Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit Gyülekezete tagok miért...

A Hit Gyülekezete tagok miért náciznak le mindenkit, aki nem ért egyet velük?

Figyelt kérdés

Ez nyilván nem mindenkire igaz, de a legtöbb esetben igen.


Az is még gyakori, hogy valaki nem helyesli Németh Sándor tanításait, és erre a hitgyülisek egyből nyomdafestéket nem tűrően olyanokkal támadják, hogy: "Démonok szálltak meg!" vagy "Démonok lakoznak benned és most csak a benned lévő démonok szólaltak meg!" stb.


Egyébként ez a válasz miatt kérdezem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


16 --> Hitgyülis komment. Ez a Hit Gyülekezetét kritizálóknak ment:

„Szerintem Goebbels Apátok büszke lenne rátok, ha még elérhető lenne. Jó tanítványai vagytok!”


Elég érdekesen értelmezik a Jézusi szeretetet, szerintem.



2016. máj. 12. 22:25
1 2
 11/16 Pietrosol ***** válasza:
93%

Szia!


Talán azért, mert, ha másokra mutogatnak, elkendőzhetik a saját nacionalista nézeteiket. Nekik érthetetlen okokból egy nemzet fontos, Izrael. Bár nyilván nem mindegyikük néz így a világra.

2016. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes egy vallás.
2016. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Caleb válasza:
30%

Szerintem minden közösségben vannak fanatikusok eés fura egyének, de ettől még magát a közösséget nem lehet minősíteni.


Saját tapasztalataim szerint a HGy tagjai mindig felszólaltak az antiszemitizmus ellen, de ettől még nem náciznak le mindenkit.


A cionizmus melletti kiállás nem értem miért böki annyi ember csőrét. Ez pont erősíti a gyülekezet nemzeti jellegét, hazafiságát. Aki emiatt károg, az nem náci, de anticionista, ami azért nem áll messze az antiszemitizmustól.


A hülye kommenteket tessèk elnézni, a többség nem ilyen.

2016. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

"A cionizmus melletti kiállás nem értem miért böki annyi ember csőrét. Ez pont erősíti a gyülekezet nemzeti jellegét, hazafiságát. Aki emiatt károg, az nem náci, de anticionista, ami azért nem áll messze az antiszemitizmustól. "


1. Miért jó az, ha egy VALLÁSI gyülekezetnek nemzeti jellege van?

2. Miért jó az egy keresztény mozgalomnál (szektánál), ha zsidó nacionalista elemeket csempésznek az ideológiájukba?

3. Az anticionizmusnak köze sincs az antiszemitizmushoz. Vannak olyan zsidó csoportok, akik anticionisták.

[link]

[link]

2016. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%

Fura egy szekta ez a hitis mindig is kerültem őket bár próbálták behalozni..."kiszakadt tagjaikkal"..

Amúgy meg van olyan zsidó misszió keresztény ami elsősorban zsidók felé evangelizal térít,tehát a videó hamis

..(Budapesten is van leányvállalatok!!)

2020. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%
Lehet H poszttraumas terrorban szenvednek(mármint ők az előidézője)Izrael is hitgye.is
2020. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!