Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudósok mikor bizonyították...

Tudósok mikor bizonyították be hogy létezik isten?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen olvastam hogy már a legtöbb tudós is elismeri hogy van isten... de én kétlem hogy ez igaz lenne, mivel eleve a tudomány ellent mondd az egésznek! Ez is csak egy hoax?
2016. aug. 23. 14:25
1 2 3 4
 31/34 Ákos13 ***** válasza:
84%

"Stephen Hawking hisz egy földön kívüli más inteligens életformában pedig az sincs bebizsonyítva hogy létezik..."


Stephen Hawking nem hisz ilyen életformában, csak úgy gondolja, mint sokan mások, hogy semmi akadálya annak, hogy létezzen a Földön kívül is élet, ezért támogat minden olyan kutatást, mely annak kutatásával foglalkozik.


"miből lettek az első atomok azt a tudósok se tudják."


Még jó, hogy ez nem, igaz ilyen formában.


[link]

[link]


"Az a baj hogy az ateisták is görcsösen a valások által beálított istenre öszpontosítanak!"


Mivel isteneket nem tudunk megfigyelni a környezetünkben semmilyen módon, így kénytelenek vagyunk a vallások által megjelenített istenképeket vizsgálni. Vagy találjunk ki magunknak saját isteneket?

Esetleg foglalkozzunk az általad kitalált istennel?


Miből gondolod, hogy az az istenkép, amelyben te hiszel, versenyképesebb a vallásokénál?

2016. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

# 31

És te miből gondolod hogy te most megdöntötted az én elméletemet?


"Stephen Hawking nem hisz ilyen életformában, csak úgy gondolja, mint sokan mások, hogy semmi akadálya annak, hogy létezzen a Földön kívül is élet, ezért támogat minden olyan kutatást, mely annak kutatásával foglalkozik."


Ennyi erővel isten létezését is lehetne kutatni a világegyetemben!



"Miből gondolod, hogy az az istenkép, amelyben te hiszel, versenyképesebb a vallásokénál?"


És te miből gondolod hogy nem létezik egy felsőbbrendű!

Én hiszek benne még ha halálunk után nem is fogunk találkozni vele!Minden kor tudomány azt hiszi hogy a végső határokat karcolja a tudományban pedig csak egyre közelebb jutunk valamihez !

2016. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Ákos13 ***** válasza:
100%
Az lehet. De hogy az a valami nem Isten, az biztos. :D
2016. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ha Isten konkrét megfogalmazására, az egy életen át művelt papok sem képesek, mert csak elvont magyarázatokkal szolgálhatnak a „Főnököt” illetően, akkor ez azt jelenti számomra, hogy ilyen definíció, még nincs is. Konkrét definíció hiányában azonban, az Istentagadás is értelmetlen dolog, mert ugyan kit, és mit tagad az olyan ember, aki az Istentagadással foglalkozik. Az Istentagadás folyamatához, éppúgy Isten konkrét fogalmára van szükség, mint a valós Istenhitre. Vagyis, hinni kell a létében ahhoz, hogy tudjam azt, hogy mit is tagadok. Mert tagadni, csak valamilyen létező tényezőt lehet. Ami nem képezi a létezés elemét, azt tagadni sem kell. Ahhoz, hogy Isten fogalmát konkrét módon meghatározzam, arra van szükség, hogy először, kellőképpen körülírjam én is.
2016. aug. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!