Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk! Hogyan mondhatjá...

Kedves Tanúk! Hogyan mondhatjátok, hogy Tanúi vagytok Jehovának, amikor Jehovát nem látta senki sem?

Figyelt kérdés

Nem lehet, hogy ez inkább tanúskodást jelent?

Jehova Tanúságtevők, de semmiképpen sem Jehova Tanúi volna a helyes?


2016. ápr. 28. 11:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

"Miért hogy viselkedtem? :("


Tudom, hogy nem veszed észre magad és tökéletesnek hiszed a viselkedésedet. Innen látszik, hogy még halott vagy, mert ha bántják az őrtornyot, akkor azt magadra veszed és nem vagy hajlandó elgondolkodni sem azon, hogy miről beszél a másik, inkább tetszelegsz magadnak és mártírt játszol.


"A válaszom az a magatartásomat tükrözi?

vagy a Biblián alapuló hitemet? "


Az őrtoronyba vetett hited. Nem tudsz válaszolni egy kérdésre sem, csak másolni, ahogy az őrtoronytól tanultad és ez pedig már saját magatartás. Az, amit az őrtorony neked tanított.


"Ez költői kérdés volt, nem várok választ."


Nem is gondolom, hogy érdekel mások véleménye, jó neked az őrtorony árnyékában, igaz?

2016. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A te hited nem a Biblián alapul, 29%-os, hanem a Bibliának az Őrtorony értelmezésén.


Már eleve egyébként a megközelítés is rossz, mert az ősi keresztény hit soha nem a Biblián (egy könyvön), hanem Jézus Krisztuson (egy személyen) alapult.

2016. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11:42-es jól leírta, hogy mit értek én a magatartásán.
2016. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát, a válaszaitokat olvasva döbbenet, hogy 'keresztényként' így bántok egymással.


Nem azt vitatom, hogy kinek van igaza, inkább a második parancsolat jutott eszembe Jézustól

Szeresd a felebarátodat mint magadat - valami hasonló - Ezeknél nincsen nagyobb parancsolat

Ha már a másodikat nem tartjátok be mert ..... - mindegy mi az indok, akkor a többin minek görcsöltök?

2016. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1

Valamit nem értek ezzel a válasszal kapcsolatban.


Ha Ézsaiás azt mondja, hogy „ti vagytok a tanúim” akkor ez nem azt jelenti, hogy Ézsaiás Tanúi? Tehát akkor a Jehova Tanúi, igazából Ézsaiás Tanúi?



#14


Kedves 14# hozzászóló!


A szeretetet szerintem nem szabadna összekeverni valamiféle szirupos „majom szeretettel, imádlak drágám”.

A szeretet nem nagy érzelmeket, hepy meg ilyesmi, hanem valójában egy jót akarást jelent, és azt, hogy mindig megbocsátunk egymásnak, és segítünk egymásnak ahogyan tudunk.


Ha a Jehova Tanúi tévúton járnak, akkor nem az a szeretet, hogy igazat adunk nekik, vagy „laposan hallgatunk a szeret nevében”, hanem pont fordítva.


A te szemléleteddel nézve az édesanya gyűlöli a gyermekér, amikor magas a láza és vizes ruhába csavarja, pedig éppen hogy akkor szereti valójában, még ha fájdalmat is okoz neki, mert jót akar neki.


A szeretet nem élvezetet jelent, hanem éppen hogy áldozatot, ahogyan Jézus ezt tanította nekünk.

2016. máj. 6. 10:20
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


A 14 vagyok és ha már megszólítottál szeretnék reagálni neked erre.


"Ha a Jehova Tanúi tévúton járnak, akkor nem az a szeretet, hogy igazat adunk nekik, vagy „laposan hallgatunk a szeret nevében”, hanem pont fordítva. "


Ha valamivel nem értesz egyet akkor nem kell igazat adnod senkinek - ám, az ahogyan a véleményedet kinyilvánítod sokat jelent.

Nem mindegy, hogy véleményt nyilvánítok és rábízom a másikra, hogy eldöntse mit akar vagy a földbe döngölöm, mert szerintem nekem van igazam és ez felruház azzal a joggal, hogy rajta átgázoljak.


"Mint az arany alma ezüst tányéron: olyan a helyén mondott ige!"


Ami itt zajlott segítségképpen inkább az aranyalmával való dobálózás és az ezüstlányéra való püfölés volt a szertett és az igazság nevében.


"A te szemléleteddel nézve az édesanya gyűlöli a gyermekér, amikor magas a láza és vizes ruhába csavarja, pedig éppen hogy akkor szereti valójában, még ha fájdalmat is okoz neki, mert jót akar neki. "


Látod, nem is ismersz még soha nem beszélgettünk, találkoztunk - mégis biztosra veszed, hogy tudod mit gondolok.


Pedig ez a szemléltetés több részletben sem felel meg az itt történteknek

A szülőnek felelőssége és kötelessége gondoskodni a rá bízott gyermekről a legjobb tudása szerint - ő, megteheti a gyermekével.

Ami itt történt azt inkább ahhoz hasonlítanám ha egy felnőtt emberre erőltetnéd ugyanezt, mert te úgy gondolod, hogy lázas beteg, miközben ő jól van köszöni szépen.


Még ha ez sikerülne is, az emberi mivoltát - önrendelkezési jog - taposnád sárba a te igazad nevében.


Ezen az ösvényen már jártak előtted amikor a bennszülötteket a saját érdekükben erőszakkal keresztényekké tették.


'Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.'

2016. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!