Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápák és papok miért viselne...

A pápák és papok miért viselnek fejfedőt, amikor a Biblia világosan fogalmaz erről: "Minden férfiú, a ki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét"?

Figyelt kérdés
[link]
2016. aug. 21. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A papok nem viselnek fejfedőt.
2016. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ákos13 ***** válasza:
16%

"A papok nem viselnek fejfedőt."


Akkor mi az a kipaszerű sapka a pápa fején?

Vagy a püspökök miért viselnek süveget?


Kérdező!

A katolikus egyházról tudni kell, hogy nem mindenben veszi figyelembe a Biblia tanításait.

Ami egyébként nem baj, nem is kell egy 2000 éves könyv mindenben irányadó legyen, csak így egy kicsit hiteltelenné válik az egyház, mert elvileg a Biblia a szent könyve, de nem igazán követi az abban leírtakat.

2016. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

# Ákos13


Tudsz olvasni? Papokat írtam, nem pápát és nem püspököt.


Nem tudom a pápa mit csinál (nálunk nincsen pápa) de a püspök nem hordja végig a fejfedőt, az imához leveszi.

2016. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ákos13 ***** válasza:
Eddig azt hittem, a pápa is pap. Bár igaz, hogy a kérdező külön kérdezte a kettőt.
2016. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ezek jelképek mint a ruha, pontosabban nem tudom mert én nem vagyok katolikus, és nem folytam bele ebbe a részébe még


egyébként meg ez a viselj sapkát vagy ne, meg annyira nevetséges, na ezért haragszanak ránk az ateisták, mert ha ő most sapkát visel már egyesek kiakadnak, holott itt nem a sapka a lényeg, ez olyan mint a hosszú vagy rövid haj férfiaknak, a bibliában egyszer az a rossz ah rövid a férfi haja máskor az ha hosszú, mert itt valójában nem a hajról van szó, hanem arról amit jelképez, és adott időben és helyen mást és mást jelentett, ezért van hogy ma pl tök mindegy egy férfinak rövid vagy hoszú e a haja, mert ma már nem jelent semmit... ugyan így a sapka is


ez kb olyan mintha ma írnák h "ne viselj magadon sarló-kalapácsot" ott sem arról van szó hogy ezt a két munkaezközt nem szabad megjeleníteni hanem a jelképhez kötődő diktatúra áldozatait nem akarjuk provokálni...

2016. aug. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a sapka (pileólus) éppen csak a fej tetejét takarja el.
2016. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szp72 ***** válasza:
Korintusban akkoriban ez volt a szokás, az illem. Pál persze tudta, hogy a zsidóknál ez pont fordítva van, a zsidó férfiaknak nem illik fedetlen fővel imádkoznia. S persze a Biblia beszél a zsidó főpapok süvegéről is.
2016. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Ezt tőlük kellene megkérdezni! Gratulálok a kérdéshez! Végre egy nagyon ütős kérdés!


Azért hordanak mindenfélét: süveget, sapkát, kalapot sábeszt bármit, mert nem Istentől valók, hanem csak azt hiszik, hogy Istennek a tanait prédikálják.


Ugyanis, ha Istentől lennének, nem lenne tizenezer keresztény egyház a Földön, mert értenék a Bibliát: Efézus 5:23 "......a Krisztus feje a gyülekezetnek"


Ha ezt betartanák, és isteni vezetésre bíznák magukat, akkor a szent szelleme által egy egységes tanításban részesítené az emberiséget.De így!!!!! a káosz uralkodik, ami Sátán terméke.

2016. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az utóbbi jehova tanúja árulja már el ,hogy ha ezzel érvel, hogy a katolikusok tévedései miatt van olyan sok egyház (szervezetileg, teologiailag sokkal kevesebb!), bezzeg ha az igazságot tanítanák... akkor hogy lehet, hogy itt vannak jehova tanúi akik elvileg za igazságot tanítják, szinte minden kérdésre van kész válaszuk, érvelnek ,fejtegetnek, stb stb, tud róluk a világ, klb nincs olvasni tudó ember aki nem olvasott volna már valamilyen őrtornyos kiadványt


akkor hogy lehet még mindig az a sok sok egyház ami ha sok mindenben nem si de abban egyet ért, hogy jehova tanúi tévednek sőt hazudnak még a bibliát is meghamisítják (sőt ehhez nem is kell semmiféle hit, ez konkrétan ellenőrizhető)


nem lenne értelmesebb ha jehova tanúi is csak egy volna a sok közül ,esetleg sok jehova tanúihoz hasonló egyház is létezne, vagy legalább a történelem során létezett volna?


és ha ott vannak az a bszolut igazság hirdetői, és ez az igazság az ön véleménye szerint olyan nyilvánvaló, akkor miért van hogy legalább a kereszténység és a biblia iránt érdeklődő emberek nem mind(vagy majdne mind) jehova tanúi?

2016. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Nem tudom sikerül-e a 9/9 után válaszolni így a megszólítás sajnos elmarad.


Jó a kérdés, köszönöm, hogy megkérdezte. Mielőtt válaszolok, megkérdezem Öntől, hogy itt az emberek miért nem vállalják fel a neveiket?


Igen, én Jehova tanúja vagyok, de úgy tűnik Önnek ez a név semmit nem mond, mert következetesen kisbetűvel írja. Így szándékosságot feltételez, annyiban, hogy egyáltalán nem fogadja el Isten nevét. Jól gondolom? Kérem, hogy ez esetben, egy-kettő Bibliát vegyen a kezébe, és itt keresse ki és olvassa el a 83.Zsoltár utolsó versét. Talán ez meggyőzi arról, hogy a Jehova név egy tulajdonnév, és bár manapság szokás kisbetűvel írni neveket, én mégis arra kérlem, hogy Isten iránti tiszteletből, ezt a világi szokást ne mutassa ki, ha nekem, velem levelez. Köszönöm.


Most rátérek a válaszra:

„szinte minden kérdésre van kész válaszuk, érvelnek ,fejtegetnek, stb stb, tud róluk a világ, klb nincs olvasni tudó ember aki nem olvasott volna már valamilyen őrtornyos kiadványt”


Ennek az észrevételnek nagyon örülök! Igyekszünk krisztuskövetőként (keresztény) tenni az Urunk (Jézus) parancsát: Máté 24:14” És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.” (Kár) Már nagyon várjuk, hogy jöjjön, mert kezd egyre mélyebbre süllyedni a világ az erkölcstelen viselkedésekben, a hazugságokban, az önimádatban, de beszéljen helyettem megint a Biblia: 2Timóteusz 3:1-5 Úgy kezdődik, hogy "Tudd meg, hogy az utolsó napokban,..."(persze Ön úgy gondolja, hogy mi átírtuk a Bibliát.) Szeretném megtudni ezt milyen alapon írja?


Milyen bizonyítékot tud erre mutatni a Bibliából, ugyanis amikor még ez a Biblia – Szent Írás Új világ fordítása 2003. – nem volt, addig a Károli fordítással érveltek a tanúk, és megállta a helyét a tanításuk?


„akkor hogy lehet még mindig az a sok sok egyház ami ha sok mindenben nem si de abban egyet ért, hogy jehova tanúi tévednek sőt hazudnak még a bibliát is meghamisítják „


1/ Sátán

Gondolom Önnek azt nem kellene megemlíteni, hogy az egész világ a gonosz hatalmában van, mégis megteszem, mert esetleg olyan is elolvassa írásomat, aki ezt nem tudta. 1János 5:19” Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonoszságban vesztegel.”

Ha ez a vers Szent Írás, azaz igaz, akkor miért is gondolkodunk másképpen, hogy a vezető irányítja a szálakat, a tömeg megy utána? Szerinted, logikus-e azt gondolni, hogy amióta az egyház felállította a pápaságot, nagyjából azóta szajhálkodnak a magukat kereszténynek mondó papok és vezetőik? Hogyan? Belefolynak a politikába, és mondjuk a pénzért képesek mindent megtenni. (Ez egy szajhára ráillik, nem?) Kifejtem: Vatikánban látható az összes lopott tárgy, amit innen-onnan maguknak nyilvánítottak, most pénzért megnézheted. A szent helyeken bálványokat – kereszt, szobor, ikon, stb - árulnak pénzért, holott Jézus maga mondta, hogy kereskedők házává tettétek Atyám házát, és kiűzte azokat a zsidókat, akik az áldozati állatokat pénzért (nem kevés) árulták. Jól tudom? Miért is van Keresztény Demokrata Nép párt? Mi köze van a politikának Istenhez? Nem arra várunk, hogy végre átvegye a hatalmat a Föld felett Isten? Miért a földi emberektől várjuk a megmentést? Mert az ismeret, amit eddig tanítottak az egyházak, ami a Katolikus nézetekből nőtte ki magát, a rossz fa gyümölcse. Azaz, az ismeret nem pontos, nem a Szent Írás szerinti, hanem 2 Tim 4: „3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

Amúgy érdekes a szövegkörnyezet: „ 1 Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában. 2 Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással.” Szerinted rajtunk kívül, szervezetten, világ szinten, egységes ismerettel, olyan széles körökben ismerten, ahogyan ezt említetted, ki teszi ezt rajtunk kívül? Nem ez a dolga a kereszténynek? Avagy mondhatja-e a készített tárgy a készítőnek, hogy mit csinálsz!

Egyébként a Nagy Babilonról szóló prófécia lényege ettől vált érthetővé. Ön mit tanult arról, hogy mit jelképez a Nagy Babilon Jelenések 14:8; 17:5; 18:2;Jeremiás 51:45 (szövegkörnyezettel)


3/ akit az Atya vonz. Erről nem sokat írok. Tudjuk, hogy csak az mehet hozzá, akit Ő vonz, és biztosak vagyunk benne, hogy ennyiféle elképzeléssel, ennyiféle felekezet akik mást-mást tanítanak Isten szavára hivatkozással, azok közül csak kevesen részesülnek majd az örök élet ajándékában. Egyrészt azért, mert Igazság csak egyféle lehet. Ugyanis ha egy állítás megcáfolható, akkor az már nem is igaz. a másik: Máté 7: 13 Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be; 14 ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják. (ÚV)


Ezzel válaszoltam is az utolsó kérdésre: „akkor miért van hogy legalább a kereszténység és a biblia iránt érdeklődő emberek nem mind(vagy majdne mind) jehova tanúi?”


Sajnálom, hogy ilyen képet alkotott Jehova tanúiról. Nekem is hasonló elképzelésem volt róluk, de aztán eldöntöttem, hogy nem hagyatkozok más véleményére, hanem a puding próbája az evés. Feltettem a kérdést magamnak: Ha már utánajártam az evangélikus, a református, a katolikus (ebbe kereszteltek), a buddhista, a krisna, és a mohamedán vallásoknak, akkor ezt miért hagyom ki? Csak azért, mert a Hit gyülekezetében egy ember azt mondta, hogy ők a Sátántól valók? Nos a saját tapasztalatom szerint, ez az egyetlen egyház, aki a Bibliával érvel. Azaz, útmutatást adnak a megértéséhez, ahogyan erre a Bibliában is van példa: Apcsel 30: Filep azért oda futamodván, hallá, amint az Ésaiás prófétát olvassa vala. És monda: Vajjon érted-é, amit olvasol? 31 Ő pedig monda: Mimódon érthetném, ha csak valaki meg nem magyarázza nékem? És kéré Filepet, hogy felhágván, üljön mellé.(Kár)

2016. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!