Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képzelitek el Istent...

Hogyan képzelitek el Istent energiakent vagy élő személynek mint Jézus?

Figyelt kérdés
Az én véleményem szerint Ő egy szellemi lélekkel szellemi testel rendelkező elő személy.

2016. aug. 20. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


Istent soha nem látta senki, és nem is fogja, már mint az emberi teremtményei.

ezért igazából, nem tudjuk elképzelni sem, bár a Biblia írói, megpróbálták leírni a saját szavukkal, a hatalmát, és ezért valami fényes, drágaköveket is bele szőve az írásukba, próbálták értelmezni a hatalmát, fenségét.

2016. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 pelgrim ***** válasza:
Szerintem a legközelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, melyből minden kifejlődött – az Eredeti Ihlet.
2016. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy egy energia az nem lehet isten. Isten CSAK egy intelligens, tudatos, élő lény lehet.

Lehet, hogy egy energia igazgatja a világunkat - de akkor az egy vak erő, nem egy élő.

2016. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen valaszaitokat 3/3 veled értek én is az Atyát így tudom csak el képzelni mert az energia az nem fix ő maga hanem egy eszköz számára amivel cselekszik es teremt mert a trónját soha nem hagyja el egy élő szeretettel teljes hatalmas imadatal van tele bölcsességel hatalommal jóságal egy jóságos lény kíváncsi vagyok hogy néz ki 😉
2016. aug. 21. 11:26
 5/13 anonim ***** válasza:
A Biblia azt írja, hogy az Atyát nem látta még senki, de aki látta Jézust, az látta az Atyát is. Ez a Szentháromság gyönyörűsége. Emberi fejjel akarjuk Istent elképzelni, pedig a közelében sem vagyunk annak, hogy reális képet kaphassunk róla.
2016. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jót írtál 5/5 koszi a választ.
2016. aug. 21. 11:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocs5/6
2016. aug. 21. 11:43
 8/13 Ozmium42 ***** válasza:

Úgy képzelem el, mint egy ókori despotát, mert akik kitalálták, szintén így képzelték el.


Ezt mellesleg olvasd el:

[link]

2016. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%

Nekem nem kell elképzelnem Istent, mivel miden nap látom és folyamatosan tapasztalom, minden egyes szívdobbanásommal, lélegzetvételemmel.


Nem értem, hogy Te eddig hogy nem vetted észre? Tudatában vagy egyáltalán a létezésednek?

2016. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

sehogy, bármit ami a képzeletünk határán belül van az Istennél jóval kevesebb


az ozmiuméhoz és hasonlók féle vádaskodás, hogy villám meg szakálas bácsi, és ez valahogy az ókor óta így maradt emg azt tükrözi hogy életükben nem beszéltek még vallásos emberrel max ha sértegették vagy mikor becsöngettek a jehovisták...

2016. aug. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!