Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért magyarázzák a felnőttekn...

Miért magyarázzák a felnőtteknek is a teremtést olyan meseszerűen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy a felnőtt katolikus vallásos emberektől azt hallom hogy isten 7 nap alatt teremtette a földet meg megtermetette csak úgy az embert a semmiből, ádámot és évát stb.. stb..

Én 10 év templomba járás után úgy gondolom hogy ez nem ilyen meseszerű és egyszerű, szerintem az isteni teremtés az a ősrobbanás volt amiből tovább fejlődött minden ami ma van és semmi se csak úgy lett hirtelen.



2016. máj. 10. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Akkor szerinted át kellene írni a Bibliát? Milyen katolikus vagy te?

Az egy dolog, hogy ismerjük a tudományos álláspontot és tudjuk, hogy a Biblia képletesen fogalmaz, ettől függetlenül nem lehet a National Geographicból prédikálni.

2016. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Akkor szerinted át kellene írni a Bibliát?"

Akár!

"Milyen katolikus vagy te?"

ne ragadjunk már le annál a múltkori elvnél hogyha valaki gondolkozik akkor megkövezik meg mágián elégetik...mert ennek olyan hatása van...

2016. máj. 10. 19:36
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Alapból semmi értelme a Bibliának. Ez csak egy része ennek az egész hülyeségnek.
2016. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, én az adventistáktól és reformátusoktól hallottam ugyanezt.

Nem lehet, hogy en bloc a keresztények ilyenek? Mert mondjuk ez áll a Bibliában és ebben hisznek?

2016. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A Biblia alapján hogy magyarázzák máshogy? :D

Már nem mintha rossz lenne az álláspontod, én magam is úgy gondolom hogy a tudomány által megismert világ teljesen jól összeegyeztethető Isten szavával, hogy például azért lehet az evolúció is egy ma is működő folyamat, mert az is az Úrtól származik, az Ő egyik eszköze amellyel kialakította a világunk mai képét, stb.

Viszont attól még, hogy ez egy logikus gondolat lehet, maga a Szentírás nem beszél erről, se mellette, se ellene. Szóval ez mindenképp egyéni értelmezés kérdése, ennélfogva nem is lehet része annak ha valaki a Bibliáról prédikál.

2016. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
így belegondolva a 2000 éves bibliát is olyan ma "alkalmazni" mitha a kapitalizmusban próbálnánk alakalmazni a kommunista modellt...
2016. máj. 10. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nem bírom felfogni, hogy a keresztények hogyan képesek összeegyeztetni az evolúció "gyenge elpusztul, erős fennmarad és szaporodik" elvét az ő szerető Isten-képükkel, aki annyira, de annyira szereti az emberiséget, hogy az a szeretet már egyenesen végtelennek mondható, stb...


Bár mondjuk már az Ószövetség Istene is teljesen más, mint az, akiről Jézus beszél és már az sem furcsa nekik. Akkor meg miről beszélek? Hogy várhatom el tőlük, hogy ennyire bonyolult dolgokon gondolkodjanak?

2016. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"például azért lehet az evolúció is egy ma is működő folyamat, mert az is az Úrtól származik, az Ő egyik eszköze amellyel kialakította a világunk mai képét, stb."


Akkor Káin miért rossz a Biblia szerint?

Evolúciós értelemben jobb volt Ábelnél és ő győzött. Akkor Isten miért haragudott rá?

2016. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Azok a felnőtt katolikus emberek, akikkel te találkoztál nem rendelkeznek teológiai ismeretekkel, csupán egyszerű, templomba járó laikusok, akik nem ismerik a katolikus Szentírás-értelmezést.


A Katolikus Egyház a teremtést szimbolikusan értelmezi, és elfogadja az evolúciót, és természetesen az Ősrobbanást is [azt ráadásul egy katolikus tudóstól eredeztetjük, mert Hubble előtt hamarabb leírta a világegyetem tágulását].


Dante

2016. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Survival of the fittest, nem pedig survival of the strongest.

Más és más környezet nyilván másféle alkalmazkodást kíván, de az alkalmazkodásból eredő túlélési esély és az erő között semmilyen összefüggés nincs.

Márpedig a világunk abszolút nem statikus, a környezet változik, ezt pedig az életnek is folyamatosan követnie kell a maga módján.


A féltékenységből eredő gyilkosság és egy esetleges faj alkalmazkodóképtelensége között viszont nem értem, hogy sikerült párhuzamot vonnod. Ha az evolúciót ilyen hegylakós "csak egy maradhat" stílusban képzeled, akkor gyere vissza majd ha legalább az alapjait kezded kapisgálni.

2016. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!