Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek kellett Istennek embert...

Minek kellett Istennek embert teremtenie?

Figyelt kérdés
Nem volt jobb dolga?

2016. okt. 8. 11:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem azért, hogy valaki tisztelje őt, vagy hogy legyen aki higgyen benne. Mert mit ér egy bolygó, ha nincs benne olyan élőlény, aki tudná hogy ő csinálta? (Elvileg.)
2016. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Mert ő a szeretet Istene. Azt akarta, hogy mások is éljenek, és élvezzék az életet. A szeretete, amely tettekben mutatkozik meg, arra ösztönözte, hogy megossza az élet örömeit olyan értelmes teremtményekkel, akik képesek értékelni egy ilyen ajándékot.
2016. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az 5. nap utan kellett volna megpihennie. Addig minden jo volt.
2016. okt. 8. 11:42
 4/23 Ákos13 ***** válasza:
78%

Volt már ilyen kérdés, nem is egy.

Nem tudjuk, milyen indíttatásból kezdett el Isten teremteni a keresztény-zsidó hitvilág szetint, mert a Biblia ezt nem írja. Filozofálgatni lehet rajta. Azon is elmélkedhetsz, hogy Piroskát miért támadta meg a farkas, miért nem ment inkább kecskére vadászni, de nem lenne sok értelme.

Ez is kb. ugyanez. Egy mítoszról van szó. Tudjuk, hogy a világot nem Isten teremtette, így aztán fölösleges hasonló kérdéseket feltenni.

Valláskritikának meg azért nem jó, mert Isten akár minden ok nélkül, csak úgy viccből is teremthetett embert, attól, hogy nem volt rá oka, még simán lehetne a teremtőnk. Az más kérdés, hogy a bizonyítékok mást mutatnak, de ez másik téma.

2016. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
59%

Van egy ötletem. Isten nem embert akart, hanem kutyát. Nyilván nem szó szerint, hanem azt akarta, hogy az embereknek kutya jelleme legyen, akiknek ő a gazdája. Aztán az ember nem így sikerült, és ezért mérges lett, és ránk haragszik, mintha mi tehetnénk róla. Nem akarja a saját felelősségét elismerni az események kimenetelében.


Az embernek viszont sikerült kitenyésztenie a ma élő kutyákat, és azok az ember legjobb barátai lettek. Pontosan olyanok, mint amit az Isten várna el az embertől: hűséges, szelíd, szófogadó a gazdájával, az idegen gazdákat általában utálja, a saját gazdáját feltétel nélkül szereti, még akkor is, ha az rosszul bánik vele.

2016. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintem az 5. nap utan kellett volna megpihennie. Addig minden jo volt."


Milyen primitív istenkép ez??!! Szerinted egy isten el tud fáradni?

2016. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 pelgrim ***** válasza:
31%
Isten nem teremtette az embert, Isten emberré fejlődött.
2016. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Ugy ertettem, hogy az 5. nap utan mar nem kellett volna neki semmit teremtenie, tokeletesithette volna azt, ami addig megvolt. :) Az ember Isten mellefogasa.

2016. okt. 8. 13:01
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

"Ugy ertettem, hogy az 5. nap utan mar nem kellett volna neki semmit teremtenie, tokeletesithette volna azt, ami addig megvolt. :) Az ember Isten mellefogasa."


Ezért okold az evolúció folyamatát.

2016. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Pelgrimnek teljesen igaza van, az ember a lehetőségek miriádjából fejlődött ki, értelmes, inteligens lénnyé, mely képes megérteni az általa érzékelhető valóságot, ezáltal istenné fejlődött. Aki teremtő ezővel bír a gondolatai által.
2016. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!