Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak (de inkább kereszté...

Openyoureye kérdése:

Vallásosak (de inkább keresztények), miért vetitek el a következetesség elvét, holott az istenetek által alkotott világban mindenütt ez fedezhető fel?

Figyelt kérdés

A tudomány által is vizsgált világ minden egyes apró részletét az általatok tisztelt isten teremtette meg(legalábbis ti ezt gondoljátok). Viszont a következetesség ott már elvész mikor a haragvó/büntető és a szeretet istenét próbáljátok egy oldalon ábrázolni. Vagy a paradicsomi kiűzetés és a tíz csapás istenét azzal aki a fiát áldoztatja fel saját magának, mert sehogy máshogy nem képes megbocsájtani a szeretett teremtményeinek, veszitek azonos entitásként azzal, aki végtelen intelligenciájával/bölcsességével megalkotta a világegyetemet. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem létezik az istenetek, hanem azt, hogy a logikát nélkülöző történetek kitaláltak/hamisak. Ha vallásos lennék, nem hazug történetekből szeretném megismerni a teremtőt, szóval ezeket mind kitörölném. Bár lehet hogy ez csak számomra logikus, aki nem csak alkalom adtán használja a logikát hanem minden esetben.


Hát tényleg ennyire vak a hit, hogy a logika elsenyved mellette?



2015. dec. 2. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a konkrét logikai ellentmondás? (Tényleg meg szeretném válaszolni a kérdésedet, de elképzelhető hogy nem jól értem...)


Tegyük fel hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyerekedet. Attól még hogy adsz neki egy fülest, vagy dühös vagy rá, attól még szereted, nem? Nem azt jelenti a szeretet, hogy a gyerek következmények nélkül akkor és azt csinál amit akar.

2015. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ó, hányszor válaszoltunk neked már... hasonlítasz a fáraóhoz, akinek tucatnyi lehetősége volt megkímélni a népét és nem tette. Megölte a 2 évnél fiatalabb gyerekeket, emlékszel? Vagy ez úgy elsiklik benned?

Haragvó... ha gonoszt látsz, akkor te nem vagy haragos? Hogy lehetne jó is, mégis gyilkos, erőszakos és a többi?


Az ember eltávolodott Istentől és a törvény szerint a zsoldja a halál, de nem a test halála, hisz ha neked még nem fájt iszonyúan a lelked, akkor azt mondom, hogy hazudsz. Hanem a lélek halála, ami Isten nélküliséget jelent. Ennek ára van és ő maga fizette ki érte. Te nem áldoznád fel magad a gyerekedért?

2015. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Roland G. ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te elolvastad legalább 1-szer a Bibliát figyelmesen?

(Mert ha esetleg nem,akkor az előítéletes sablonszövegekkel hozakodsz elő,ahogyan sokan mások)


Egy igen/nem választ kérek.

Köszönöm!

2015. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés a keresztényeknek szól, akkor ahhoz nem ártana ismerni azt, hogy a kereszténység hogyan értelmezi az általad hivatkozott történeteket.


Az hogy te hogyan értelmezed ugyanezeket történeteket, az a te privát magánügyed. De a te értelmezésedből kiindulva csak magadnak tehetsz föl kérdéseket, mert mi a te értelmezéseidet nem ismerjük :)

2015. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Roland: sokszor megkapta már a választ, de még egyszer sem értette meg, így újra és újra és újra kiírja.
2015. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ozmium42 ***** válasza:
33%

"Tegyük fel hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyerekedet. Attól még hogy adsz neki egy fülest, vagy dühös vagy rá, attól még szereted, nem?"


Tegyük fel, hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyereked. Attól, hogy megölöd (Ádám és Éva), és az utódait is megátkozod (öröklődő bűn), megrontod (tökéletlen utódok) és bünteted, sanyargatod ezért, időnként tömegmészárlásokat rendezve, attól még szereted, nem?


Tegyük fel, hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyereked. Mindent úgy csinál a gyerek, ahogy kéred, mégis ráereszted az ellenséget, hagyod, hogy kiirtsa a családját, és őt magát is megkínozza, pedig elkerülhetnéd ezt. (Jób) De attól még szereted, nem?

2015. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Roland G. ***** válasza:

Ozmium42#


Tegyük fel,hogy szülő vagy és figyelmezteted a gyerekedet,hogy ha ezt és ezt teszed,annak ez és ez lesz a következménye.(Ádám-Éva)Megteszik,de ennek ellenére szereted.Az egész erről szól.A zsidók törvényt kaptak,hogy tudják mi a jó és mi a rossz.Amikor nem a szerint éltek,akkor jött a következmény.(Asszír majd babiloni fogság.)Végül eljött a Messiás és csak annyit kér,hogy higgy.Ennél persze összetettebb a dolog,de ez szeretet.Amiért sokan Istent akarják vádolni,annak nem ő a fő okozója,hanem maga az ember/emberiség vagy Isten ellensége:sátán.Ilyenkor további kérdések merülnek fel,tudom...

2015. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ozmium:


""Tegyük fel hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyerekedet. Attól még hogy adsz neki egy fülest, vagy dühös vagy rá, attól még szereted, nem?"


Tegyük fel, hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyereked. Attól, hogy megölöd (Ádám és Éva), és az utódait is megátkozod (öröklődő bűn), megrontod (tökéletlen utódok) és bünteted, sanyargatod ezért, időnként tömegmészárlásokat rendezve, attól még szereted, nem?"


Az ember szaktítja meg a kapcsolatot Istennel, nem fordítva. Nincs ígéret a Bibliában arra hogy a Földön minden fenékig tejföl, viszont arra van ígéret, hogy Jézuson keresztül újjászületik a kapcsolatunk Istennel. A testünk meghal, de a lelkünk nem.


"Tegyük fel, hogy szülő vagy, és nagyon szereted a gyereked. Mindent úgy csinál a gyerek, ahogy kéred, mégis ráereszted az ellenséget, hagyod, hogy kiirtsa a családját, és őt magát is megkínozza, pedig elkerülhetnéd ezt. (Jób) De attól még szereted, nem?"


Mint mondtam ígéret a Bibliában arról hogy minden jó a Földön, akkor se ha hívő vagy (mondok egyéb példát: apostolokat börtönbe vetették, Jézust egyenesen kereszre feszítették, és ez ugyan nem Biblia, de a rómaiak a keresztyéneket oroszlánokkal etették meg).

Illetve nincs tökéletes ember. Lehet valaki jó Istenhívő (mint Jób), de tökéletes nincsen.

2015. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1-nek:


- A konkrét ellentmondás az isten személyében van amit a keresztények festettek róla. Itt most nem azt vitatom létezik e vagy sem, hanem a leírás róla több helyen is ellentmond. Maga az a tény ha képes egy univerzumot teremteni, az azt mutatja, hogy az intelligenciája jóval meghaladja az ember légmeredekebb elképzelését is bölcsességéről. Ezzel szemben a biblia egy nyafogó istent ábrázol aki tör zúz és pusztít mindent ha nem úgy mennek a dolgok ahogy ő azt elképzeli. Vegyük példának az első ellentmondást, a kiűzetést. A keresztény istenkép soha semmilyen magyarázatot nem fűzött ahhoz miért nem ehetnek a tudás fájáról csak egyszerűen megtiltotta nekik. Egy intelligens szülő megmagyarázza cselekedeteinek okát és nem súlytja halállal a gyermekét ha az mégsem fogadott szót. Ezzel szemben a történet magyarázatok nélküli tilalomról és hirtelen felindulásból tett felelőtlen kijelentésből: halál,-ról szól. Hova tűnt az a végtelen intelligencia és bölcsesség mely megalkotta a ma ismert univerzum minden egyes apró részletét?



"Tegyük fel hogy szülő vagy..."



- Az vagyok :). Teljesen egyetértek veled, csak tudod a füles és az között hogy elzavarom a gyerekem ráadásul még halállal is súlytom, nincs túl nagy összhangban, igazából nem is lehet egy lapon említeni a kettőt.



2-nek:


- Ha neked rendben van az, hogy egy magyarázat nélküli tilalmat kell betartanod az a te dolgod. Én és szerintem nem vagyok egyedül, szeretem tudni az okok miértjét. Ha nem ez lenne a helyes gondolkodás, isten sem teremtette volna meg az ok-okozati összefüggést, hanem minden történéshez hozzácsaphatta volna hogy: csak mert.... de nem így tett, mindennek megvan a magyarázata, egyedül a te istenképed tartózkodik ettől ami két dolgot jelenthet:


1, az istened nem következetes, hisz a világon mindent ok-okozati összefüggésekből épített fel egyetlen doldot kivéve, a kiűzetés oka és következménye nem rá vall, hisz egy végtelenül intelligens és bölcs entitás nem így cselekedne


2, az elképzelt és leírt istenkép egyszerűen hibás, nem a valóságot tükrözi.



3-nak:


- Nem. De ha már válaszoltam én is kérdeznék egyet tőled: A bibliát emberek írták e vagy sem? Igen/nem választ kérek.



4-nek:



- Az, hogy a keresztények hogyan értelmezik a dolgokat és mi a valóság nem biztos hogy egy és ugyan az. Én egy ellenőrizhető, logikus elmélettel álltam eléjük amit ha tudnak, próbáljanak meg cáfolni. Én magával az elmélettel cáfolom a keresztények elképzeléseit. Ez pedig a következő: Ha elfogadjuk, hogy isten teremtette a világot, láthatjuk hogy igen bölcsnek és intelligensnek kellett lennie, ráadásul a dolgok közti összefüggések is tökéletesen lekövethetők az ok-okozati viszonynak köszönhetően. Ez tény. Aki ezzel vitatkozik annak még az iskolában a helye. Ezen tényből kiindulva képtelenség hogy a szeretet istene azonos legyen azzal aki nem egyszer halálba taszítja engedetlen gyermekeit. Melyik szülő az aki megöli a gyermekét csak mert nem fogad szót? A keresztények istene. Ilyet max egy mentálisan beteg ember tenne de egy egészséges soha, nehogy az emberrel egy lapon sem említhető istenkép... Azért írok istenképet, mert nyilván nem fedi a valóságot és nem is isten létéről szeretnék vitatkozni. Viszont az ellentmondás téyne fennáll. Hallgatom a magyarázatokat.



5-nek:



- A kérdés valószínűleg azért van kiírva újra és újra, mert nem kapott senki sem rá kielégítő választ. Az hogy te mondasz valamit, még nem jelenti azt, hogy érdemben válaszoltál is a kérdésre. Felelésnél is lehet hablatyolni at időjárásról meg mindenféle másról, a felelet mégis elégtelen lesz, hisz nem a kérdésre adtál választ... Mint ahogy most sem sikerült kisajtolni magadból csak annyit, hogy: már sokszor megkaptad a válazt. Lefogadom, azt sem tudod ki vagyok és milyen elveket vallok, hogy ateista vagyok e vagy sem. Mégis úgy teszel, mintha te mindent udnál. Örülnék ha megkímélnél a semmitmondó beszólásaidtól, mert csak az időmet rabolod.



7-nek:


- Nem elég figyelmeztetni a gyereket, el is kell magyarázni neki miért nem szabad valamit megtennie, máskülönben nem fogja érteni. Ez ugyan úgy igaz egy felnőttre is. Ha nem tudja mit miért csinál, ne várj tőle következetes és szófogadó cselekedeteket. Ha azt látja nem kap magyarázatot a dolgok miértjére, te se várj tőle választ a tetteire...



[link]

2015. dec. 3. 03:01
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

"A konkrét ellentmondás az isten személyében van amit a keresztények festettek róla."


Rátapintottál a lényegre. Jézus 2000 évvel ezelőtt élt, és ha valóban Isten küldte akkor abban amit mond nem lehetnek ellentmondások vagy logikátlan dolgok. Kérdés hogy az emberek 2000 év alatt mennyit változtattak ezen az üzeneten. Kétlem hogy ha Jézus itt lenne jóváhagyná a jelenlegi Bibliát.


"Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem létezik az istenetek, hanem azt, hogy a logikát nélkülöző történetek kitaláltak/hamisak."


Ez történik ha emberek saját kedvük szerint változtatnak Isten üzenetén.

2015. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!