Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bajuk a vallásos személyekn...

Mi bajuk a vallásos személyeknek az ateistákkal?

Figyelt kérdés
Az osztályomba is jár egy és folyton azt hangoztatja,hogy így meg úgy hülyeség a nézetünk.

2016. júl. 15. 13:56
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
70%
Én egy katolikus iskolába járok,(fúúú, hogy csapna bele a ménkű!) és ott is az van, hogy ami nincs a vallásosak ínyére, az Sátánista. Pl. Az osztályfőnököm református(nem tom mi a p*csát keres a katolikusok között) és az egyik osztálytársam bekapcsolt egy rock zenét, erre azt mondta, hogy kapcsoljanak be valami mást, mert ez nem tiszta zene, erre beraktam ilyen nyálas pop/hiphop zenét és erre azt mondta, hogy jólesz. Tehát a rock zene sátánista, a világzene és a nyálas tucat jó. Egyébként csak én veszem észre, hogy a hívőknek akkora a pofája, hogy csoda hogy beférnek az ajtón?
2016. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
4%

# Ákos13


"Gyakran meg sajnálkoznak az emberen: szegény ateista, te biztos a pokolra jutsz!"


Megint hülyeségeket beszélsz. Csak azt nem értem, hogy szándékosan vagy ilyen rosszindulatú, vagy tényleg ennyire tudatlan vagy.

2016. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
csinálja mindenki azt amit szeretne.én nem akarok hinni ezért nem hiszek.ti akartok hinni benne akkor higgyetek
2016. júl. 16. 10:46
 14/22 Ákos13 ***** válasza:
#12: ezt saját tapasztalatból írtam. Mondták már nekem, hogy el vagyok veszve, ha nem hiszek...
2016. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem semmi.


(Ui.: Nem-keresztény vagyok)

2016. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van.

Két dolgot különböztetek meg. Az első, amikor az ember nem foglalkozik a vallásokkal, egyszerűen nem érdekli. A másik, amikor nem bírja a vallásos embereket és egyfolytában cseszteti őket. Úgy tudom, az ateizmus az utóbbi. Azonban a nézeteket el kell fogadni. El kell fogadni az ateisták és a vallásosak nézetét is. Addig nincs baj, amíg mindkét fél elfogadja a másik nézeteit. Az a baj az ateistákkal, hogy ha egy ember vallásos, akkor ő már a társadalom főellensége, nem ember, stb. Saját tapasztalat. A vallásos embereket egyfolytában szekálják. Ha elfogadja a nézeteket, akkor nem ateista. Persze javítsatok ki, ha rosszul tudom. Lehet az ateizmusnak az a fajtája is, amikor csak pusztán vallásellenes, de sajnos a legtöbben úgy tekintenek a vallásos emberekre, mint a nácik a zsidókra. Amúgy jól meglenne egymás mellett a két fél. De ha mindketten elfogadnák egymás nézeteit, az csak jó lenne.

2016. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok, utóiratként: Saját vallásom van, ami leginkább a buddhizmus és a kereszténység ötvözete. :D
2016. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

Engem meglep ez a kérdés. Jézus sosem hangoztatta, hogy valakinek hülyeség a nézete, inkább azt nézte, hogyan tud neki segíteni, hogyan lehet a másiknak jó barátja, úgy, hogy közben örök értékeket is ad neki.


Az, akivel te egy osztályba jársz, annak még sokat kell tanulnia, pl. hogy hogyan bánjon az osztálytársaival, hogyan legyen kedves és ne arrogáns, hogyan legyen vonzó az egyénisége.


Bocsáss meg neki, még sokat kell tanulnia. :)


Ha gondolod, olvasd el Jézus életét, és vond le magad a következtetéseket. Még el is mondhatod neki, hadd tanuljon Tőled:)

2016. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Alapból semmi, csak akkor van bajom, mikor a hitem miatt elmaradottnak titulál vagy hülyeségeket beszél és vádaskodik, hogy lejárasson. Fejemhez vágja, hogy akkor én mesékben hiszek, meg biztos "tagadom a tudományt" és amúgy is keresztes háborúk és inkvizíciók és szegény boszik, meg Galilei...
2016. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16%
Az a bajuk, hogy mi nem vagyunk olyanok, mint ők, ezért meg kell minket téríteni, hogy végre jobb világban éljenek, ahol mindenki abban hisz, amiben ők.
2016. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!