Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vs ateisták....

Keresztények vs ateisták. Round 1?

Figyelt kérdés

Tehát... Ha valaki keresztény, az miért baj? Lehet mondani, hogy ,,Engem nem érdekel, ő dolga'',de az ateisták nagyon durván kiakadnak mindig ezeken a dolgokon, és tök hülyének nézik a vallásos embereket. Általában sértegetik őket, azt mondják, hogy hülye vagy, mert ez nem létezik! Fogd már fel! -.-

Ha valaki ateista, akkor a keresztények olykor-olykor szintén hülyének nézik az ilyet, mert nem hisznek abban, amiben ők. Van köztük olyan, aki próbálja megmagyarázni, hogy miért hisz, és miért kellene igazából mindenkinek ezt tennie.

A kérdésem: TI, EMBEREK -> miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok? Mindkét oldalhoz szólok most. Egyikőtöknek igaza van, az tuti. De mégis honnan a fenéből veszitek, ateisták/keresztények, hogy nektek bizony igazatok van? Mit tudtok, amit az átlag ember nem tud? Nem a jelek érdekelnek, nem is az elképzelésetek. Honnan TUDJÁTOK, hogy nem ti tévedtek, hanem a másik oldal? Mivel tudjátok megcáfolni egymást? Van bizonyítékotok? Csak mondom, hogy bizonyítéknak hívjuk azt, ami a másik ellen szólva bizonyítja, hogy annak nincs igaza/hazudik. (Ebben az esetben nincs igaza.) Eddig még nem igazán hallottam ilyesmikről, mert akkor nyilván mindenki ateista, vagy keresztény lenne.

Az én álláspontom a következő: Vagy hiszel, vagy nem! Miért nem tudjátok megérteni egyik oldalon sem, hogy ha a másik hisz/ nem hisz, akkor úgyse fogjátok beleverni a fejébe, hogy te gondolod rosszul, nem én? Az is egy téma, hogy miért kell egyáltalán egymást ****ni ezzel állandóan. De engem most csak az érdekel, hogy miért hiszitek, hogy igazatok van? Valaki visszautazott az időben megnézni, hogy megtörténtek-e ezek a keresztény dolgok? Vagy van köztünk egy mindent tudó ember?

Erre válaszoljatok értelmesen: Te miért hiszed, hogy igazad van?


2016. jún. 30. 19:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
63%

Az okos ember azt mondja: "Ateista vagyok" vagy "Keresztény vagyok"


A buta emberek meg azt, hogy: "A háborúk nagyja mind a vallás miatt van!", "az ateisták mind a tűzben égnek majd!", "az ateisták soha nem gyilkoltak!", "Isten lesújt majd az ateistákra!", "a vallásosak mind buták az ateistákhoz képest!" stb.

2016. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
70%

Ott kezdődik gond, hogy a - militáns - ateisták nem a keresztényekkel, a kereszténységgel vitatkoznak, hanem a vallással magával, a vallás azon formájával, amely beleszól az emberek, a nem vallásosok életébe is, ráadásul kártékony módon (kezdve a muszlim terroristáktól a fundamtalista keresztények politikai döntéséig).


Na, akkor erről ennyit.

2016. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
31%

#2


Ez így szép és jó.

A muszlim terroristák és fanatikus keresztények ellen csakugyan kell küzdeni.


Viszont a gond ott kezdődik, amikor az ateisták úgy akarnak ez ellen küzdeni mint hajdanán a kommunisták.


És még ami nagy ki tud akasztani engem, mint vallásos embert, az, hogy az ateisták nagy része egyszerűen letagadja, hogy az ateizmus nevében valaha is egy embernek a haja szála is meggörbült volna.

Ellenben én mondjuk soha nem tagadtam, hogy léteznének muszlim szélsőségesek.

2016. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
1-es: azt mondod, a okos ember áll az egyik oldalon, és nem bírálja a másikat. A buta ember pedig: "az ateisták mind a tűzben égnek majd!" Ez utóbbi mondatot igen gyakran használják a keresztények, mivel ez alap dolog náluk. Akkor most buták, vagy nem? Ez pedig: "a vallásosak mind buták az ateistákhoz képest!" Az ateisták nem minden keresztényt tartanak butábbnak, de alapjában véve mivel teljességében ellenzik az egész hit-dolgot, tényleg butábbnak tartják őket. Nem kell itt senkinek hazudoznia, mert ez köztudott. Akkor ők okosan, mert ateisták, vagy nem azok, mert így gondolkodnak?
2016. jún. 30. 20:09
 5/70 anonim ***** válasza:
60%

#4


Azt akartam mondani, hogy senkinek nem szabad a másikat mocskolnia vagy lenéznie, hogy magát felsőbbrendűnek tartsa.

2016. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:
2-es: A muszlim azért más tészta. Ők megölik az embereket, ha nem hisznek abban, amiben ők. De a keresztények nem. Persze sorolhatnánk a háborúkat, amik mind-mind miattuk kezdődtek, de most nem az elborult agyú fanatikusokra kell gondolni.
2016. jún. 30. 20:11
 7/70 A kérdező kommentje:
De azért én még várok az első válaszra. Mert eddig még nem jött egy sem.
2016. jún. 30. 20:13
 8/70 anonim ***** válasza:
100%

Én az általánostól kicsit megszokottan állok ehhez a dologhoz, mégis ki az aki eldönti, hogy melyik oldal rendelkezik az igazsággal? A valóság az, hogy bármilyen intelligens is legyen egy ember, akkor is korlátozottak a képességei, ezért azt mondani, hogy valakinek igaza lehet tévedés, mivel legfeljebb véleményből fakadóan érezheti azt az egyik vagy a másik oldal, hogy az igazság a kezében van.


Általánosan elmondható, hogy bármilyen agresszív fellépés mögött, egy megroncsolódott lelkület van, és ebben nem az fog jelentőséggel bírni, hogy valaki hisz e Istenben avagy sem, vagy éppen vallásos e avagy sem. Mind a két oldal feltud mutatni nyugodt, barátságos, intelligens, és még sok pozitív jelzővel rendelkező egyéneket, ez például bizonyságul szolgálhat, hogy nem a vallási vagy felsőbb entitáshoz való kapcsolat a feltétel egy kiegyensúlyozott élethez, viszont az is igaz, hogy vannak akik a saját hitükben megélvén érik el a békét.


Mint fentebb említettem, az embereknek korlátaik vannak, a legokosabbnak is, és a leginkább hívőnek is, ezt félre lehet magyarázni de felesleges, hiszen mind a két fél hajlamos tévedésre.


Az ateista és keresztény ideológiák összecsapása hasonló ahhoz, mint amikor valakik arról vitáznak, a fekete vagy a fehér a jobb, a hideg vagy a meleg, a sötét vagy a világosság. Ha az ember bármelyiket elveszi a másiktól akkor felbomlik az egyensúly, nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jobb a másiknál, és egyáltalán kinek volna hatalma, joga ezt eldönteni?


Ez az én véleményem.

2016. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
35%

#6


Na ez sem pontos.


A Korán két helyen is szigorún tiltja az erőszakos hitterjesztést (2:256, 18:29).

2016. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
9-es: Bocsánat, ha hülyeséget mondtam róla, nem vagyok otthon a Koránban. Csak sokszor hallottam azt, hogy ha valaki nem hisz benne, akkor a muszlim hit szerint le kell vágni az illető fejét. Szó szerint ezt hallottam elég gyakran. De ha nem így van, akkor nem így van, bocsánat.
2016. jún. 30. 20:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!