Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képzelitek el az...

Hogyan képzelitek el az apokalipszis világvéget akár bibliailag vagy természet tudományilag? Kort és nemet is írjatok

Figyelt kérdés
19 vagyok. Én remélem hogy nem lesz olyan rossz.
2016. aug. 31. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valóban borzasztó lenne ,de szerencsére sosem fog ilyen megtörténni (legalábbis hitem szerint) ,hogy vért kell szürcsölnünk és egy-pár pacin lovagló fazon fogja eldönteni a sorsunkat.


Ijesztő ,hogy vannak akik ebbe hisznek.

2016. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Természettudományilag, ha azt a természet intézi, akkor aszteroida, esetleg üvegházhatás. Ha az ember intézi, akkor valami nukleáris dolog. A világ végét én az élet kihalására értem, ami viszont közel paradoxon (egyelőre), mert nehéz olyan szélsőséges viszonyokat elképzelni, amiből egyetlen sejt se jön ki nyertesen, átvitt értelembe persze. A földet magát vagy a napunk, vagy egy másik bolygó semmisítheti majd meg. Tudjuk, hogy az Androméda útját keresztezi a galaxisunk, decaz ilyen csillagközi "karambolok" inkább összeolvadást hoznak, mint megsemmisüléseket.

Bibliailag tanácstalan vagyok... az emberiség kihalásával kihalnak a vallások is, érthető módon...

2016. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ákos13 ***** válasza:
Olyan természeti katasztrófa, amely az egész földi életet elpusztítaná, és esélyt sem adna a túlélésre, az 4-5 milliárd éven belül várható. Ekkor a Nap vörös óriásként felforrósítja majd a Földet, így tűnik el az élet.
2016. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#3: Legalább addigra mind megdöglünk. :,D
2016. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ákos13 ***** válasza:
Ezt onnan tudom, hogy a Napunk kis méretű csillagként évmilliárdokig is élhet, de egyszer elfogy a magfúzióhoz szükséges hidrogén. A fizikusok ezt 4-5 millárd év múlvára teszik. 19 vagyok én is amúgy. :D
2016. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ákos13 ***** válasza:

"#3: Legalább addigra mind megdöglünk. :,D"


Az már egyszer biztos. :D

2016. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
19 vagy? :D Nem is tudtam. Azt hittem ,hogy 30-as legalább.
2016. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7%

Szervusz.


Ha ez így volna, ahogy az előttem szólók írták, akkor az egész Istentől származó ígéret, Jézus halála, stb mind mind felesleges lenne.


De Istennek hála, tud szelektálni, és meg is teszi ha másért nem, a hűségeseiért, és a Fia Önfeláldozó hűségéért.


A jelenések könyvében szereplő vég, nem a világ végét mint szó szerinti életet és Földet is belefoglaló véget jelenti.

ennél fogva lesz vége, de ennek a gonosz rendszernek, ami most zajlik a -földön.

Istennek van hatalma a természeti erők felett, hiszen azokat Ő hozta létre a törvényeivel együtt.


így sem a napnak, sem semmilyen űrszemétnek, vagy emberi butaságnak nem engedi meg, hogy a teremtés művét megszüntessék, sőt Ő fogja elpusztítani azokat akik a Földet pusztítják.


Ha valaki hiszi, és ismeri a Teremtőt, és az ígéreteit, az nem kételkedik ebben, mert számtalanszor bizonyította, hogy amit eltervezett úgy is lett.


Ha nem hiszi, akkor a fent olvasható gondolkodás szerint éli az életét.


"Nem lesz olyan rossz"...

Az igazat írom még ha fáj is, mert jobb felkészültnek lenni, hiszen az ember ha fel is készül bármire, akkor is érheti bármilyen meglepetés.


Jézus azt mondta, hogy a nagy nyomorúság olyan lesz amilyen soha nem volt a Földön, amióta élet van rajta.


S még azok akik hűségesek, azok is fognak félelmet érezni, de betegesen nem kell félni, mert ellene úgy sem tudunk mit tenni.


A Föld megmarad, és rajta azok akik érdemesek rá, és Krisztus ezer éves királysága alatt békében fognak élni egymással és az állatokkal is.

2016. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ákos13 ***** válasza:

"19 vagy? :D Nem is tudtam. Azt hittem ,hogy 30-as legalább."

Igen, még ilyen fiatal vagyok. De az jó jel, ha mások idősebbnek gondolnak. :D

2016. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a Bibliai világvége az ember haláláról ír, hogy megváltásban részesült-e JÉzus Krisztus által. Hogy újjá született-e az Életre, mert a megváltás által van Élet, addig csak az a neved, hogy élsz, de halott vagy írja a Szentírás.


Hogy mit jelent ez?


Ő megszabadíthat minden téveszmétől, azáltal, hogy kérjük, és elfogadjuk az Ő kegyelmét vezetését, amely az Életre visz, ha végig megyünk a tisztulás útján, és újjá születik a tudat.

2016. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!