra és semmi vallási erőszak. Jött Khomeini, és jött a vallási erőszak. Nem annyira látványos, mint egy terrortámadás, de annál eredményesebb, és kiváló alapanyagot ad a terrorhoz. Itt tehát a terror nem a valláshoz, hanem emberhez kötött. És bárhol másutt alaposabb vizsgálat ezt mutatja.

De neked ezt nem kell elhinni, hisz megtapasztalni több év munkája lenne. Nekem az megadatott, neked nem. Tehát mi soha nem fogunk egyetérteni. De ezt sem magyarázom el. Szép napot.

2016. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na, igen, ez a másik kedvenc érvelésem. "Te nem tapasztaltad meg, így nyilván nem érted". Szóval ezek szerint nekem bizonyos emberek közelében kell lennem, hogy értsem a motivációjukat? Ezek szerint a mai történészek 100% kóklerek, hisz nem éltek Napóleon alatt, szóval nem tudhatják mi motiválta a cselekedeteit. Nem mintha sokat számítana, de leéltem 2 évet Londonban, ebből 4 hónapot egy olyan albérletben, ami pont egy jellemzően pakisztániak által lakott muszlim negyed határán volt. Nem volt semmivel se biztonságosabb, mint bármely más külvárosi negyed, azonban abban különbözött. hogy az ott elkövetett bűncselekmények egy tetemes része a vallási szokásaikból eredt, pl. feleség- és gyerekverés, a vallásuk által nem tolerált dolgokat ábrázoló kirakatok betörése, idegenek meglincselése, többek között a főbérlőm ellen is, pusztán azért, mert olyasvalamit mert tenni, amit az ő vallásuk nem tolerál. A mecseteikben brutálisan megy a fanatizálás, konkrétan vallásárulónak nevezik azokat, akik megtagadják a fellépést a nekik nem tetsző dolgok ellen, onnantól kezdve pedig ki voltak közösítve, azaz szabadon lehetett alázni és verni őket, ezt elkerülendően pedig értelemszerűen az emberek azt teszik, amit mondanak nekik. Csak, hogy érezzük a kontrasztot: sokat jártam az indiai negyedben is, hát nem volt egy Versailles a hely, de ott ha olyasvalamit tettél, ami az ő vallási vagy kulturális szokásaikat sértette, akkor vagy szóltak, hogy hagyd abba vagy hívták a rendőröket, vagyis tahók voltak, de legalább nem bántottak. Ott is voltak balhék, de azok jobbára rivális üzletek között zajlottak és soha, legalábbis az ottlétem alatt egyszer se volt vallási indíttatásból elkövetett bűncselekmény. A negyed, aminek a határán laktam nem ilyen volt, ott konkrétan egy komplett parkolóházat gyújtottak fel amiatt, mert az azt építő munkások nem voltak hajlandóak beszüntetni a munkát az imaidejük alatt, vagyis péntek reggel 9 órakor és erre hivatkozva gyújtották fel aznap este.

És ezek azok, akiket már valamennyire megszelídített a nyugati kultúra....

Az anyaországokban a helyzet ennél sokkal durvább, mondjuk ott még nem jártam, de gondolom így akkor felesleges is értekezni róla, hogy a logikád szerint, ha nem láttam és nem éltem át, akkor nyilván irreleváns, amit leírok. Gondolom az is mese, hogy melegeket dobnak le a házak tetejéről, ahogy az is, hogy a családra "szégyent" hozókat megölik, vagy, hogy elterjedt jelenség a rabszolgatartás, hisz ezeket sose láttam, szóval biztos nem igazak.

A kérdés annyi volt csupán, hogy az emberek miért tekintenek olyasvalamit egyenlőnek az iszlám megalakulásától kezdve egészen eddig a percig tartó folyamatos erőszakoskodásnak, amiket más emberek ük-ük-ük-ük nagyapái követtek el és távolról se olyan gyakran, mint amiket az iszlám nevében tesznek. A bűn nem örökölhető, ez igaz, azonban művelhető és ez az a pont, ahol az egyik csoport már évszázadok óta nem teszi, míg a másik a mai napig csinálja és eme két dolog közé raknak egyesen egyenlőségjelet és tesznek úgy, mintha az egyik krumpli lenne a másik meg burgonya. Szó sincs róla, hogy az európaiak ne követtek volna el szörnyűségeket, itt az elkövetett szörnyűségek motivációi és gyakoriságain van a hangsúly. Ha adott két 40 éves ember, akik közül az egyikük 20 éves korától 25 éves koráig gyakran verekedett, de azóta már leállt, míg a másik kisgyerekkora óta, egészen mostanáig, vagyis 40 éves koráig megállás nélkül verekedett, akkor vajon a két ember egyformán vétkes? 5 évnyi bunyó vs. egy egész életnyi? Az eredeti kérdés azt taglalja, hogy miért tekintik az 5 évig verekedő embert az egész életében verekedő ember paraleljének a tetteit tekintve? Fel nem tudom fogni, hogy ezt egyesek hogyan tudják úgy erkölcsileg mérlegelni, hogy a mérleg nyelve egált mutat?

2016. márc. 31. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"Látom te se tudod megkülönböztetni a politikai és vallási indíttatású tetteket."


Te vagy az aki nem tudja megkülönböztetni a politikai és vallási indíttatású tettektől. Ha a muszlimok vallási alapon indítottak volna háborút te most nem élnél vagy muszlim lennél. Az megvan hogy Magyarország 150 évig volt az Oszmán-Birodalom része? Érdekes hogy mégis keresztény marad ahogy szinte egész Kelet-Európa.



"Bocs, de egy 10 ezer főt SE számláló, egyetlen országban koncentrálódó, nemzetközi szintű terrorveszélyt egyáltalán nem jelentő, katolikusokat gyűlölő nacionalista szervezet, akiknek az alapideológiája kb. annyiban köthető a kereszténységhez, mint a nyilasoké, hogyan emlegethető egy lapon egy több száz milliós támogatottságú, nemzeteken átívelő eszmerendszerhez,"



Ugyanolyan hülyeség ez az állításod mint a feltett kérdésed. Ha több száz milliós támogatottságú lenne az ISIS és az ehhez hasonló szervezetek durva világban élnénk. A valóságban legfeljebb néhány ezer ilyen ISIS tag lehet akik nagyrésze a pénzért teszi azt amit tesz. Téged biztosan az sem zavar hogy ezektől minden muszlim elhatárolodik.



"ott konkrétan egy komplett parkolóházat gyújtottak fel amiatt, mert az azt építő munkások nem voltak hajlandóak beszüntetni a munkát az imaidejük alatt, vagyis péntek reggel 9 órakor és erre hivatkozva gyújtották fel aznap este."


A kis meséddel az a gond hogy pénteken az ima nem 9-kor van.



"Az anyaországokban a helyzet ennél sokkal durvább, mondjuk ott még nem jártam, de gondolom így akkor felesleges is értekezni róla, hogy a logikád szerint, ha nem láttam és nem éltem át, akkor nyilván irreleváns, amit leírok "


Pontosan, fogalmad sincs miről is beszélsz.

2016. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök kérdező, hogy neked minden kedvenced, amit nem értesz. Amúgy a "megtapasztalni" ige nem azt jelenti, hogy körbetapogatni, megnézni, megszagolni. Akkor ezt Írtam volna, ha erre gondoltam volna. De belátom, ez se érdekes, hiszen amit láttál, érzetél, "körbeszagoltál", arról is téves képzeteid vannak.

Mit mondjak: "tahók". Ha valóban ilyesmiről lett volna szó, te ma nem mesélgetnél. én inkább azt gondolnám, képesek volta különbséget tenni, és helyes következtetéseket levonni. Nem próbálkozom tovább.

2016. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de azért elmondom a véleményem.

Pont a hozzád hasonló tudatlan emberek miatt félnek az emberek a muzulmánoktól. Fogalmad sincs, hogy mit mond a Korán, csak vagdalódzol a szavakkal és elítélsz egy egész vallást.

Az ISIS nem az iszlámról szól. Ezt leszögezhetjük szerintem. A Próféta tanításai nem erőszakosabbak, mint a többi mesekönyvé.

Az iszlám egészen néhány évvel ezelőttig nem volt a terítéken. Most egy hullámvölgyben van, amikor rettenetes emberek tesznek rettenetes dolgokat a nevében. Pont, mint az inkvizíció, meg a keresztes háborúk.

2016. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!