Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi bajuk a vallásos személyekn...

Mi bajuk a vallásos személyeknek az ateistákkal?

Figyelt kérdés
Az osztályomba is jár egy és folyton azt hangoztatja,hogy így meg úgy hülyeség a nézetünk.

2016. júl. 15. 13:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Semmi. Egymás hitbeli meggyőződését tiszteletben kell tartani. (Az más kérdés, hogy egy ateistának NINCS hitbeli meggyőződése, hiszen tagadja a természetfeletti dolgokat, így az ő esetében elvileg nincs mit tiszteletben tartani, de ebbe most ne menjünk bele.)

Én csak azt nem szeretem, mikor egy ateista azt mondja nekem: "Nézd, én tiszteletben tartom, hogy te vallásos vagy, de cserébe elvárom, hogy te is tartsd tiszteletben, hogy én nem vagyok az, meeeeeert hát a papok ilyenek meg olyanok, meg az egyház, meg a pénz meg stb stb.. " Akkor minek mondja, hogy tiszteletben tartja a vallásosságomat, ha fél perc múlva már a vallási meggyőződésemet sértegeti...

2016. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Kezdeném azzal,hogy én véres szájú ateista vagyok.Nézd meg a vallást hirdetőket.Ez most lehet keresztény,Allah vagy Budhista,esetleg Jehova tanúja.Mindegyik a maga igazát,ill.vallásának igazát vallja és erőlteti.Nem tudtam dönteni kinek van igaza?Jártam iskolába,biologia,fizika,kémia,stb.Szerintem nem létezik istenség egy felsőbb hatalom,de ha mégis,én a pokolra szeretnék kerülni mert ott több az ismerős.Most lehet fujjozni rám,de egyet leszögeznék.tisztelem és becsülöm mindenki vallását addig amig az enyémet is tiszteletben tartják!Bár boldogok a lelki szegények mert övék mennyek országa.Az én értelmezési szöveg környezetemben a lelki szegény,IQ hiányt jelent mert még arra is lusták,hogy értelmezzék a szavak mögött meghúzodó jelentést.És még litániázhatnék egy Tőke terjedelmű művet erről,de hasztalan és felesleges.
2017. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!