Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez most akkor, hogy van...

Ez most akkor, hogy van Keresztények?

Figyelt kérdés

2 Móz. 20,4 "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

3 Móz. 26,1 "Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok"

5 Móz. 27,15 "Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál"


ezzel szemben

2 Móz. 25,18 [Az Úr mondja:] "Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat"

1 Kir. 7,15-16.23-25 "És formála két réz oszlopot ... két gömböt érczből öntve ... és csinála egy öntött tengert ... tizenkét ökrön állott [s így tovább]"


2016. ápr. 24. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne emeld magad Isten helyébe. Ne isteníts tárgyakat. Erről szól a parancs.
2016. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lám, ezt még lucifer is tudja.
2016. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érted, mert nem folytatod a bemásolt mondataidat:


"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

NE IMÁDD ÉS NE TISZTELD AZOKAT, MERT ÉN, AZ ÚR A TE ISTENED, FÉLTŐN-SZERETŐ ISTEN VAGYOK..."


"Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok fel a ti földeteken, HOGY MEGHAJOLJATOK ELŐTTE, MERT ÉN VAGYOK AZ ÚR, A TI ISTENETEK."


"Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál, útálatára az Úrnak, mesterember kezének munkáját, ÉS REJTVE TARTJA AZT!" (bálványként imádja)


Ergo, ne imádj tárgyakat, festményeket, szobrokat, ne hajolj meg előttük, ne tiszteld azokat. Ne csinálj ilyesmit csak azért, hogy bálványozd. Lásd babona elefánt a szobában, szerencse pénz a kútban, stb. Nem az elkészítését tiltja, hanem egy bizonyos felhasználását. Érted így már?

2016. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bálvány pedig a Baál-ból ered, aki az ókori kánaáni kultúrkör vihar-, eső- és termékenységistene. Tágabb értelemben véve, az ószövetség is így használja, helyi kisebb istenségek. Tehát zsidóknak tilos volt más istenséget imádni. Annál is inkább, hogy a Biblia több helyen Baált úgy mutatja be, mint YHWH legnagyobb ellenfelét. Gyakran hagyták el YHWH-t Baál kultuszért.
2016. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szp72 ***** válasza:
Isten nem a képek és szobrok készítését tiltja, hanem a képek és a szobrok istenítését és imádatát. Tehát a bálványszobor készítést.
2016. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A képek, szobrok imádása a tiltott, és azért hangsúlyozzák ennyire, mert abban a korban, mikor ez íródott, akkor a zsidóság volt az egyetlen olyan nép, amelyik egy Istent imádott. A többi népnek több istene volt, ráadásul szokás volt a bálványok készítése, imádása.
2016. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

NE IMÁDD ÉS NE TISZTELD AZOKAT, MERT ÉN, AZ ÚR A TE ISTENED, FÉLTŐN-SZERETŐ ISTEN VAGYOK..."


Nektek nem érdekes ez a fordítás? Mert eszerint nem is szabadna csinálni egyáltalán.Az első mondat után pont van.

De,hogy ne ezen akadjunk fenn,értem,hogy mi a bálványimádás.

Ami még mindig furcsa az az,hogy ha Mózes nem bálványozási célból készítette a csicsás ládát,és Isten nem szükségeltetik emberek kezétől,akkor mégis kinek volt rá szüksége?

Egy sima faláda láttán megsértődött volna Isten?

2016. ápr. 24. 13:26
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

A pont ne zavarjon, ugyanis az írásjelek a könyvnyomtatással egyidőben kerültek rá az írásra. Sem az óhéber, sem az ógörög nyelv nem tartalmazott írásjeleket, vesszőt, pontot, stb.


Nem volt elég egy sima faláda, ugyanis mindennek nagyon erős szimbolikus értéke van. Már a hatnapos teremtésnek (hét) is erős szimbolika magába véve is. Az egész emberi megváltás történetét elmeséli. Ilyen a zsidóknak adott ünnepek is. Az őszi ünnepkör és a tavaszi is Jézus eljövetelét szimbolizálja. Csak kiemelek egy részt. Páska napja előtt tíz nappal kellett kiválasztani a bárányt. Jézus aznap vonult be Jeruzsálembe. Páska estéjén kellett leölni a bárányt, Jézus aznap halt meg. stb.

Szimbolika József esete az ószövetségben, és szimbolikus bemutatással kellett Ézsaiásnak megmutatni a népnek, hogy mi fog rávárni. Több tucat oldalakat lehet erről írni.


Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy miért volt olyan, amilyen a láda, Isten ezzel szemléltetett. Ez olyan, mint Jézus példabeszédei. Jézus is elmondhatta volna nyíltan, amit mondani akart, mégis példázatokkal beszélt, hogy csak az értse, akinek megadatott. A láda pont ilyen. Annak kell értenie, akinek kell, akinek megadatott.

2016. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A Kérubok nem imádati tárgyak voltak.
2016. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem értem a Jézusos érvelésedet.Nem pont az volt a lényege,hogy mindenki megértse?

Hasonlatokat használt azért,hogy megfoghatóbb legyen az embereknek.

2016. ápr. 24. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!