Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egyszer az Isten EGY,...

Ha egyszer az Isten EGY, hogyan engedheti meg, hogy tucatnyi (vagy több) különbözőféle képpen imádják, különféle, egymásnak is ellentmondó, vallási ágak és felekezetek létrejövése által?

Figyelt kérdés
Egy istenhez egy igaz vallás tartozhat csak, vagy pedig nem? És akkor nem lenne széthúzás és ellenségeskedés az emberek között a Földön. Mert minden háborúság valamilyen elvi, ideológiai, világnézeti – tehát nem fizikai értelemben valóságos – eltérésre épül.
2016. szept. 14. 10:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

A politeisták szerint több isten van, az ő szemszögükből a kérdésed tehát helytelen.


Dante

2016. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Apa, apu, apuka, édesapa = és még sorolhatnánk, hány néven is szólítjuk, pedig ugyanarról a személyről van szó.

Másrészt a hozzá intézett kérés-kérdés-stb. megfogalmazása, hangsúlya is változó lehet, a kérés elhangzása közben tanúsított viselkedés is egész biztos emberenként más és más...

Nincs ebben semmi különös.

2016. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésed egy téves istenképből táplálkozik. A valódi Istenképet az Úr Jézus Krisztus mutatta be életével, tanításaival.


A széthúzás és az ellenségeskedés azért van, mert az emberek a saját képükre akarják formálni az Istent.


Az Isten nem vallásuk alapján fogja az embereket megítélni, hanem a cselekedeteik által:

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik a sírban vannak, meghallják az ő hangját, és kijönnek: akik a jót tették, az életre támadnak fel, akik pedig a rosszat cselekedték, az ítéletre támadnak fel." (Jn. 5:28-29)


Az Úr Jézus Krisztus azt tanította, hogy "ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába." (Mt. 5:20).


Az Úr Jézus Krisztus igazsága a "szeretet által munkálkodó hit", ő nem dogmatikai és teológiai kérdések alapján dönti majd el, hogy ki üdvözül, hanem a szeretet által munkálkodó hite alapján:

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek az országot, amely készen áll számotokra a világ kezdete óta. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg. Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre." (Mt. 25:31-46)


Üdv. Péter

2016. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem azzal van elsősorban baj, hogy különböző nyelvű népek, csoportok eltérő módon nevezik és szólítják meg Istent, hanem azzal, hogy ugyanazon Isten nevében homlokegyenest eltérő vallási szokásokat követnek és egyben ezeket igyekeznek másokra is rájuk kényszeríteni, főként erőszakkal, fegyverrel. Hol itt a tolerancia, az „élni és élni hagyni” elvének tiszteletben tartása?
2016. szept. 14. 11:18
 5/22 anonim ***** válasza:
Az is csak egy munkahipotézis, hogy van Isten, ahogy az is csak munkahipotézis, hogy egy van. Logikus feltevés, ha egy mindenható lenne, mindezt nem hagyná. A logikusnak az tűnne, ha több viszonylag egyenrangú Isten lenne, akik konkurálnak egymással, vagy nincs Isten. Legalábbis nem úgy van, ahogy a dogmatikus vallások magyarázzák. Vannak bölcs, intelligens tanító lények, akiket mai tudományos ismereteinkkel valószínűleg sosem tekintenénk Isteneknek, mint több évezred távolságából fennmaradt mendemondák alapján megkövült vallási dogmák alapján.
2016. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


Úgy, illetve azért engedi meg, mert ennek a világnak jelenleg még Sátán az uralkodója, és ennek a személynek 3 fő mozgató rugó van a kezében amivel a földön levő emberek nagy részét alvásban tartja, s ebbe bizony a vallások sokfélesége is benne van.

Mert addig sem ismerik fel, vagy ismerik meg az igaz teremtő személyét, elveit, és nem is tudnak úgy élni, jól lehet azt gondolják, hogy az nem rossz, mert ennyi ember nem tévedhet.


S elfelejtik ilyenkor, hogy az özönvíz alkalmával is az emberek nagy része tévedett és pusztult el.

S Jézus szavai megismétlődnek ezen által, hogy igen kevesen fognak megmenekülni.


S ez azért van , mert emberekben, emberi vezetőkben bíznak, akik hatalommal rendelkeznek jelenleg. S elfelejtik, hogy Isten ezen hatalmakat eltörli, mert az Ő királya Jézus veszi át az uralmat.


Nem régen hallottam, hogy készülnek és már vannak is az elit, politikusoknak és embereknek az "atom biztos bunkerek, ahová úgy gondolják, hogy Isten elől elbújhatnak.


(Jelenések 6:15–17) 15 És a föld királyai, a főrangúak és a katonai parancsnokok, a gazdagok és az erősek, minden rabszolga és szabad a barlangokba és a hegyek sziklái közé rejtőzött. 16 És mindegyre ezt mondják a hegyeknek és a szikláknak: „Omoljatok ránk, és rejtsetek el minket Annak arca elől, aki a trónon ül, és a Bárány haragja elől, 17 mert eljött a haragjuk nagy napja, és ki állhat meg?”


Ám Isten elől se az égbe, se a Föld alá nem tudnak elbújni. Mindenki igazságos elbírálásba fog részesülni.

2016. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos most nem értek teljesen egyet Péterrel, hiszen a Biblia szavaiban fontos, hogy ki áll Isten igazsága ellett és elvei mellett egységesen és ki nem.


(János 4:23, 24) 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt. 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”


ezért ha valaki nem azon egységes tanítás és keresztény élet szerint él, akkor Jézus szavaival találkozik szembe:

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Sajnos ezeket a verseket egyszerűen elfelejtik, pedig ez is arra utal, hogy Isten egységes imádatba gyűjti azokat akik elég alázatosak és engedelmesek ehhez minden nemzetből, ez bizony egy prófécia beteljesedése.

2016. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem már az is jól esik, ha valaki így nyilatkozik: "Sajnos most nem értek teljesen egyet Péterrel..." :-)


"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól." (Jakab 1:27) - nem teológia és nem dogmatika az igaz imádat, hanem a jó cselekvése...


Üdv. Péter

2016. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

:)


Köszönöm Péter. Bár nem értem miért írtad ezt a verset, csak sejtésem van.

Mi nem csak látogatjuk, de segítséget is adunk az ilyen helyzetben lévőknek, jól lehet nem szervezünk nagydobra vert missziós utakat ezen a módon.


S ha az írásokra tekintünk, bizony az első keresztények is elsősorban a saját testvéreiknek nyújtottak ilyen segítséget ami a versből kitűnik:


(Galácia 6:10) 10 Azért tehát, amíg kedvező időnk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de kiváltképp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben.


Jézus megfedte őket, hogy nem azért jöttek hozzá, hanem jól lakni, aztán visszamentek a világi életükbe.


(János 6:26) . . .„Bizony, bizony mondom nektek, nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok.


Ebből is jól látszik, hogy még a jelek sem vitték rá az embereket, arra hogy figyeljenek és változtassanak, hanem a hasuk miatt.


Ezt pedig sokan vagy nem értik, vagy nem tudják,

amikor a 10 embert meggyógyította, egy ment vissza megköszönni neki. és a többi kilenc?

Jézus pedig nem ezért jött.

2016. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


Az Úr Jézus Krisztusnak az utolsó ítéletről szóló példázata elég beszédes szerintem...(lásd 3.hozzászólásomban). Erre utaltam a 8. hozzászólásomban is a jakabi igével.


Én nem értek egyet azzal a térítési metódussal, ahogyan ti csináljátok opendoor. Meggyőződésem szerint - és Krisztus példaadása szerint is - az emberek valós szükségleteire kell választ adni, és amikor kialakult a bizalom, és a hitelesség, akkor lehet nekik bizonyságot tenni a hitedről.


Üdv. Péter

2016. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!