Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti megtudtok bocsátani valaha...

Ti megtudtok bocsátani valaha is Istennek az élet megprobáltatásai vagy csalódásai miatt?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Azt, hogy beleenged, de nem hagy magamra, segít és én erősebb leszek tőle? Hát nem is tudom, hadd gondolkodjak...
2016. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
te meg nem voltal igazi megprobaltatasokban...
2016. szept. 11. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem is tudtam, hogy ismersz. Meséljkérlek rólam.
2016. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább azon szoktam rágódni, hogy vajon az Isten meg tud-e bocsájtani nekem.
2016. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

A pacific rim nevű filmben a tábornok szavait tudom idézni, amit az életemben én magam is igyekszem tartani, "nincs szükségem sem együttérzésre, sem kegyelemre, sem mások jó indulatára"


Nem haragszom rá, hiszen nem hiszek benne, ha létezik és minden igaz ami a Bibliában le van írva, akkor majd elfogom a büntetést hordozni.

2016. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Isten nem követett el semmit, amiért nekem kellene megbocsátanom.


Én annál inkább, ezért nekem van szükségem az Ő megbocsátására,

S aki ismeri a Teremtőt, az ugyan így vélekedik.

2016. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kommander ***** válasza:
elöször Istent kell keresni és könnyebb az egész élet én saját tapasztalatomból mondom,volt egy időszak amikor törekedtem hogy teljesítsem parancsolatait de sajnos letértem az útról,mert nem voltam elég erős és most törekszem visszalépni...csak annyit akarok mondani hogy milyen érzés Istennel élni: nagyon bátor vagy,nem félsz senkitől-semmitől,békességben élsz,szóval nem keresel konfliktust,felismered az emberek gondolatait,szóval ttudod mi jár a fejében,hogy haragszik,vagy fél,nagyon sok minden van...bármilyen probléma akad nem esel pánikba,nagyon nyugodt vagy és felismered,hogy ez nem a régi önmagad...nem is lehet leírni milyen érzések...de Istent kell keresni a Biblia megadja a választ mindenre és hinni kell benne amit a Bibliában olvasunk,mert nem egy meséskönyv,hanem a könyvek könyve...ezt úgy írom mind egy bűnös ember,aki sok minden rosszat elkövetett az életbe és megtaláltam Istent és megismertem őt...ezzel azt akarom mondani,hogy én sem vagyok külömb,csak bizonyságot teszek róla...szóval ezt komolyan kell venni és őszinte kell lenni...
2016. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, el lehet azon is gondolkodni, hogy ha NINCSEN ott semmiféle isten - akkor kinek kell megbocsátani?

Inkább próbálj meg boldogulni az életben, amennyire tőled telik. Ez a legjobb, amit csak csinálhatsz.

2016. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem vagyok nagy vallasos es nem kereszteny csaladban nottem fel. Meg gyerekkoromban volt egy ido mikor jartam hittanra,temlomba.Aztan ez abbamaradt mert szulok elvaltak,a csalad szetbomlott es mindenki elzullott.Eleg gyorsan tortent minden,rengeteg rossz dolog ert ami sztem egesz eletemre kihat,meg akkor is ha azota mar kiszakadtam abbol a kozegbol.Szo szerint egy pokol volt az eletem. Volt ido,hogy sokat imadkoztam. Persze nem Bibliabol meg ilyen tanult imakat,hanem sajat szavaimmal.Akkor ezek mind hasztalannak tuntek,hisz nem valtozott semmi.Aztan sok ev utan egyszer csak jottek a valtozasok,ugy ereztem mint ha jeleket kapnek es en eltem a lehetoseggel.Nagyot fordult pozitiv iranyba az eletem.Nem haragszom Istenre,hisz o segitett nekem kijonni a bajbol.Isten szerintem bem vonhato felelossegre azert,hogy pl valaki rossz kornyezetben el,demonizalt emberek kozott akik nem engedik be a jot az eletukbe.En ezt ugy fogtam fel,hogy az ordog szetrombolta a csaladot es a szulok hagytak ezt,sot ok is gonossza valtak,hagytak h megszallha oket az ordog a hatasa ala kerultek.Mi gyerekek akkor nem tehettunk semmit,hisz a szuleinkre voltunk utalva meg.Akik erzelmileg,testileg,lelkileg kitettek minket minden rossznak. Nem Isten akarta,hogy ugy legyen,hanem a felnottek engedtek be a gonoszt az eletunkbe,hisz nekik volt valasztasuk de ok nem a jot valasztottak.Amint irtam mar ezek a gondok elmultak,de nehezebb ilyen multtal elni tovabb az eletet.Ugy erzem kaptam egy eselyt,sot tobbet is.Sok hibam van, es nem mindig elek Istennek tetszo eletet.Azert igyekszem nem a szulok peldajat kovetni majd a kesobbiekben. Ma sem vagyok vallasos,de neha imadkozom es nem csak kerek hanem meg is koszonom amit eddig kaptam.
2016. szept. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

hogy bocsásson meg az ember egy nem létező dolognak

miki egérre és a navikra sem haragszom


az életed megpróbáltatásait magadnak köszönheted, ugyan úgy a sikereid is

kissé gyáva dolog a saját tetteid és következményeit isten-sátán duóra kenni mert ha tükörbe néznél elokádnád magad


igen természetesen aranykanállal az ánuszrózsámba születtem !!!

várj, ja mégse

fentebb olvastam hogy biztos aki ilyet mond annak nem volt soha semmi gondja

biztos te pelenkáztad már 10 évesen a haldokló anyádat és mire betöltötted a 16 ot már hajléktalan voltál mert elvitte a bank a lakásod igaz?

mégse térdre rogytam hanem kihúztam magam


döntsd el gyáva maradsz vagy teszel az életedért és nem kell megbocsájtani a képzeletbeli barátaidnak

2016. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!