Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nálatok pontosabban mit...

Nálatok pontosabban mit jelent a "zsidók közül"? Csak zsidókból állnak vagy lehet más nép is (pl. prozelita)? "az üdvösség a zsidók közül támad. " (Jn 4:22)

Figyelt kérdés
Mert egyik ismerősöm szerint nemcsak zsidók, és ezért Jézus prozelita volt. Én szerintem zsidó volt.

2016. szept. 19. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A zsidók azt jelenti, hogy zsidók. Mit nem értesz ezen?
2016. szept. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pietrosol ***** válasza:
42%

Szia!


#1!


Ha azt írom, hogy a hegyek közül felkel a nap, akkor a hegy kel fel?

Hiszen a hegy az hegy. Mit nem lehet ezen érteni?


Ha azt írim, hogy fenyők közé születtem, akkor, mondjuk egy szerb luc magoncként kezdem a pályafutásom?

Hiszen a fenyő az fenyő. Mit nem lehet ezen érteni?


Amúgy a nem zsidók földjén születik és zsidó hittételekre hivatkozva végeztetik ki a zsidók.

2016. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézus zsidó volt természetesen, ismerjük a teljes családáfáját:

[link]


Ha prozelita lett volna, akkor is zsidó lett volna :) Ha valaki nem született zsidó, de betér a zsidó vallásba (és azt a betérést a rabbinikus bíróság jóváhagyja) attól kezdve őt is született zsidónak tekintik.

2016. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A zsidó azt jelenti, hogy lélekben zsidó, aki már elérte azt a tisztultsági szintet, hogy meghallja az Úr hangját, a hívást. Hogy elindulni tudjon a kereszt úton a megváltás útján. Amely nagy alázatot kíván, a bensőre figyelve, és nem az egós-elmére, amely folyton fecseg, mert középpontba akar lenni, (a fa amely a kert közepén van). Az a saját akarat elképzelés, és nem az Isten felé vezető, az elmének meg kell hajolni, a szív érzései elótt, és mint egy kifejezőjeként szolgálnia.
2016. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti, hogy csak zsidó lehet a megváltó?
2016. szept. 21. 10:55
 6/8 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Nem, és nem is lett zsidó, hiszen, ha zsidó lett volna, akkor a zsidók nem ölették volna meg. Ahogy attól sem lesz, mondjuk katolikus valaki, hogy gyerekként megkeresztelik.

2016. szept. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pietrosol a nagy judaizmus tudós...


https://www.youtube.com/watch?v=IG1_PFMeL_Q

2016. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pietrosol ***** válasza:

#7 homo pro primitív!


Nem vagyok judaizmus szakértő.


Tudsz valami érdemit is vagy csak megmutattad mentális elmaradottságodat?

2016. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!