Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves feleségek! Mi a vélemén...

KZitus kérdése:

Kedves feleségek! Mi a véleményetek ezzel a bibliai elvárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kolosszé3:18

Ti feleségek, rendeljétek alá magatokat férjeteknek, amint illik az Úrban.


Efézus 5:22

A feleségek rendeljék alá magukat férjüknek, mint az Úrnak,


1Péter 3:1

Hasonló módon, ti feleségek, rendeljétek alá magatokat a férjeteknek, hogy ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, ők a feleségük viselkedése által szó nélkül is megnyeressenek...


Mennyire válik ez javára, előnyére (esetleg ha úgy látjátok a hátrányára) a családnak, illetve a házasságnak?



2015. júl. 22. 16:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én egy szerető férj vagyok :) de a feleségem nem szólga.

Én vagyok a fej de ő a nyak. :)

Szeretetben élünk, és ez a lényeg!

2015. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

TE jo Isten !!!

Nehogy már a Biblia kicsűrt-csavart mondatai szerint éld az életed !!!

Ébredj fel, ez nem álomvilág !!!

Ez is csak egy "mesés könyv", amit szintén egy ember írt, nem pedig a mindenható/megváltó/mindenttudó/hókusz-pókusz !!!

2015. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Kedves első


Örülök a sikeres házasságodnak:-)


Miért gondolod, hogy Isten, aki létrehozta a házasságot, nem jó tanácsot da,illetve miért nem értesz vele egyet?


Az idézetek nem azt mondják, hogy a feleség szolga legyen!

2015. júl. 22. 17:05
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Akit az Úr vezet annak nem okoz nehézséget letenni egoizmusát és elfogadni a férjének a vezetését. Ha még a férj is Jézusé az tökéletes, hisz egyetértésben élnek.

De ezek az igék nem rabszolgaságra biztatnak, aki eut látja benne, azzal gond van. Egy feleség ne legyen hárpia, tisztelje a férjét. Amit a kérdező szándékosan kihagyott az az, hogy ugyanezt a férjtől is elvárja az Úr. Na, megvan a napi szolgálati idő, vagy lesz még kérdés?

2015. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ószövetség.

Enough said.

2015. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan én nem vagyok feleség, de nem rendelem alá magam valakinek csupán mert az illető férfi. Különbséget kell tenni a bibliai tanítások között: az olyan tanítások melyek erkölcsi példákat írnak azok egyetemesen érvényesek bármely korban is van az ember. Viszont az olyanok amelyek az abban a korban jellemző társadalmi szabályokat határozzák meg átugorhatók. A férfi nem értékesebb a nőnél, és a nő sem a férfinál, együtt jelentik Isten teremtményét az embert, Hiszen szemében mindenki egyenlő.

Nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

2015. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Milyen könnyen nyilatkoznak a férfiak:-)....


Remélem, a nőknek is lesz véleménye....

2015. júl. 22. 17:48
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Hat nem is tudom Zitus...en mindig is egy ontudados okos holgyrol almodtam, abban a felalalasban meg nem fer bele az alarendeltseg...max ha egy lagy kikotozos jatekot jatszunk a haloszobaba.:)

Persze volna egy alarednelt szerepe...alapelvarasom lenne hogy kituno legyen az agyban no meg pontosan ismerje onmagat es tudja mi hogyan lenne neki is jo szexualisan.

Nos nem tudom valami hasonlo valaszra szamitottal e Zitus? :)

2015. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

ispotályos lovagnő


EGY NŐ, ZITUS....


habár nem feleség...


értő, értelmező olvasás... aludni szoktál az iskola alatt? vagy annyira alárendeled magad a férjednek, akit csak azóta tisztelsz, mióta tanú?


saját bevallásod szerint 13(?) évig nem tisztelted, de mióta megkeresztelkedett, tiszteled.


hogy is van ez, zitus?


te vagy az egyetlen itt, akinek a kérdéseiről MÁR A MEGJELENÉSEKOR tudható, hogy ki írta ki...


és mindíg öngolt rugsz, egy adott témában többször is akár...


szerinted miért van ez így? mi vagyunk a hibásak? hát persze, megjövendölte a biblia, hogy üldözni fognak krisztus miatt, tudom...

2015. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Több évtizede vagyok feleség, mi a problémád?
2015. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!