Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennél az esetnél kinek volt...

Ennél az esetnél kinek volt igaza, az elvileg hívő felnőtteknek, vagy mint nekem gyereknek?

Figyelt kérdés

Nagyon régen foglalkoztat már ez a dolog, de nem igen találtam rá normális magyarázatot. Talán alsó osztályos voltam mikor mentem egy hittan táborba, valahova vidékre. Annyira nem ismertem a többi gyereket meg nem is emlékszem erről semmire, csak hogy egyik nap mikor mentünk/jöttünk valahova, és az utcán láttam egy kóbor kutyát sétálni. Odajött a csoporthoz én meg simogattam meg talán adtam is neki valami nasit ami nálam volt. Már akkor mondta az egyik tanár hogy ne adjak neki semmit mert követni fog. Hát ez is történt, egész nap jött utánam. Én nagyon megimádtam, de nem csak a tanárok, hanem a többi gyerek is bunkó volt velem meg mintha gáz lenne szeretni a kutyákat és segíteni neki vagy nem tudom, de azután senki nem szólt hozzám. Mikor a kutya a szállás helyünkre is követett az egyik tanár lekezelően mondta hogy küldjem el, de én nem akartam, ezután kitört egy kis balhé. Végül az lett belőle hogy a tanár mondta, vagy bemegyek és hagyom ott a kutyát vagy itt alszom kint vele együtt. Én az utóbbit választottam, egy szivacsot meg egy takarót hoztak ki nekem éjszakára. Szerencsére nem volt se hideg, se eső. Ott aludtam a kutyával együtt a ház előtt egy szivacson. Utána már a napokban alig vittek valahova meg nem szólt hozzám senki. Mikor vége volt a tábornak, teljesen pánikba estem hogy mi elmegyünk de a kutyával mi lesz, és annyira tiltakoztam hagyjuk ott tervtől hogy azt mondták oké keresnek neki gazdát. A legutolsó amire emlékszem hogy megyünk el kocsival, elvileg az új gazdái integettek a kutya meg velük volt.

Még most is furcsállom hogy annyira bunkók és szemetek voltak ott velem az elvileg hívő emberek hogy az valami hihetetlen. Ennyire nem ér nekik semmit egy állat se? Se egy 10 akárhány éves gyerek aki sír utána? Nem az lenne a lényeg hogy segítsünk egymáson, és az élőlényeken?

Még a kutyára se igazán emlékszem, valami spániel szerű lehetett, de mikor ez a dolog eszembejut, még mindig megkönnyezem, mennyire kitartottam mellette.

Bocsi hogy kicsit hosszú lett!

18/l


2011. szept. 2. 19:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%

Ez szép dolog,amit tettél! Legyél büszke rá! :)

Azokat az embereket én sem értem.Furcsa.De mindegy, nem is ez a lényeg,hanem hogy Te jót cselekedtél. :)

2011. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ha kellene még bármennyiszer megtenném ugyanezt. Csak egyszerűen elképedek mennyire nem számít az embereknek semmi..engem egy kis kutyával már meg lehetett vesztegetni, a többi gyerek meg fújolt rám.
2011. szept. 2. 20:08
 3/42 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem feltűnési mániád volt és bosszantani akartad a többieket. Ennek semmi köze ahhoz, hogy szereted-e a kutyát és hogy jobb neki ha két falattal többet eszik. Egy állat nem érez. Te meg a középpontba kerültél. Egy értelmes ember nem tenne ilyet. Könnyű másokat gonosznak és szívtelennek nevezni, pedig senki sem az.
2011. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Csordaszellem, tudod. Miután a tanár ellenségesen állt hozzád, egy sem mert ellentmondani neki. Bezzeg ha megdicsért volna, hogy önzetlenül segítesz szegény kóbor kutyusnak, akkor mind elkezdte volna ajnározni a blökit. Sajnálatos, hogy ilyen pedagógusra voltatok rábízva.
2011. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
94%
A második válaszoló IQ-ja és EQ-ja is mérhetetlenül kevés..
2011. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 WorfHadnagy ***** válasza:
90%

A keresztények sem különbek pl. a zsidóknál (nem antiszemitizmusból mondom, csak példaként). Talán a keresztények Noéja nem vitt magával egy kutyapárt? A kutya talán nem az "Isten"-ük teremtménye? A kóborkutya nem testesíti meg a mindenható elkóborolt báránykáját?


Pogány vagyok, de bosszant, hogy egyes fölényeskedő bunkók, már elnézést, nem ismerik azt, amit hangoztatnak. A nagy vallásos hős tanáristen, aki sajnál egy falat mittudomén csokit egy szerencsétlen kutyától... Gyönyörű... Egy szó van az ilyenre: ÁLSZENT.

2011. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
16%
De miért én vagyok a hülye ha valaki egy kutyával alszik a szabadban a helyett, hogy az emberekkel lenne. Szerintem antiszociális és ez egyáltalán nem a "jóság"ról szól, mert minden gyerek jó, ő csak többre értékel egy állatot mint egy embert és nem is veszi észre mennyire megsértett másokat.
2011. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem sokra emlékszem, de arra biztosan, hogy rohadtul nem azért csináltam mert feltűnési viszketegségem volt...Ezután nem ő volt az egyetlen kutya akivel jobban törődtem mint bármilyen más emberrel. Nekem egy állat se tett semmi rosszat, és jobban is éreztem magam mellettük. Ellenben évekig csak azt hallottam mindenkitől hogy mekkora senki vagyok, még a saját apámtól is, bármennyire igyekeztem megfelelni másoknak. Nem tudom miért kéne az embereket jobban szeretnem. Annyi igaz, hogy a jelenlegi barátaimat nagyon szeretem, és értük is bármire képes lennék.

De hogy érthetőbb legyen számodra 64%-os, ha választanom kellene egy ismeretlen állat és egy ember között, hogy melyiket tartanám életben, az állatot. Többet érnek mint az emberek.

Miért te ha meglátnál egy koszos kóbor kutyát az utcán jól megrugdosnád vagy mi? Ennyire baj hogy egy gyerek megsajnál egy állatot és ragaszkodik hozzá? Ha ennyit nem bír valaki megbecsülni, akkor mi mást tudna egyáltalán?

2011. szept. 2. 20:43
 9/42 A kérdező kommentje:
Különben olvasd vissza amit írtál, egy ilyen embert mint te miért kéne jobban tisztelnem? Mond egy okot arra hogy téged kéne válasszalak egy állat helyett!
2011. szept. 2. 20:44
 10/42 anonim ***** válasza:
14%
Én nem vagyok vallásos nem is azért védem, csak azt akarom mondani, hogy nem azért mondta, hogy ne adjon neki mert sajnálta, hanem azért, hogy az állat ne kövesse őket a táborba. Én többre értékelek minden embert mint egy állatot és szerintem te vagy buta, ha ezt fordítva látod.
2011. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!