Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyetértetek azzal, h isten...

Egyetértetek azzal, h isten olyan a felnőtteknek, mint a mikulás a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt mire érted, hogy a felnõttek hisznek Istenben? Ez szerintem mindenkinek a magànügye.
2011. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Isten már a Mikulás előtt is volt az embereknek, tehát a példa mindenképpen sántít!


Én azt mondanám: Isten olyan az embereknek, mint egy szerető édesapa a gyermekeknek.


Üdv. Péter

2011. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Lion ***** válasza:
26%

A példa valóban nem tökéletes, de értem. Isten nem létezik. Ez tény. Tudományos tény, hogy a földet, napot, bolygókat, stb. nem isten teremtette, hanem az ősrobbanással keletkezett. A biblia nem bizonyítja isten létét, az csak egy fantázia-regény. "Isten a felnőttek képzeletbeli barátja".


Üdv: Nokia 5310XpressMusic

2011. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Én ezt eddig nem is hallottam, de őszintén szólva van benne valami :D
2011. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Isten "nem" létezése nem tudományos tény, nem bizonyítható. Az ősrobbanás semmiben nem mond ellent a bibliának, sőt kiemel egy nagyon fontos bibliai igazságot: hogy a világegyetemnek VOLT kezdete. (Addig a tudósok azt hitték, az univerzum örök)


A mikulásos példa nem rossz, mert sok hívő tényleg egy mennyei mikulásban hisz, egy kívánság automatában. Aki komoly hívő életet él,az tudja, hogy nem így van.


Freya

2011. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Teljes mértékben.

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Én teljesen egyet értek!
2011. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező sztem tök igazad van.

Kedves Freya ugye tudod, hogy a Biblia szerint a föld lapos?

Ezt azért írja, mert akkor az emberek még nem Tudták, hogy a föld kerek.

Ez pedig csak annyit jelent, hogy Jézus nem tudott semmivel sem többet, mint az átlag emberek.

Ha Jézus most születne meg nem Próféta, hanem regény író lenne.

És nagyon jó regényeket írna.

2011. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia nem írja azt hogy a föld lapos, továbbá Istent nem csak a Biblia prezentálja.

A görög mitológia szerint sok Isten van, Pallasz Athéné például Zeusz fejéből pattant ki.Ez mégsem okoz az Istent kereső embernek álmatlan éjszakákat.

Amíg nem tudod a Bibliát annak olvasni, ami, addig ne is idézgess belőle.

2011. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező:

Téged tényleg őszintén érdekelt a válasz a kérdésedre, és nem csak kötözködni, provokálni akartál, ugye? Merthogy az a szabályzat szerint tilos ám...


A kérdés kiírása után mindössze 5 perccel már kértek magyarázatot tőled... Esetleg nem volt elég 10 nap arra, hogy konkretizáld a kérdést, hogy pontosan mire is gondolsz?

Vagy az állításod mögött semmi ismeret nincsen? Olvasni kellene, kedves, tájékozódni. Plusz a helyesírási szótárat sem ártana beszerezned, alapmű.

Na, így jár az, aki azt hiszi magáról, hogy hű-de-milyen-okos, majd ő jól leosztja a hívőket...

Hát, hajrá, pontosíts, és akkor talán több normális választ is kapsz.



A többi, nagyon határozott válaszolónak meg csak annyit, hogy vagy tájékozódniuk kellene egy kicsit, vagy óvatosabban bánni a téves kijelentésekkel: A tudományos elméletek NEM tények (pl. evolúciós _elmélet_, ősrobbanás _elmélete_). Amit a tudomány eszközeivel nem lehet bebizonyítani, az szintén nem tény (pl. Isten létezése vagy nem létezése)...

A mai tankönyvek több dologban is eltérnek a 20 - 30 évvel ezelőttiektől: Nem csak az azóta bekövetkezett változások miatt módosult a tartalmuk, hanem általában azt is odaírják egy-egy témához, hogy "a tudomány jelenlegi állása / eredményei szerint"; vagy hogy "nem tudunk biztosat, ezek mindössze elképzelések / feltételezések". Akár biosz, akár töri, akár más tudomány. Példát kellene venni erről, nem habokra dobálózni a szavakkal.


Nagyon kérném a t. 47 %-os válaszolót, hogy másolja már be a Bibliából azt a részt, amely szerint a föld lapos! Lehet, hogy eddig elkerülte ez a rész a figyelmemet...



A lényeg: Ha valaha is választ akarunk kapni a kérdéseinkre, ill. eljutni valahova a jelenlegi pontról, akkor nagyon kevés a "szerintem" és az alátámasztás nélküli állítások irkálása...


Üdv mindenkinek. :)

2011. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!