Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Álkeresztények? Meddig tart a...

Álkeresztények? Meddig tart a kereszténység, kinek szól a hitük?

Figyelt kérdés
Voltam templomban és amint ott ültem leült nem közvetlen mellém egy ismerősöm, aki elég mogorván csak fejét biccentve köszönt. Ott akkor pattant ki a fejemben a kérdés, kinek szól a kereszténység, ha még annyi tisztelet sincs másikban, hogy kinyissa a száját. Ez az ember végig zárt a misén, nehéz elmagyarázni, mintha érdekelné meg nem is ami ott történik. Engem viszont ezután annyira zavart a dolog, hogy eljöttem már a vége előtt. Hívő keresztények, de másfelé lenéző emberek, az alapvető tanítást sem tartják be, hogy akarnak Istennel tetsző dolgot tenni, ha ők különbnek tartják magukat másoktól? Lehet nem kerek a mondandóm, de próbáltam szofisztikáltan csak a kérdésre vonatkozóan fogalmazni. Aki úgy érzi tud hozzátenni a kérdéshez és érdemben válaszolni kérem tegye meg.

2016. okt. 10. 00:37
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
83%

Az a baj, hogy te azzal foglalkozol hogy mit csinál a másik.

Te legyél tisztelettudó szentfazék mindenkihez és mindig és akkor majd megkérdezheted ezt.

Az illetőnek biztos rossz napja volt, kirúgták vagy elhagyták, meghalt valakije, akármi. És bement a templomba hogy megnyugodjon. Nem volt kedve jópofizni.

Nem mindenki egyforma. Vannak introvertált és extrovertált emberek is. Ennyi.

2016. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szerintem te nem jársz hitközösségbe, így nem is tudod, hogy az ember nem pusztán magáért megy a templomba vagy imaházba, hogy ott majd magának ellegyen hanem, hogy hittestvéreivel közös imával megvallja az hitét. Én sem tartok távolságot senkivel egy ilyen alkalmon és szeretettel próbálok fordulni mondjuk a kézfogásnál ismeretlenekhez (felebarátaimhoz), mert erről szól az egész, hogy szeretni kell embertársaidat. Erről szól maga a kereszténység is.
2016. okt. 10. 00:57
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

"mintha érdekelné meg nem is ami ott történik"


Téged sem nagyon érdekelt, hiszen mással voltál elfoglalva és itt is hagytad.

A szeretet arról (is) szól, hogy elfogadod a másikat. Ahogy már írták, lehet, hogy rossz napja/időszaka van. Az ember nem jópofizni megy a templomba. És nem beszéli ki (névtelenül sem) a másikat. Esetleg megkérdezhetted volna tőle, hogy nyomasztja-e valami.

2016. okt. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Ültél a templomban és ismerődöd kissé távolabbról nem fenhangon köszönt.

Ennek két oka lehetséges:

- tudja az illemet, ami szerint Isten házában csendes a szó;

- nem azt ment ellenőrizni, hogy ott vagy-e, hanem azért, hogy Istennel legyen.

.

"Engem viszont ezután annyira zavart a dolog, hogy eljöttem már a vége előtt."

Mi a fenének jársz templomba, ha azt figyeled, hogyan viselkedik más, nem pedig Istenhez akarsz közelebb kerülni?

Az az igazi álkeresztény viselkedés, ahogy te teszed. (kérdésed kifejtését alapul véve.)

2016. okt. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nahát rögtön támadások érnek, rákfenéje így kezdi a mondandót, én meg kértem, hogy csak olyan szóljon hozzá aki tud érdemben értelmesen, nem sértő módon. Egyébként nem sértődtem meg, a kérdés foglalkoztat általánosságban és nem az ismerősöm viselkedése. A másik, meg nem csendes volt, hanem mogorva, de tényleg ennyit ismerősömről.
2016. okt. 10. 07:45
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen a vége előtt eljöttem, a hirdetések előtt. A mise szerves részén ott voltam, a kérdés zavart nem véletlenül tettem fel ide. Lehet én is álkeresztény vagyok, akkor viszont még mindig nem látom az érdemi válaszokat, ha így jobban tetszik és tisztáztuk végre a "jól beolvasok most a kérdezőnek részt". Szóval érdemi válaszok.
2016. okt. 10. 07:50
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
vagyis mivel nem magasztaltunk fel ezért mi vagyunk a rosszak...
2016. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Jézus nem vallást hozott létre, hanem az Istennek járó imádatot állította helyre.

Sajnos volt, hogy Jézus szavaira is többen úgy reagáltak, hogy elmentek, vissza a hátra hagyott dolgaikhoz.

Jézus megkérdezte a tanítványait:


Ti is elakartok menni?

(János 6:66, 67) 66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé. 67 Jézus azért ezt mondta a tizenkettőnek: „Talán ti is el akartok menni?”


Persze Én gyülekezetbe járok, nem templomba.


Sajnos tökéletlen emberek vagyunk mindannyian, és ha összpontosítanánk, akkor nem járna kérdezd meg magadtólsenki összejövetelekre.

2016. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%

Bocsánat rossz gombot nyomtam meg.


Tehát, mindannyian tökéletlenek vagyunk. s néha előfordul, hogy hibázunk. Kérdezd meg magadtól, hogy az ismerősöd, miért volt ilyen? Lehet hogy valami baj, vagy bánat érte.

Menj kérdezd meg tőle szelíden, hát ha tudsz neki segíteni.

Az összejövetelekre azért járunk, hogy Istentől tanuljunk, nagyon fontos, hogy mindig a jóra összpontosítsunk, és inkább arra figyeljünk, miben kiváló ember az egyén, ne a hiányosságaira

a hiányosságában pedig inkább szeretettel próbáljunk meg segíteni, miközben figyeljünk arra, ne másszunk bele a magán életébe.

(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Talán tudtam segíteni.

2016. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Vidiripi


Kérdező!


Akár kíváncsi is lehettél volna. Tehát odamenni az ismerősödhöz és érdeklődni hogy mi van vele, van e valami gondja, baja.

Állkeresztények? Igen, mi van velük?

Tudod mit jelent az a szó hogy keresztény? A keresztények hite az Istennek szól. Mivel benne hisznek és az Uruknak Jézus Krisztusnak!

2016. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!