Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az állatoknak tényleg nincsen...

Az állatoknak tényleg nincsen lelkük?

Figyelt kérdés

Már ha nekünk van.

Nézzétek meg a videót:

[link]



2016. jún. 22. 22:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
40%

"Én nem kommunistaként mondom, hogy nincs lélek, hanem azért, mert senki nem volt még képes kimutatni, hogy létezik."


Nem baj, akkor is bolsevik vagy!

Azúr mondta nekünk!

2016. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
69%

"Vicces egynémely bigott marxista-leninista válasza, miszerint lélek nincs."


Azt gondolom már nem veszed észre, hogy te mennyire bigott vagy...


"És mielőtt ezt is megkérdeznéd: igen, az állatok is mennyországba jutnak, majd, Krisztus második eljövetelekor, amikor az általános feltámadáskor ők is feltámadnak."


Igen és gondolom az oroszlánok meg a farkasok mind füvet fognak legelni és mindenki végtelenül boldog lesz.

Biztos így van, mert a marxleninek nevetnek rajta, tehát logikus, hogy így van.

2016. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

# 22


"Azt gondolom már nem veszed észre, hogy te mennyire bigott vagy..."


Ezt mi a tökömből kalkuláltad ki?

Nem a privát véleményemet írtam, hanem egy bizonyos tanítást ismertettem. Szövegértés, esetleg?

2016. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Nem lehet hogy az ember tulajdonképpen nem kiválasztott, csak egyszerűen a legintelligensebb faj?"

És a legkegyetlenebb is. Amúgy de lehet, csak ha így gondolod akkor te nem vagy keresztény.

2016. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
93%

"Nem a privát véleményemet írtam, hanem egy bizonyos tanítást ismertettem."

Szerintem te tanítás helyett hülyítést akartál írni.

2016. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

"És a legkegyetlenebb is."

Ezt mivel tudod alátámasztani? Mi számít kegyetlennek?

Fürkészdarázs az élő hernyóba rakja petéit és ezek a lárvák elevenen felfalják belülről. A bébicápa az anyja hasában felfalja a tesóit. Ezek is kegyetlen dolgok nem? Mi a mértékegysége a kegyetlenségnek? Szerintem nem lehet így általánosítani, vannak kegyetlen és jó lelkű emberek is.

2016. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Ákos13 ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

"Nem lehet hogy az ember tulajdonképpen nem kiválasztott, csak egyszerűen a legintelligensebb faj?"


De. Pont erről van szó. Csak tudod, hogy megy ez: az ember egója igen nagy, és azt hiszi, többet ér a természet más fejlődményeinél (szándékosan nem írtam teremtményt).

Tény, hogy intelligensebbek vagyunk a többi állatnál, növénynél, gombánál, egysejtűnél, de ez sajnos a viselkedésünkben nem mindig mutatkozik meg.

És ha belegondolsz, nem igazán különbözünk a többi élőlénytől, hiszen ugyanazokat az életfunkciókat látjuk el, és végső soron ugyanaz a célunk: hogy szaporodjunk, és ne haljon ki a fajunk.


Szóval a kérdésedre a válasz: de, lehet, sőt pont ez a helyzet.


#21:

"Nem baj, akkor is bolsevik vagy!

Azúr mondta nekünk!"


Jaj, ha azúr mondja, akkor biztos igaz! Megyek is, felteszem a vörös csillagot a kabátomra, hogy mindenki lássa! :D

2016. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Naná,hogy az ember a legkegyetlenebb,de miért is? Mert csak ő képes rá,hogy az legyen - eszközök és gondolkodásmód miatt - és mert mi is emberek vagyunk,ezért ami emberrel kapcsolatos kegyetlenség,azt erősebbnek tartjuk,mint mást..
2016. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Az a fura,hogy azt feltételezzük,hogy olyan ezek a mi általunk alkotott fogalmak tőlünk független is képesek létezni.
2016. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Flogeir ***** válasza:

Ha neked nincs, az állatoknak miért lenne? Ha meg az állatoknak szerinted van, te meg úgy érzed, hogy neked/nekünk nincs, akkor most arról ki tehet?


A kérdés amúgy sem releváns. Az állatokhoz fűzödő viszonyunkat nem ennek kell meghatároznia. Mondom ezt úgy, hogy 50+ emlős, majdnem két tucat egyéb lábasjószág, és hasonszámú hal vár otthon.


Ha a Bibliával kötekedsz, akkor a Biblia annyit állít, hogy az emberiség kapott Isten Szent Lelkéből/Szelleméből kinek hogy tetszik. Ez nem jelenti azt, hogy az állatoknak semmiféle lelke nincs, csak annyit, hogy az más minőségű. Azt se mondanám, hogy természetét tekintve az állatok jobbak, vagy rosszabbak nálunk, mert az állatok természetét (ahogy az emberét is) nagymértékben meghatározza, hogy nevelkednek. Egy normális, kiegyensúlyozott, jóravaló ember állatai is általában hasonlóak. Egy vadembernek meg az állatai is vadak. Persze kivételek előfordulhatnak.

2016. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!