Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy mondhat egy "isten"...

Hogy mondhat egy "isten" olyat, hogy ha a feleség engedetlen, akkor először figyelmeztetni, aztán nem ágyba menni vele, végül MEGVERNI?

Figyelt kérdés

És itt a hangsúly a verésen van... A nő egy buta kisgyerek, akinek szót kell fogadnia? A nő véleménye eltérő is lehet, sőt, lehet, hogy neki van igaza és a férfi téved.

Hogy fogadhat el egy nő egy ilyen vallást?


2016. jún. 12. 11:57
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
25%

Szervusz.


Az Isten nem mondott ilyet, a Korán pedig nem Isten ihletése által készült könyv, még akkor sem, ha ezen bizonyos emberek ezt állítják.


A Teremtő egy könyvet íratott le az embereknek, szándékáról, erkölcsi elvárásairól családi kapcsolatokról, stb stb.


Menjünk vissza az első emberhez.


(1Mózes 2:22–24) . . .Isten az emberből kivett bordából nőt alkotott, és odavitte az emberhez. 23 Az ember ekkor ezt mondta: „Ez már végre csontomból való csont, És testemből való test. Asszonynak nevezzék, Mivel a férfiból lett kivéve.” 24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és e g y testté lesznek.


Ehhez nem kell teológiai tanulmányokat végezni, hogy a szavak mögé lássunk.

Ha a férfi egy test a Nővel, nyilván a Férfi nem fogja megverni saját magát.


Abban a kultúrában ezt alakították ki, ezért emberek a felelősek, s az a Nő, de akár férfi is, aki elfogadja egy szerető Isten létezését, az utána jár, hogy miért vannak ezek.

S ha megkapta a választ erre, akkor nem marad abban a hitben, hanem változtat, még akkor is, ha ez a környezetében, kellemetlenséggel jár is-

2016. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

#11

Igen, a Koránban olvastam.

2016. jún. 12. 14:46
 13/47 A kérdező kommentje:
#10 te biztos nem kaptál anyádéktól nyaklevest
2016. jún. 12. 14:48
 14/47 anonim ***** válasza:
65%

Noss ami azt illeti "hogy fogadhatr el egy nő egy ilyen vallást?"


hogy fogadhatja el egy nő, hogy menstruálnia kell? Nem választhatná inkáb azt hogy csak egy enyhe hormoningadozása legyen mint a férfiaknak?


Noss nem, nem választhatná meg! Ugyan így, Istent sem lehet egy polcról levenni.



A kérdés az, hogy az Iszlám valóban Istentől ered e, amennyiben igen, úgy meg vagyunk lőve, el kell fogadnunk ,hogy a férfiak megverhetnek.


Amennyiben nem(és én úgy gondolom nem), úgy örülhetünk, hogy nem vagyunk ilyen előnytelen helyzetben.

2016. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
#14 nem vágom, hogy térhet európai nő ilyenre át
2016. jún. 12. 14:55
 16/47 anonim ***** válasza:
Hát azt én sem nagyon... egy ismerős szerelemből tért át - azután a fickó lelécelt - azóta is burkában tipeg, mert hát aki egyszer belép muszlim/muszlima lesz, nem léphet ki, vagy kiléphet, de csak egyszer és fej nélkül.
2016. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

#16

Én is ismerek egy ilyen szégyennőt, törökhöz ment hozzá és minden 2 percben magas hangon hámdulilázik. Oda küldött a kölcsönzőcég 1 hétre és komolyan, kimentem inkàbb az udvarra ebédelni, de nem voltam kíváncsi erre. Hangosan és kb napi 200x hallgathattam a hámdulilázását. Plussz egy olyan h.lye magas hangja is van.

Aki férfi miatt iszlamizálja magát, arra nem gondol, hogy a férfi őérte sose tenné ezt. Mert nem tenné. Mármint áttérni a kereszténységre vagy bármire.

2016. jún. 12. 15:25
 18/47 anonim ***** válasza:
"Mert nem tenné. Mármint áttérni" - bizony nem tenné, mert ezt halállal büntetik.
2016. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
#18 Európában csak nem..
2016. jún. 12. 15:38
 20/47 anonim ***** válasza:

Európai nő azért térhet át ilyenre, amiért minen európai, mert sok európai ezt a részt úgy kezeli, hogy biztos már elavult, vagy ilyesmi, a nem-muszlimok elleni kötelező hadviselést is úgy értelmezik ,hogy mostmár, mivel a világon mindenhol (najó észek-kórea kivétel) szabad muszlimnak lenni, ezért már a vallásszabadságért folytatott harc időszaka lejárt


+ van ahol úgy vannak vele, hogy mondjuk "oké akkor ne viseld a kendőt, emiatt ne vessz össze a szüleiddel" stb stb


és ugye, hogy mi van a muzulmán világ nagyrészében, ahol ezeknek az európai szemmel visszás dolgok a kézzelfogható valóság, lezárják annyival ,hogy "pár szélsőséges"


tehát ezeket az dolgokat szépen elsikálják, az iszlám ebből a szempontból olyan mint a politikai szélsőségek, amég őket kritizálja valaki harsogják hogy szabadság, és egymás tiszteletben tartása, de amint hatalomra kerülnek a saját vérében folytják meg azt aki ellenszegül nekik (akár más muszlimokat is!)


érdemes elolvasni a Behódolás c. könyvet, az persze csak egy gondolatkisérlet, de olyan vonalon, ami már máshol picit másképp ezerszer megtörtént

2016. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!