Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hires ateista emberek utolso...

Hires ateista emberek utolso szavai halaluk elott. Vajon melyik ut a helyes foldi eletunkben?

Figyelt kérdés

[link]


A weboldalon megtalalhatjuk az Istenben hivo emberek utolso mondatait is. Tenyleg ezt akarjak az ateistak?


2011. nov. 18. 02:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%

Mint minden válogatás, ez is részrehajló.

Úgy is mondhatnám, a minta nem reprezentatív :)

2011. nov. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
30%

Nincs helyes út. Légy boldog úgy, ahogy te tudsz. De cseszheted a te Istened, ha egész életedet elpazarlod robotolásra, kajálásra, alvásra, meg imára, miközben megöregedsz és mégcsak megsem próbáltad beteljesíteni az álmaid. Én ateistaként, 24 évesen már elértem életem egyik nagy álmát, nem imával, hanem kemény munkával. Te ezt elmondhatod, mint hívő?

Ó igen, a halál nem izgat. Az mindíg korán jön, mindíg fájdalmas és félelmetes, önmagában ezért nem pitizek egy kitalált barátnak, hameg tévedek, legalább haverok között leszek.

2011. nov. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
72%
mindenki fél a haláltól ezért lehet megnyugtató a túlvilágba való hit, csak ha az a különbség,hogy ők (már ha tényleg ezeket mondták) nem 10 éves koruk óta rettegnek + ez egy vallási honlap csak az ilyen jellegű végbeszédeket gyűjtöttek megtérítési célból, az nem jelenti azt, hogy minden ateista halála előtt megtért
2011. nov. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%

Nekem hiteltelennek hat a dolog. Néha viszont egész értelmetlen.

Például:

GOETHE: "Több világosságot!"

Na most ez vagy megtérés, vagy sötét volt a szobában.

CHURCHILL: "Ó, milyen bolond voltam!"

Ebből sem jön le, hogy mi miatt.

BUDDHA: "Nem sikerült, amit el akartam érni!"

Köze nem volt a kereszténységhez. Az ő életében még nem is létezett.


A névtelen tömeggyilkos idézete pedig már egészen nevetséges.


Ráadásul ezek a "híres utolsó mondatok" mindig fenntartásokkal kezelendők.

2011. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
24%
HA a lista részrehajló, szeretném látni a listát az olyan ateisták végső mondatairól, akik békésen, nyugalommal haltak meg. Rajta!
2011. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddig erkezett valaszokat!


#2 valaszolo: en, mint Istenben hivo ember, olyan boldogsagban elek, amit Te el sem tudsz kepzelni (sajnos). Ha te 24 evesen elerted egyik nagy almod, akkor szeretnek gratulalni. Azt, hogy en mit ertem el, hiaba magyaraznam, ugysem fognad fel.


#3 valaszolo: nem ertem mi koze van ezeknek az ateista haldokloknak a teriteshez. Elegge nyilvanvalo, hogy keso volt mar nekik.


#4 valaszolo: ugye te sem gondolod komolyan, amiket irtal.


Sajnos ilyen kerdeseknel nem ficankolnak azok, akik folyamatosan jonnek a tudomanyos magyarazataikkal, pedig nem csak en, hanem meg joparan kivancsiak lennenk az o velemenyeikre.


Gabriel

2011. nov. 18. 17:50
 7/41 A kérdező kommentje:

Meg egy kis kiegeszites a #3 valaszolonak:


Szerintem elegge nyilvanvalo, hogy ki volt az aki felt es ki volt az aki teljes lelki bekevel, nyugalommal lehelte ki lelket.

2011. nov. 18. 17:53
 8/41 anonim ***** válasza:
63%
szerinted az ateisták pokolra kerülnek?
2011. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
#8 valaszolo: Jezus eleg vilagosan es erthetoen kijelentette, hogy "senki sem mehet az Atyahoz, csakis enaltalam" (Jn 14,6). Logikus alapon tehat akik elutasitjak Jezus Krisztust mint Urukat es Megvaltojukat, csak egy hely marad szamukra: az orok karhozat.
2011. nov. 18. 19:07
 10/41 anonim ***** válasza:
68%
szóval ha egy orvos életeket ment akkor örökké szenvedni fog érte mert nem hisz istenbe? tisztára mint egy diktátor mindenkit megöl aki nem azt éljenzi őt, félelemmel szerez hívőket, ja és szeret. kösz nem
2011. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!