Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A busmanok a Mennyországba,...

A busmanok a Mennyországba, vagy a Pokolba kerülnek? Ők és a hasonló természeti népek, mire számíthatnak Istentől, hisz nem is hallottak róla, így nem is hihettek benne!

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Csak az jut pokolba a pogányok közül, aki a saját hibájából maradt kívül az igaz hiten s aki a természetes erkölcstörvény ellen súlyosan vétett és azt soha megfelelően meg nem bánta. Természetes, hogy ez az eset sokkal könnyebben fordul elő a pogányok, mint a keresztények közt s azért kell mindent elkövetnünk, hogy a pogányok is mielőbb mind Krisztus aklába térjenek. Isten mindenkinek üdvét akarja (1 Tim. 2, 4). Más kérdés persze, hogy a pokolba-nemjutás minden esetben azt jelenti-e, hogy az illetők az Isten látására, a mennyországba eljutnak-e? Ennek a keresztség, legalább vágykeresztség a feltétele. Feltehető s nem ütközik semmiféle hittételbe, hogy sok pogány, aki önhibája nélkül maradt az igaz hiten kívül, sem a pokolba, sem a mennyországba nem jut, hanem valami középállapotba, ahol a megfelelő tisztulás és bűnbánat után csakis természetes örök boldogságot (nem természetfölöttit) nyer, olyanfélét, aminőt Isten feltehetőleg pl., a kereszteletlen, de egyébként ártatlanul elhalt kisdedek számára tart fenn. Erről ugyan a kinyilatkoztatás nem beszél, de valószínű.
2010. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

honnan tudod, hogy nem az van, amiben ők hisznek? vagy hogy egyáltalán van miben hinni? ki bizonyítja be, hogy van isten meg pokol meg menny meg túlvilág? nem biztos, hogy a kereszténység a valóság, ez csupán egy hit.


aki másban hisz, az a keresztényeket nem érti meg, de hisz vmi másban, és lehet, hogy neki van igaza, lehet, hogy egyikünknek sem, ezt nem tudhatjuk.

2010. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Én pl. buddhista vagyok, nem nagyon gondolom, hogy Isten bárkit is a pokolba küldene, csakmert másban is hisz... ráadásul pl. a busmanok vallása is hasonló, sőt, megkockáztatom, hogy minden vallás célja ugyanaz, csak az oda vezető út más. Vannak szigorúbb vallások (pl. kereszténység, hinduizmus, konfucianizmus), és sokkal szabadabbak is (pl. természeti vallások, taoizmus, buddhizmus), de mindegyik célja ugyanaz, megszabadulni az egótól, és belépni az örök életbe (erre vannak fogalmak is, ez is változó pl.: Paradicsom, Nirvána, Mennyország). Én eléggé mélyen elutasítom azon a hívő emberek elképzeléseit a valódi hitről és szeretetről, akik megszállottként megtiltják másoknak a "célba-érkezés" lehetőségét csak amiatt, mert másban hisz. Persze ez az én véleményem. Remélem segítettem.
2010. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó-előtti: Egyetértek, de szerintem mindenben van egy kis igazság. Én azt gondolom, hogy minden vallásnak létezik a célja, és az már emberen múlik, ki melyik úton indul el. Ha őszintén és valóban hittel műveli az adott vallást, akkor előbb-utóbb meglátja a fényt.
2010. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
mindenki a pokolra jut az Isten kegyetlen senkit nem szeret,miért pont a busmanoknak kegyelmezne? csak tréfa volt ne értsd félre!:-) sztem nem jutnak a pokolra az Isten mindenkit szeret,még a pogányokat és a sátánistákat is bizony! csak meg kell nyílni a szeretete felé ennyi a lényeg.amugy honnan veszed,hogy nem hallottak soha istenről? a természeti népek bizony sokkal többet tudnak istenről mint akik csak a bibliát bújják!
2010. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És gondold el itt a Földön olyan mázlisták voltak, hogy őket nem civilizálták és térítették igaz hitre a keresztények. Na majd ott- ez lesz a büntetésük hitetlenségükért.

Bár lehet éldegélhetnek jó pár ezer évig, mire összetalálkoznak bárkivel is.

Szerintem túl nagy zsúfoltság nem várható ott.

2010. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Először is mindenki a pokolba kerül, mert a bibliai pokol nem más mint a sír. A teremészeti népekről így ír a Biblia:

"Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják. Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennük; mert az Isten megjelentette nékik: mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik..."

"A tudatlanságnak idejét azért elnézi az Isten"


Ez alapján azt mondhatjuk, hogy minden olyan ember, aki a természet által megismeri az Istent, és a lelkiismerete által a jót választja és azt cselekszi, az alkalmas lehet az Isten Országára.


Üdv. Péter

2010. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. máj. 28. 12:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy busman tegyük fel egész életében jól él, és itt nem a pénzt értem, hanem a lelkét, de nem hallott Istenről, attól még juthat a Mennybe. Ki mondta hogy a Mennyországba azok nem juthatnak be akik nem hallottak Istenről de jók? A Menny azoknak a lelkeknek a "helye", akik megérdemlik. Attól még nem kerülnek Pokolra, hogy nem hallottak róla. Arról ők nem tehetnek. A Pokolhoz pedig halálos bűn "kell".
2010. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Talán komolytalannak tűnhet,de nem tudok elképzelni egy vadászó,gyűjtögető,gumóásó busmant a Mennyországban!

Mi várná ott őt?

2010. jún. 14. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!